PDA

View Full Version : سوال: بیرون انداختن کاربر پس از 10دقیقه

Mohammadsgh
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 01:12 صبح
من میخوام زمانی که کاربر 10دقیقه کاری انجام نداد از لاگین بیرون بیفته.باید چیکار کنم؟
اگه میشه یه جوری راهنمایی کنید که یاد بگیرم:لبخندساده:ممنون از همگی

ali2k5
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 02:14 صبح
چندین راه:
1- محدود کردن زمان session به ده دقیقه
2- گذاشتن یک تایمر ده دقیقه ای با جاوا اسکریپت و ریدایرکت بعد از اتمام 10 دقیقه به بیرون سایت (مشابه تایمری که توی درگاه بانک ملت هست یا بانکداری اینترنتی ملت)
3- گذاشتن یک متغییر زمان در session و مقایسه زمان گذشته از اخرین فعالیت

Mohammadsgh
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 12:56 عصر
راه یکم که نمیشه چون چه کاربر کاری انجام بده چه نده بیرون میفته.دومی هم اگر جاوااسکریپت غیر فعال باشه نمیشه
چجوری میشه زمان رو با آخرین فعالیت مقایسه کرد؟که اگه پس از 10دقیقه کاری انجام نشد کاربر بیرون بیفته؟ ممنون میشم بگید

silencer
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 13:35 عصر
وقتی کاربر لوگین کرد زمان ورودش رو توی یک سشن ذخیره کنید،بعد از اون توی هر صفحه اول میاید زمان کنونی رو میگیرید و با زمان اخرین فعالیت(دفعه اول زمان لوگین کردن) مقایسه میکنید اگه بیشتر از 10 دقیقه بود که سشن نابود بشه و گرنه مقدار زمان کنونی رو به جای زمان اخرین فعالیت جایگزین می کنید ،با جاوا اسکریپت میتونید به صورت شمارش معکوس زمان رو به کاربر نمایش بدید مثل(جوملا)

Mohammadsgh
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 15:29 عصر
اینجوری که من حساب میکنم جور در نمیاد.میشه با کدش بگید؟ممنون میشم

id1385
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 23:44 عصر
روشی که دوستمون گفتن صحیحه.
شما سشنها را در دیتابیس ذخیره کن، قبلاً یکی از پستهای من بوده، در هر بار که کاربر فعالیتی انجام می دهد سشن تایم جدید می گیرد، و اگر ده دقیقه بگذرد و کاربر بخواهد فعالیتی جدید انجام دهد چون قبل از هر اقدامی اقدام به سنجش سشن می شود پس اگر ده دقیقه طی شده باشد کاربر به صفحه ورود منتقل می شود.
همچنین از جاوا هم که خیلی ساده است می توانید استفاده کنید، همین کار رو بانک ملت انجام می دهد، به محضی که ده دقیقه تمام شد کاربر به صفحه ی ورود راهنمایی می شود و در اون صفحه شما همه سشن ها را از بین برده و یا پاک می کنید.

موفق باشد.

Mohammadsgh
جمعه 23 اسفند 1392, 01:21 صبح
میشه کدشو بدید؟ممنون میشم

***BiDaK***
جمعه 23 اسفند 1392, 01:23 صبح
چندین راه:
1- محدود کردن زمان session به ده دقیقه
2- گذاشتن یک تایمر ده دقیقه ای با جاوا اسکریپت و ریدایرکت بعد از اتمام 10 دقیقه به بیرون سایت (مشابه تایمری که توی درگاه بانک ملت هست یا بانکداری اینترنتی ملت)
3- گذاشتن یک متغییر زمان در session و مقایسه زمان گذشته از اخرین فعالیت
راه 3 رو موافقم.
time رو در یک سشن در زمان لوگین نگه داره و زمانی که page رفرش شد حالا یا با دستور header یا توسط کاربر چک شود که 10 مین بعد از تایم session اگر کوچکتر از time جاری بود session از بین برود و ریدایرکت شود به صفحه ی لاگین