PDA

View Full Version : سوال: مشکل در مصرف بالای RAM در پروژه MVC

Mehran Badami
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 21:01 عصر
با سلام
دوستان من برنامه ای با ASP.Net MVC نوشتم که برای ارتباط با پایگاه داده نیز از Entity Framework استفاده کردم.
بعد از این که سایتو آوردم بالا بیشتر از 100MB از RAM سرور را اشغال میکند و هی تمام Session هام بسته میشه
لطفا راهنمای کنید.

مهدی کرامتی
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 21:22 عصر
احتمالا حجم داده های دیتابیس تون بالاست و همه اونها را متدی مانند db.People.ToList() درون یک متغیر قرار می دهید.

استفاده از توابع Server Side Paging در Linq (از جمله تابع Skip و Take) می تواند راهگشا باشد. همچنین می توانید با استفاده از ابزار ANTS Memory Profiler 8 (http://www.red-gate.com/products/dotnet-development/ants-memory-profiler) میزان مصرف بخش های مختلف کدتان را بسنجید.

Dr.Bronx
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 22:00 عصر
از Glimpse یا Miniprofiler هم میشه استفاده کرد .

موفق باشید ./

Mehran Badami
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 23:01 عصر
متشکرم ولی سایت تازه راه افتاده و داخلش داده خاصی نیست !!

Mehran Badami
جمعه 23 اسفند 1392, 19:26 عصر
آقا دستتون درد نکنه من با این برنامه مصرف حافظه رو نگاه کردم همون لحظه اول که سایت تو بروزر باز میشه مصرف حافظه به حدود 120 میرسه و همونجا میمونه تو صفحه های سایت که میچرخم حدود 5MB جالا پایین میشه به نظر شما مشکل از کجاست
نکته صفحه اول هم کاری کردم که با دیتا بیس کاری نداشته باشه باز فرقی نکرد
2 تمام پکیجا پروژه که نیاز نبود پاک کردم و بقیه هم به روز کردم
3 پروژه پاپلیش کردم و Debug = false قرار دادم و باز هم فرقی نکرد
اولین پروژه MVC من هست به نظرتون خود MVC سربار نداره؟؟؟

Dr.Bronx
جمعه 23 اسفند 1392, 22:32 عصر
با کدوم برنامه ؟
خوب اونجا کامل توضیح میده که الان چه اتفاقی داره میفته دیگه .
اگر مشکل از پاسخ سرور باشه که Response Time سرور رو زیاد نشون میده اگر هم مشکل از سمت کلاینت باشه باز هم نشون میده .
شما اول بفرمایید از کدوم یکی استفاده کردید تا راهنمایی کنیم .

موفق باشید ./

mahtab2007
جمعه 16 خرداد 1393, 11:57 صبح
من هم دقیقا همین مشکل را دارم . حتی پروژه اولیه ای که هیچ کنترلی به جز Account , Home نداره و هنوز توش دست نبردیم ، با 90 مگ حافظه اولیه ، راه میفته بعد از اینکه یه کم باهاش کار کنیم ، Session ها هم بسته میشه
من از structuremap هم استفاده کردم