PDA

View Full Version : هفتمین المپیاد ملی مهارت

babak869
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 12:41 عصر
با سلام به همه دوستان
همانطور که اطلاع دارید هر ساله یکسری مسابقات چند مرحله ای توسط اداره کل فنی و حرفه ای کشور برگزار میشود که ابتدا در سطح شهرستان و سپس استان و در نهای در سطح کشور برگزار میشود.منتخبین آزمون استانی به مرحله کشوری راهیابی پیدا کرده و در یک رقابت فشرده یک نفر به عنوان نفر برتر انتخاب میشود و برای شرکت در المپیاد جهانی مهارت آماده میشود.
لازم به ذکر است که این المپیاد برای عزیزان زیر 21 سال در نظر گرفته شده است.مهلت ثبت نام برای سطح شهرستانی تا 10 اردیبهشت ماه باقی است .لذا از آن دسته از دوستانی که علاقه مند به شرکت هستند تقاضا میشود با مراجعه به اداره فنی و حرفه ای شهرستان محل سکونت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند
لازم به ذکر است که دوره های مرتبط با کامپوتر عبارتند از :
1-طراحی صفحات وب : برنامه نویسی HTML و زبان PHP به عنوان زبان اسکریپت نویسی Server Side
2-سخت افزار و شبکه
3-طراحی کامپیوتری و گرافیک ( محصولات ADOBE )

لازم به ذکر است که مسابقه کشوری المپیاد ملی مهارت از 1 تا 10 شهریور ماه سال 1385 برگزار خواهد شد
با آرزوی موفقیت
بابک احدی
کارشناس ارشد در هفتمین دوره مسابقات ملی مهارت

spsgorgan
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 14:38 عصر
ممنونم از شما دوست گرامی جناب آقای احدی
بچه های باید سایت طراحی کنند و بعد بفرستند یا باید در محل طراحی انجام بشه ؟

babak869
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 21:28 عصر
دوست عزیز :
نه شما با مراجعه به مرکز فنی و حرفه ای محل اقامت خود در این آزمون ثبت نام میکنید .سپس از شما یک آزمون کتبی که شامل اصول طراحی وب است و یک آزمون عملی به عمل می آید.آزمون عملی شامل یک پروژه کوچک اما جامع است.پس از طی مراحل فوق شما به مرحله کشوری راهیابی پیدا میکنید و بایستی با منتخبین استانهای کشور رقابت کنید.این مسابقه شامل یک پروژه جامع و کامل است که مهمترین قسمت آن طراحی مدیریت محتوا یا CMS است.که بیشترین امتیاز را نیز دارد.نفر بر تر این مسابقه به مرحله جهانی یا Word Skills راهیابی پیدا میکند.لازم به ذکر است که در سال 2005 دوست خوبم آقای احسان افضلی به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی مهارت در هلسینکی فنلاند شرکت کردند که مقام هفتم را به خود اختصاص دادند.من در پست بعدی نمونه ای از برنامه اجرایی مسابقات فنلاند را جهت استفاده دوستان قرار خواهم داد.در ضمن انجام پروژه کشوری طراحی سایت ظرف مدت 4 روز و با حضور 24 کارآموز از 24 استان کشور و 24 نماینده به عنوان کارشناسان و داوران این مسابقه صورت می گیرد.
امیدوارم که توضیحات حقیر کافی باشد
با آرزوی موفقیت

babak869
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 21:31 عصر
اینم نمونه برنامه و دستور کار مسابقات جهانی مهارت - هلسینکی فنلاند 2005
موفق باشید

spsgorgan
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 19:06 عصر
واقعا لطف کردین

Mohammad Minaei
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 13:45 عصر
ببخشید می شه یه نمونه سوال از سوالای اصول طراحی وب در مرحله شهرستان و استانی بهمون بدید؟
همینطور اینکه اون پروژه ی کوچک که فرمودید حاوی چه چیزهاییه؟
و همچنین اینکه آیا کتاب های کمکی یا Manual در اختیار کاربرا قرار میدید؟
متشکرم

babak869
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 15:13 عصر
با سلام
راستش باید اونا رو اسکن کنم ولی اگه خواستید میتونم محتویات پروژه رو اینجا بزارم

مثلا برا سال قبل مرحله استانی طراحی یک سایت دلخواه با امکانات زیر بود :

