PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد اجرای یه برنامه ی جاوا

[younes]
دوشنبه 19 اسفند 1392, 22:37 عصر
سلام دوستان من یه دو تا برنامه دارم که هر دو جاوایی اند و میخوام در یکی یه دکمه بزارم که با کلیک روی اون برنامه ی دوم به صورت مستقل اجرا بشه کسی میتونه کمک کنه؟

sajjad4563
سه شنبه 20 اسفند 1392, 00:22 صبح
;1987871']سلام دوستان من یه دو تا برنامه دارم که هر دو جاوایی اند و میخوام در یکی یه دکمه بزارم که با کلیک روی اون برنامه ی دوم به صورت مستقل اجرا بشه کسی میتونه کمک کنه؟

سلام
کد شما کجاست؟
شما باید یه سعی ای کرده باشین، بعدش اگه همچنان مشکل داشتین اینجا یا جای دیگه مطرح کنین تا بقیه بتونن به شما کمک کنن!

cups_of_java
سه شنبه 20 اسفند 1392, 10:34 صبح
وقتی دکمه کلیک شد با Runtime.getRuntime().exec() می تونی به صورت کامند اون برنامه رو اجرا کنی.

[younes]
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 12:54 عصر
من نتونستم

ممکنه یکم بیشتر توضیح بدبد؟

cups_of_java
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 14:06 عصر
دقیقن بگو میخوای چیکار کنی تا جواب روشن تر بتونم بدم

L u k e
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 19:33 عصر
می زنی

java -jar [jarfilepath]

[younes]
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 23:09 عصر
من دو تا برنامه دارم ، سرور و کلاینت که جدا از هم اند و روی یه pc اند. میخوام وقتی کلاینت رو اجرا کردم بتونم با یه button برنامه ی سرور رو اجرا کنم. و میخام این دستور فقط به JVM مربوط بشه و به نظر میاد کد شما از طریق cmd اجرا بشه و به jdk مربوطه و خوب شاید کاربر jdk نصب نداشته باشه

cups_of_java
شنبه 24 اسفند 1392, 10:43 صبح
والا من که نمی فهمم شما چی میگی
برنامت تحت وبه؟
دسکتاپه؟
چطوری کلاینت سرورت به هم وصل هستن یعنی؟

[younes]
شنبه 24 اسفند 1392, 23:15 عصر
یه برنامه ی دسکتاپ

از دو جزء سرور و کلاینت تشکیل شده که هر کدوم یه فایل .jar مستقل اند کلاینت java SE و سرور javaFX هست با socket programing به هم مرتبط هستند.

برای اجرا کاربر فقط jvm رو روی سیستم داره و JDK هم خبری نیست

هر دو برنامه کلاینت و سرور روی یه کامپیوتر هستند و توی یه فولدر قرار دارن

میخوام با یه دکمه در کلاینت برنامه سرور رو اجرا کنم یا در زمان اجرا ی کلاینت برنامه دوم هم خودکار اجرا بشه نه این که بخوام یه پروسه رو تو سرور اجرا کنم در واقع من میخوام خود برنامه ی سرور رو باز کنم !

توضیح کامل بود ؟

ممکنه راهنمایی ام کنید؟

با تشکر از cups_of_java (http://barnamenevis.org/member.php?67212-cups_of_java)

cups_of_java
یک شنبه 25 اسفند 1392, 08:46 صبح
اجرا از راه دور برنامه ها به طور جادویی که اتفاق نمی افته. باید یه چیزی روی سرور در حال اجرا باشه و شما به اون بگید تا بتونه یه برنامه (برنامه سرور جاوایی که شما نوشتین مثلن)‌ رو اجرا کنه اونجا براتون.
حالا هم می تونید از agent ها و برنامه های Remoting موجود کمک بگیرید.
هم می تونید خودتون یه برنامه کوچیک جاوا بنویسید که وقتی سرور روشن میشه اونم اجرا میشه رو استارتاپ و یه سوکت باز می کنه و منتظر می مونه فرمان اجرا بگیره. با گرفتن فرمان اجرا از همون دو تا دستوری که توی این تاپیک گفته شد استفاده می کنید تا برنامه جاواتون رو اجرا کنید.