PDA

View Full Version : آموزش: ایجاد دامین و ساب دامین دلخواه در xampp

abolfazl-z
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 15:29 عصر
سلام بچه های برنامه نویس

امروز می خواهم براتون یک اموزشی قرار بدهم که میتونه در پرژه هاتون به عنوان تست مورد استفاده قرار بگیرد.

شما می توانید با خواندن این آموزش یک دامنه یا ساب دامین دلخواه مانند mydomain.com یا هر دامین دیگر برای خودتون در سیستمتون با استفاده از نرم افزار xampp ایجاد کنید.

خوب بر فرض مثال من اینجا یک دامین با آدرس example.com انتخاب می کنم.

ایجاد دامین:

1. ابتدا فایل

C:\xampp\apache\conf\extra\httpd-vhosts.conf
را با یک ویرایشگر باز کرده و در انتهای آن کد های ذیل را وارد کنید (توجه : این آدرس به محل نصب شما بستگی دارد!):

<virtualhost example.com:80>
ServerAdmin postmaster@example.com
DocumentRoot "C:/xampp/htdocs/"
ServerName example.com
ServerAlias example.com
</virtualhost>
در کد بالا شما می توانید example.com را به هر آدرسی که می خواهید تغییر دهید و همچنین DocumentRoot رو هم میتونین تغییر دهید که من اینجا بصورت پیش فرض گذاشتم روی پوشه روت

2. فایل

C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts
را با یک ویرایشگر باز کرده و در انتهای آن کد های ذیل را وارد کنید :

127.0.0.1 example.com
توجه :
این آدرس به محل نصب شما بستگی دارد
hosts یک فایل بدون پسوند هست و یک پوشه نیست!
ابتدا یک backup از فایل hosts بگیرید!
در ویندوز 7 یا 8 سیستم عامل اجازه ویرایش فایل hosts را به شما را نمیدهد. برای انجام اینکار ابتدا فایل hosts را در محلی دیگر کپی کرده و اقدامات لازم را انجام داده سپس در جای قبلی paste کنید.(replace)

خوب حالا apache را restart کنید و به آدرس example.com بروید.

ایجاد ساب دامین:

برای ساخت ساب دامین هم به همان صورت بالا عمل می کنیم ولی فقط بجای example.com می نویسیم mysub.example.com

برای ساخت wildcard هم تا جایی که فهمیدم باید از Acrylic DNS Proxy استفاده کنیم خوب دیگه اینکار زیاد نیاز نیست چرا که میتونیم چند تا بصورت آزمایشی اضافه کنیم و پروزه هامون رو تست کنیم.

موفق باشید :لبخندساده: