PDA

View Full Version : مبتدی: نادیده گرفتن از خطا

rastegar.amir3
سه شنبه 20 اسفند 1392, 21:20 عصر
سلام خدمت دوستان.
بنده در حال نوشتن یک اسکریپت پی اچ پی هستم که فید چند سایت خونده بشه و با هم ترکیت بشه و خروجی اکس ام ال چاپ بشه...
به وسیله این کد از فید های دریافت شده توسط سرور یک شیء می سازم:
$item_title = $x->item($i)->getElementsByTagName('title') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $item_link=$x->item($i)->getElementsByTagName('link') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $item_desc=$x->item($i)->getElementsByTagName('description') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $item_date=$x->item($i)->getElementsByTagName('pubDate') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $itemcomments=$x->item($i)->getElementsByTagName('comments') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue;

echo ("<item link='" . $item_link . "' site='".$res['name']. "' category='" . $res['category'] ."' note='" .$res['note']."' title='" . $item_title . "' date='" . $item_date ."' comment='" . $itemcomments . "'>" . $item_desc . "</item>");

وبعد هم با قالب چاپ میشه...
مشکل من این هست که بعضی سایت ها بعضی از قسمت های فید رو ندارند. در نتیجه ما بین کد ها ارور های پی اچ پی چاپ میشه...
تخصص اصلی من سی شارپ هست و با این کد میشه اگه اروری پیش اومد اون خط رو نا دیده گرفت
Try{
کد
}catch{
}
به دنبال همچین چیزی میگردم که اگه این مشکل پیش اومد یا مقدار خالی برگردونه یا نادیده بگیره...
هرچیز مفیدی به نظرتون رسید مفیده ! بسیار ممنون.

shamsololama
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 11:10 صبح
سلام خدمت دوستان.بنده در حال نوشتن یک اسکریپت پی اچ پی هستم که فید چند سایت خونده بشه و با هم ترکیت بشه و خروجی اکس ام ال چاپ بشه...به وسیله این کد از فید های دریافت شده توسط سرور یک شیء می سازم: $item_title = $x->item($i)->getElementsByTagName('title') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $item_link=$x->item($i)->getElementsByTagName('link') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $item_desc=$x->item($i)->getElementsByTagName('description') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $item_date=$x->item($i)->getElementsByTagName('pubDate') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; $itemcomments=$x->item($i)->getElementsByTagName('comments') ->item(0)->childNodes->item(0)->nodeValue; echo ("" . $item_desc . ""); وبعد هم با قالب چاپ میشه...مشکل من این هست که بعضی سایت ها بعضی از قسمت های فید رو ندارند. در نتیجه ما بین کد ها ارور های پی اچ پی چاپ میشه...تخصص اصلی من سی شارپ هست و با این کد میشه اگه اروری پیش اومد اون خط رو نا دیده گرفت Try{کد}catch{}به دنبال همچین چیزی میگردم که اگه این مشکل پیش اومد یا مقدار خالی برگردونه یا نادیده بگیره...هرچیز مفیدی به نظرتون رسید مفیده ! بسیار ممنون.با درود فراوانبرای اینکار کافیه قبل از متغییری که استفاده میکنی علامت @ قرار بدی که در صورت بروز خطا نادیده بگیره

j_naroogha@yahoo.com
پنج شنبه 12 شهریور 1394, 14:52 عصر
http://php.net/manual/en/language.exceptions.php
try ...catch در php به این صورته.