PDA

View Full Version : سوال: ثبت ودریافت اطلاعات ازصفحه جاری

salmah
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 21:20 عصر
من دوتا جدول دارم ج۱ که شامل :نام فامیل کد ملی
ج۲ شامل نام فامیل کد ملی نام دوره و نمره هست
مدیر براساس کد ملی سرچ میکنه. که نام وفامیل از طریق دیتالیست نمایش داده میشه بعدهم نام دوره و نمره را وارد میکنه بعد هم این اطلاعات بایدد در ج۲ ثبت بشن
حالا من چه جوری نام وفامیل و کد ملی را تو جدول۲ ثبت کنم

http://upload7.ir/imgs/2014-03/78971521246341153239.png

elahe_sd
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 21:55 عصر
سلام دوست عزیز
چقد افزونگی داری:لبخند:
لازمه این اطلاعات دو جا باشه؟!
حالا اونا هیچی یعنی چی چجوری ثبت کنی؟میتونی راحت با یدونه sp ثبت کنی.یا با query insert کنی.دقیقا مشکلت چیه الآن؟!
کد رو بلد نیستی؟با کانکشن مینویسی یا با llinq؟:متفکر:

salmah
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 22:20 عصر
:لبخند:

کانکشن مینویسی یا با llinq؟:متفکر:

هیچ کدوم sql express کار میکنم:ناراحت:

مشکل من ثبت >نام و فامیل با استفاده ازdatalist هست تو جدول ۲ هست............................................ ............

aminireza65
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 22:53 عصر
اولا این خوب نیست که نتیجه جستجو زمانی که فقط یک رکورد باشه با دیتا لیست نمایش داده بشه.
دیتا لیست برای نمایش لیستی از داده هاست.
برای به دست اوردن نام فامیل از جدول1 خوب کد ملی که مشخصه چون با اون سرچ انجام شده. از طریق کد ملی میتونی به جدول1 بری و نام فامیل رو استخراج کنی.

elahe_sd
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 23:01 عصر
تا جایی که من متوجه شدم شما در جدول 1 یکسری اطلاعات داری که مدیر میاد اونا رو با کد ملی پیدا می کنه و بعد یکسری اطلاعات جدید براشون وارد می کنه و همه این اطلاعات رو توی جدول 2 درج می کنی.درسته؟!
اگه مدیر کد ملی رو می زنه همون رو استفاده کن و از جدول اول نام و فامیل رو پیدا کن بعد هم ثبتشون کن.

salmah
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 23:12 عصر
تا جایی که من متوجه شدم شما در جدول 1 یکسری اطلاعات داری که مدیر میاد اونا رو با کد ملی پیدا می کنه و بعد یکسری اطلاعات جدید براشون وارد می کنه و همه این اطلاعات رو توی جدول 2 درج می کنی.درسته؟!
اگه مدیر کد ملی رو می زنه همون رو استفاده کن و از جدول اول نام و فامیل رو پیدا کن بعد هم ثبتشون کن.

خدا را شکر یکی سوال منوفهمید.

دوست عزیز ممنون میشم بگیدچه جوری این کار را انجام بدم

aminireza65
جمعه 23 اسفند 1392, 10:28 صبح
مگه خودت نمیگی که مدیر با کد ملی جستجو میکنه. پس کد ملی رو بعد از اینکه مدیر وارد کرد تو یه متغیر نگه دار بعد دوباره با همون برو به جدول1 و نام فامیل رو استخراج کن دیگه. حالا مدیر اطلاعات دیگه رو هم وارد میکنه و میتونی همه رو با هم در جدول2 درج کنی.

elahe_sd
جمعه 23 اسفند 1392, 11:19 صبح
SqlDataAdapter objadapter = new SqlDataAdapter("select name,famil from table1 where code_meli=@code_meli", objconnection);
objadapter.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@code_meli", TextBox1.Text);
DataTable db = new DataTable();
objadapter.Fill(db);
DataSet objds = new DataSet();
objadapter.Fill(objds, "sick");
string n = db.Rows[0]["name"].ToString();
string f = db.Rows[0]["famil"].ToString();
SqlDataAdapter objda = new SqlDataAdapter("insert into table2 (name,famil,code_meli,name_dore,nomre) valuse(n,f,@codemeli,@name_dore,@nomre)", objconnection);
DataSet objds2 = new DataSet();
objadapter.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@code_meli", TextBox1.Text);
objadapter.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@nomre", TextBox2.Text);
objadapter.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@name_dore", TextBox3.Text);

salmah
جمعه 23 اسفند 1392, 16:59 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنمایی کاملتون
این error ایجاد شده
http://upload7.ir/imgs/2014-03/78452173199040938581.png

aminireza65
جمعه 23 اسفند 1392, 18:31 عصر
connectionstring کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
objconnection رو ایجاد نکردی.

salmah
جمعه 23 اسفند 1392, 22:56 عصر
connectionstring کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
objconnection رو ایجاد نکردی.
ببخشید اینجاشم خودتون توضیح بدید
کلی تو اینترنت گشتم تا ساخت connection string را یادبگیرم مطالب خیلی بودن به ج نرسیدم نمی دونم چ کار کنم:گریه::عصبانی++:

aminireza65
جمعه 23 اسفند 1392, 23:11 عصر
اصلا نیازی به یاد گرفتن کانکشن استرینگ نیست. شما فقط یک عدد sqldatasource از toolbox بکشید رو صفحه و اون رو با ویزاردی که خودش داره و خیلی هم ساده اس به دیتابیس وصلش کنید. بعدش کانکشن استرینگ خودش ساخته میشه و شما میتونید اونو از خصوصیت connection string از همون sqldatasource کپی کنید تو برنامتون.
حالا این کدهارو کپی کنید به ابتدای همون کدهایی که دوستمون براتون کامنت کردن.
SqlConnection objconnection= new SqlConnection();
objconnection.ConnectionString = "your connection string"
objconnection.Open();

salmah
جمعه 23 اسفند 1392, 23:38 عصر
جای "your connection string" اومدم و از sql datasourceخصوصیت connection stringرا کپی کردم بازم ارور میده: Invalid value for key 'attachdbfilename'.
البته کانکشن استرینگم این بود:
"Data Source=.SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory |\\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";