PDA

View Full Version : سوال: جستجوی یک تاریخ بین دو فیلد تاریخ در دیتابیس

reza4359
جمعه 16 اسفند 1392, 11:58 صبح
سلام دوستان من میخوام یک تاریخ رو بین دو تا فیلد تاریخ در دیتابیس جستجو کنم
یعنی اینکه یه تاریخ دارم و میخوام اگه این تاریخ بین دو فیلد تاریخ شروع و تاریخ پایان در دیتابیس بود یه سری داده رو نشون بده؟
معمولا ما وقتی از کوئری between استفاده میکنم داریم یک فیلد رو بین دو تاریخ یعنی دو تا تکس باکس تاریخ جستجو میکنیم حالا من میخوام برعکس بشه یعنی یک تاریخ رو بین دو فیلد جستجو کنم باید چکار کرد؟اگه ممکنه بگین کوئریش به چه صورته؟
ممنون

mehrdad.ghorbaniyan
جمعه 16 اسفند 1392, 12:14 عصر
سلام.من اینجوری نوشتم.این کوئری بین دو تا تاریخ میشه :

where (info_mozakere.nextdate > '" + farsiCalendar1.Value + "') AND (info_mozakere.nextdate < '" + farsiCalendar2.Value + "')

اینم کوئری ما بین دو تا تاریخ :

where (info_mozakere.nextdate < '" + farsiCalendar1.Value + "') OR (info_mozakere.nextdate > '" + farsiCalendar2.Value + "')

reza4359
جمعه 16 اسفند 1392, 16:37 عصر
ممنون دوست عزیز ولی شما منظور من رو متوجه نشدید
من یک maskedTextBox دارم که تاریخ امروز رو از page_load میگیره و دو تا فیلد تاریخ درون دیتا بیس دارم به نام date1 , date2 حالا میخوام اگه تاریخ درون maskedTextBox بین این دو فیلد تاریخ بود اطلاعات مرخصیهای اون روز رو برگردونه
مثلا یکی از تاریخ92/01/15 تا 92/01/21 مرخصی میگیره حالا میخوام هر وقت مرخصی های امروز رو چک میکنیم اگه تاریخ اون روز که در اون هستیم بین این دو تاریخ بود اون مرخصی رو نشون بده

Mahmoud.Afrad
جمعه 23 اسفند 1392, 11:13 صبح
چیز خاصی نداره فقط باید tarikhShroo <= @t <= tarikhPayan را ایجاد کنی.

select * from tbl
where tarikhShroo <= @t and tarikhPayan >= @t

@t تاریخی هست که از maskedTextBox دریافت میشه.

saied_max
جمعه 23 اسفند 1392, 13:46 عصر
select * from tbl
where tarikh between @tarikhShroo and @tarikhPayan