PDA

View Full Version : سرچ روی ستون های جدول html ای

resident
یک شنبه 18 اسفند 1392, 20:37 عصر
سلام.

من یه جدول html ای دارم. زیر هر ستون یه textbox گذاشتم برای سرچ. میخوام روی هر کدوم از آیکونهای سرچ که کلیک شد، اکشن index از کنترلر person صدا زده بشه و محتویات تکست باکس ها به همراه یه سری اطلاعات مثل تعداد ردیف ها در هر page به کنترلر فرستاده بشه.

یه فرم گذاشتم و این textbox های سرچ رو داخلش گذاشتم. برای آیکون سرچ ها هم اینو نوشتم:

<a id=\"lnkSearch" + ENTitle + "ID\" class=\"glyphicon glyphicon-search icon\" onclick=\"$('#ListForm').submit()\" ></a>

اما کار نمی کنه.در ضمن دکمه submit نذاشتم، . لطفا راهنماییم کنید

hakim22
یک شنبه 18 اسفند 1392, 22:33 عصر
شما خیلی سعی می کنید که برنامتون شبیه برنامه های ویندوز بشه و همون قابلیت های رو در وب نمایش بدید. توی یک صفحه ی وب ساختن و پیاده سازی چیزی که میخواهید غیر ممکن نیست اما خیلی پیچیده است و در نهایت صفحه را بیش از حد شلوغ می کند.

بهتر است که یک combo داشته باشید که لیست موضوعات جستجو در آن باشد و کنار آن یک تکست باکس که درون اطلاعات جدول بر اساس موضوع انتخاب شده جستجو کند. این میتواند حد اقل در شروع کار پروژه ی شما راهکار خوبی باشد در بعدا راه بهتری پیدا کنید. مثلا سایت IMDB.COM از همین روش استفاده میکند.

شما لازم نیست که حتما فرم و Submit داشته باشید که اطلاعات به سرور ارسال شود. میتوانید از Ajax نیز استفاده کنید. همچنین برای جستجو پیاده سازی چیزی قصد انجام آن را دارید میتوانید از Knockout استفاده کنید و محتوای صفحه را در سمت کلاینت جستجو کنید.

resident
یک شنبه 18 اسفند 1392, 22:47 عصر
شما لازم نیست که حتما فرم و Submit داشته باشید که اطلاعات به سرور ارسال شود. میتوانید از Ajax نیز استفاده کنید. همچنین برای جستجو پیاده سازی چیزی قصد انجام آن را دارید میتوانید از Knockout استفاده کنید و محتوای صفحه را در سمت کلاینت جستجو کنید.
چون میخوام اطلاعات اتومات بایند بشه و من راحت مقادیر تکست باکس های سرچ رو در کنتزلر بگیرم این کار رو میخواستم بکنم...

بهتر است که یک combo داشته باشید که لیست موضوعات جستجو در آن باشد و کنار آن یک تکست باکس که درون اطلاعات جدول بر اساس موضوع انتخاب شده جستجو کند. این میتواند حد اقل در شروع کار پروژه ی شما راهکار خوبی باشد در بعدا راه بهتری پیدا کنید. مثلا سایت IMDB.COM از همین روش استفاده میکند.
کاملا صحیح می فرمایید اما کاربری برنامه ای که دارم می نویسم ، اینطور می طلبه که همزمان امکان سرچ روی چندین فیلد رو داشته باشه

resident
دوشنبه 19 اسفند 1392, 11:42 صبح
دوستان عزیز حل شد...