PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارسال ایمیل به سرویس دهنده خارجی !

reza_edu
شنبه 17 اسفند 1392, 23:58 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان من یه سرویس Multi Domain Linux Hosting (USA) خریداری کردم که از شرکت resellerclub بصورت مستقیم اقدام شده و از کشور دیگر ثبت شده به خاطر همین مشکل ها رو مجبورم مستقیم با خود بخش هاستینگ شرکت resellerclub درمیون بزارم اما من با کارشناسای این شرکت به یه مشکلی برخوردم اونم اینه که من اسکریپتی تو سایت برای بخش تماس با ما نوشتم که بتونه ایمیل ارسال کنه که کدش تو زیر اومده :

mail("myexternalmail@yahoo.com",$subject,$message,"From: $from\n");

تو کد بالا من مشخصات کاربر رو مستقیما به ایمیل خارجی (غییر مرتبط با هاست ) ارسال میکنم اما کارشناس های سایت resellerclub میگن این کد اشتباه هست و من باید کدر رو به صورت زیر تغییر بدم :

mail("sample@mydomain.com",$subject,$message,"From: $from\n");

یعنی چی ؟ خوب یعنی میگن باید یه ایمیل تو دامین خودم ( هاست خریداری شده ) درست کنم که پیام ها به اون ارسال بشه نه یه سرویس دهنده خارجی

حالا چرا من این سوال رو پرسیدم از اونا خوب فکر کنم واضح شده باشه چون هیچ میلی به سرویس دهنده های خارجی ارسال نمیشه و فقط میل زمانی ارسال میشه که دریافت کننده پیام همونطور که اونا گفتن میل ساخته شده در خود دامنه باشه ؟

خوب من یه برنامه نویس تازه کار با زبان php نیستم و حداقل 4 ساله دارم کد میزنم می دونم که کدم درست هست و بیش از چندیدن بار از این کد ساده استفاده کردم اما نمی دونم چرا ایمیل ها به سرویس دهنده خارجی ارسال نمیشه ؟؟ من پورت ها رو تغییر دادم و کلاس phpmailer هم استفاده کردم ولی واقعا گیج شدم

با دستوراتی مثل
ini_get('sendmail_path') هم پورت ها رو چک کردم از بابت کد مطمئن هستم چون وقتی دریافت کننده میل رو یک آدرس میل درست شده داخل سیپنل تعریف می کنم این میل ترسال میشه

ممنون میشم تا کمک کنید