یک سیستم عضو گیری ساده
سیستم مدیریت محتوا CMS
استفاده از Java Script برای Client Side
استفاده از برنامه نویسی PHP برای Server Side
GUI مناسب و کاربر پسند (از رنگهای متناسب با سایت استفاده شود )
استفاده از فلش انیمیشن برای طرح های تبلیغاتی
استفاده از فلش در صفحه پیش نمایش PreLoader
تعداد صفحات متناسب با پروژه

اگه بازم سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

Mohammad Minaei
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 20:41 عصر
از این اطلاعات خیلی ممنونم.
ببخشید اما بازم سوال دارم. من مدارکمو آماده کردم و انشاالله فردا ثبت نام می کنم.
می خوام بدونم انتخاب مراحل مختلف (مثلا مرحله استانی) بر حسب رتبه هست یا حد نساب نمره.
سوال دیگه اینکه چقدر برای طراحی سایت بهمون وقت می دن.
دیگه اینکه رایانه هایی که تحت اختیارمون می زارن از لحاظ سرعت و کیفیت در چه سطحی هستند.
اگر کسی از یه لحاظ مثلا php قوی باشه ولی از لحاظ java زیاد قوی نباشه تکلیفش چیه؟ چون استاندارد ها می گه که هر کس در طراحی سایت باید یک نقش تخصصی داشته باشه. اما تو امتحان شما کسی که امتحان می ده کار عمومی تری داره.
خیلی ممنون

babak869
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 06:49 صبح
سلام
انتخاب بر حسب امتیاز هست و پروژه 100 امتیازی است و حد نساب 70 است
سیستمها همه P4 و سرعت مناسبی دارند در ضمن برنامه های لازم برای شما همگی روی تمامی سیستمها نصب است
DreamWeaver
Flash MX
Front Page
Swish
XAMP برای شبیه سازی سرور PHP و دیتابیس My SQl
Adobe PHOTOSHOP
Free Hand
شما بر حسب بارم نمره میگیرید و هر قسمت رو تا هر جا که انجام بدید متناسب با اون نمره میگیرید و اگه در یک قسمت ضعیف باشید میتونید کسری رو در قسمت دیگه جبران کنید
برای مرحله استانی که عملی هست شما 3 روز وقت دارید که اونو تمام کنید
شما از ساعت 8.5 در مرکز IT استان خود امتحان میدید و ساعت 12 هر روز وقت شما تمام میشه و کلا پروژه در 3 روز انجام میشه
موفق باشید

Mohammad Minaei
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 09:55 صبح
ای وای!! من که اون موقع کلاس دارم!!
کاریش نمی شه کرد که ساعتش بیفته یه وقت دیگه؟!

akb_behnam
جمعه 19 خرداد 1385, 09:42 صبح
این هم نفرات برتر دو سال گذشته در رشته طراحی وب مرحله کشوری (البته به ترتیب نیست) :
ماهان ملک آرا (مازندران)
امیر حسین کیانی (اصفهان)
محسن حسینی (خراسان)
سامان عزیزی (یزد)
احسان شجاعی (کرمان)
بهنام احمد خان بیگی (کرج)
اصغر طاهری (همدان)
مرتضی پیشنمازی (گیلان)

و نفرات برتر سال گذشته :
امیر محمد صادقیان (فارس)
محمد حسینی (خراسان)
بهنام احمد خان بیگی (کرج)
محمد تقی پور (خوزستان)
محمد بقایی (هرمزگان)
علیرضا یزدان پناه (بوشهر)

و چند نفر دیگه که الان اسمشون رو ندارم . لازمه اضافه کنم در مسابقات جهانی دوره قبل هم ایران در رشته طراحی صفحات وب موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

ما هم امسال بعد از چند سال گل کاشتیم . چون مسابقات شهرستانی کتبی بود و من هم سواد درست و حسابی نداشتم به تست و اشتیاه زدم و کلیش اشتباه از آب در اومد :)) و این شد که در مرحله شهرستانی حذف شدم :)) (شوخی کردم هنوز حذف نشدم ‍! ولی به خاطر ترم تابستون شاید انصراف بدم ! )

به هر حال امیدوارم امسال بچه ها موفق بشن . مهم مرحله جهانیه و باید سعی کنیم هر کسی که برای مرحله جهانی شرکت می کنه قوی باشه و بتونه برای ایران یه مقام ثبت کنه.

لطفا نظراتتون رو در رابطه با مسابقات بنویسید.