PDA

View Full Version : سوال: مشکل در تعریف آرایه

hessam2003
دوشنبه 19 اسفند 1392, 00:03 صبح
سلام.
من این اطلاعات را به عنوان ورودی دارم:
—مشخصات فردی
—نام و نام خانوادگی
—جنسیت
—آدرس محل سکونت
—تلفن محل سکونت
—مشخصات پرسنلی
—شماره پرسنلی
—محل کار
—عنوان شغل

که باید درون آرایه ذخیره بشوند.
من در تعریف آرایه به مشکل خوردم.
برای هر یک از پارامترها بایستی یک آرایه یک بعدی تعریف کنم یا میتونم از روش دیگری هم استفاده کنم؟؟؟
در ضمن برنامه بایستی براساس جنسیت و نام خانوادگی اطلاعاتی را نمایش بده.

سوداگر
دوشنبه 19 اسفند 1392, 02:50 صبح
اگه میخواهید از آرایه استفاده کنید که یه خورده بی نظم میشه و کد ناخوانا باید از Jagged Array ها استفاده کنید که به فارسی ترجمه میشه «آرایه ای از آرایه ها، آرایه های دندانه ای و ...» که طرز استفاده اش توی سایت msdn هست: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/2s05feca.aspx

ولی به نظر من بهتره جای اینکه مستقیماً از ساختمان داده های مثل آرایه و لیست و دیکشنری و ... استفاده کنید بهتر است که یک class یا struct تعریف کنید و یک آرایه از اون کلاس بسازید. هم کدتون خوانایی بهتری داره هم اینکه داخل کلاس میتونی با set و get داده های ورودی رو چک بکنید.

hessam2003
دوشنبه 19 اسفند 1392, 20:13 عصر
برنامه باید با آرایه انجام بشه.
منظورمن اینه که برای داده های گفته شده بهتره از آرایه دو بعدی استفاده کنم یا تک بعدی؟

rasol_afkham
دوشنبه 19 اسفند 1392, 20:49 عصر
برنامه باید با آرایه انجام بشه.
منظورمن اینه که برای داده های گفته شده بهتره از آرایه دو بعدی استفاده کنم یا تک بعدی؟

شما می توانید یک ساختمان تعریف کرده که تمام این اجزا را داشته باشد و از آن یک نمونه به صورت آرایه تعریف نمایید.
و یا یک لیست پیوندی تعریف نمایید و ساختمان ایجاد شده را در آن لیست قرار دهید
و یا یک Hashtable تعریف نمایید و ساختمانی که ایجاد نموده اید را در آن قرار دهید.

علی شهریاری
دوشنبه 11 فروردین 1393, 15:13 عصر
سلام
دوست عزیز برای یه برنامه نویس منطقی نیست که این اطلاعات رو با ارایه دریافت کنه به نظر بنده بهتره که یه کلاس بنویسی که این کارو برات انجام بده

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 11 فروردین 1393, 20:42 عصر
سلام
یک struct تعریف کن بعد فیلدهایی رو که میخوای داخل بدنه قرار بده و بعد آرایه ای از نوع اون struct تعریف کن. اینطوری هر خونه از این آرایه می تونه اطلاعات یک فرد رو ذخیره کنه.

arian021
سه شنبه 12 فروردین 1393, 02:03 صبح
بهترین کار اینه که یه کلاس درست کنی و بش این پراپرتی هارو اضافه کنی بعد یه لیست از کلاسه درست کنی