PDA

View Full Version : متغیر های random چگونه کار می کنند؟

Morteza-76
شنبه 17 اسفند 1392, 19:26 عصر
سلام وقتی ما متغییر از نوع رندوم معرفی میکنیم و مقدار اون رو در طی برنامه روی new random قرار می دهیم عملکرد کار آن چگونه است الان مثلا در تکه کد زیر چه عملی رخ می دهد ممنون میشم توضیح بدید

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
float a;
int i;
Random rr;
rr = new Random();
for (i = 1; i < 6; i++) ;
a = rr.Next(0 + i);
listBox1.Items.Add(a);
}}

hadi0x7c7
شنبه 17 اسفند 1392, 19:40 عصر
Random یک کلاس هست که واسه ما اعداد تصادفی تولید میکنه که شما میتونی یه مقدار اولیه به نام seed توی سازندش بهش بدی و با متد Next اعداد تصادفی تولید کنی، منظور شما توی پیاده سازی داخلیش هست یا چیز دیگه؟

الان توی اینجا وقتی دکمه کلیک میشه 6 تا عدد تصادفی توی لیست باکستون قرار داده میشه

Morteza-76
شنبه 17 اسفند 1392, 20:07 عصر
Random یک کلاس هست که واسه ما اعداد تصادفی تولید میکنه که شما میتونی یه مقدار اولیه به نام seed توی سازندش بهش بدی و با متد Next اعداد تصادفی تولید کنی، منظور شما توی پیاده سازی داخلیش هست یا چیز دیگه؟

الان توی اینجا وقتی دکمه کلیک میشه 6 تا عدد تصادفی توی لیست باکستون قرار داده میشه

الان من میخوام بدونم ساختار کارش توی پرانتزی که بعد از next قرار میگیره چجوری من وقتی این کد رو زدم فقط اعداد تصادفی 1 تا 6 رو برام انتخاب کرد و در لیست باکس قرار داد چون من توی پرانتز گذاشتم صفر به اضافه ی i من هنوز درک نکردم عملکردش رو که تو پرانتز صورت میگیره

hadi0x7c7
شنبه 17 اسفند 1392, 20:17 عصر
آهان! یادم نبود این ارگومان درواقع میاد بازه ی اعداد رو مشخص میکنه مثلا

Random rand = new Random();

for(int i = 0; i < 10; i++)
{
Console.WriteLine(rand.Next(100));
}

میاد توی بازه 0 تا 100 فکر کنم اعداد رو تولید میکنه، اون چیزی که شما نوشتین تقریبا معنی نداره.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.random.next(v=vs.110).aspx