PDA

View Full Version : سوال: اجرا نشدن برنامه در رایانه ی دیگر

Aghaeifar
سه شنبه 20 اسفند 1392, 15:17 عصر
سلام و وقت بخیر

من بنا به احتیاج کارم که یه GUI بنویسم اومدم C#‎‎‎ در حد نیاز یاد گرفتم و یه واسط گرافیکی برای پروژم نوشتم. مشکلی که دارم اینه که فایل .exe برنامه که در پوشه release ساخته می شه رو وقتی در رایانه های دیگر اجرا می کنم، در بعضی ها اجرا میشه در بعضی ها اجرا نمیشه. در رایانه هایی که اجرا نمیشه خطای زیر اتفاق می افته.
من تنها کاری که فکر می کنم باید بکنم اینه که Microsoft .NET Framework نسخه 4.5 رو از سایت ماکروسافت دانلود و در رایانه های مقصد نصب کنم. (با VS 2012 برنامه رو نوشتم)
تقریبا تمام سیستم هایی که تست کردم 32 بیتی بودند (رایانه ای که برنامه رو توش نوشتم، رایانه هایی که توشون اجرا شد برنامه و مواردی که توشون برنامه اجرا نشد و خطای زیر را داد)
ممنون میشم در این زمینه راهنمایی فرمایید.

http://upload7.ir/imgs/2014-03/53728000802900323163.png

mohammad jamalian
سه شنبه 20 اسفند 1392, 16:18 عصر
یک سوال شما فایل نصبی برنامتون رو روی کامپیوتر دیگران نصب می کنید ویا برنامه تان را کپی می کنید؟

Aghaeifar
سه شنبه 20 اسفند 1392, 16:20 عصر
من وقتی پروژه ی سادمو (خیلی ساده است من چیز زیادی نمی دونم) که در C# نوشتم و build کردم یه فایل exe تولید کرد. اون فایله رو کپی می کنم توی فلشم و می برم جاهای دیگه اجرا می کنم. قاعدتا باید اینطور باشه دیگه، نه؟

moharam1370
سه شنبه 20 اسفند 1392, 16:28 عصر
. قاعدتا باید اینطور باشه دیگه، نه؟
نه !!!
باید ستاپ برای برنامه درست کنی .

Aghaeifar
سه شنبه 20 اسفند 1392, 16:30 عصر
یعنی هر برنامه ای که در C# می نویسم (حالا هر چقدر ساده ی ساده هم باشه در حد فقط یک تکست باکس) باید setup براش درست کرد؟
setup درست کردن جزء امکانات خود VS2012 هست؟ یه کوچولو اگه بفرمایید از چه مسیری برم خودم می رم بقیه اش رو می خونم.

ممنونم

mohammad jamalian
سه شنبه 20 اسفند 1392, 16:38 عصر
بله هست شما می توانید در قسمت soluton Explorer برروی پروژه خودتان راست کلیک کنید و سپس گزینه publish را انتخاب کنید.ادامه کار بسیار آسان است.
اگر باز هم نیاز به کمک خواستیت بگویید.

Aghaeifar
سه شنبه 20 اسفند 1392, 16:53 عصر
خیلی ممنونم، یه چیز جدید یاد گرفتم. تشکر بسیار.
اما الان روی دو تا PC مختلف چک کردم اما همون پنجره ی خطا باز شد. ای بابا.

mohammad jamalian
سه شنبه 20 اسفند 1392, 17:00 عصر
از نظر من یک پروژه دیگر رو هم امتحان کنید ببینید فقط قبلی ایراد می گیره و یا جدیده هم ایراد می گیره.

Aghaeifar
سه شنبه 20 اسفند 1392, 17:24 عصر
ممنون از پیشنهاد خوبت.
یه برنامه ساده که فقط یه دکمه داشت رو تست کردم بردم روی سیستم های دیگه کار کرد.
پس یه جای کد برنامه ی من میلنگه با این حساب.
فهمیدن همین خودش کلی پیشرفت حساب میشه.
برم کدم رو بررسی کنم.
تشکر.

r4hgozar
سه شنبه 20 اسفند 1392, 18:45 عصر
سلام دوست عزیز. وقتی برنامه سادس شما فقط نیاز به نصب
Microsoft .NET Framework در سیستم مقصد دارین.
اما مثلا وقتی از پایگاه داده ای استفاده می کنین اون موقه باید اون پایگاه و هم رو سیستم مقصد نصب کنین. به همین ترتیب برای امکانات دیگه مثل گزارش گیری و ............

من پیشنهاد میدم کار با InstallShield رو یاد بگیرین. نرم افزار بسیار ساده در عین حال پیشرفته ای برای ساخت stup هست . آموزشش هم زیاده. موفق باشید

mohammad jamalian
سه شنبه 20 اسفند 1392, 20:06 عصر
این هم یک آموزش برای InstallShield
دانلود (http://up.daneshjooyar.com/do.php?id=16)