PDA

View Full Version : ابزار Dotfuscator ویژوال استادیو

morteza_mokhtari
جمعه 23 اسفند 1392, 16:13 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
بنده نزدیک 6 ماه که دارم رویه یه سایت کار میکنم. و الان آماده است رویه هاست پاپلیش کنم.تنها مشکلی که هست امکان سوء استفاده از کل مجموعه سایت هستش.میخوام سایت رو توسط ابزار Dotfusctor خود ویژوال استادیو درهم کنم.از دوستان کسی هست با این ابزار کار کرده باشه؟آیا ابزار خوبیه ؟یه سوال دیگه اینکه من کدهای سایتم اصلا برام اهمیت نداره و اصلا کد مهمی توش نیست.فقد نمیخوام از کل مجموعه سایت سوء استفاده بشه.مثلا کسی باید کل سایت رو برگردونه و با کمی تغییر بشه رقیب خودم.چه پشنهادی میدهید؟من فکر کنم این نرم افزارهای مبهم کننده بیشتر برای نرم افزار های تحت دستکتاپ کاربرد داشته باشه.چون یه سری از کارهایی که این نرم افزار ها انجام میدن باعث سربار بیشتر (پردازش بیشتر و رم بیشتر) میشه که اصلا منطقی نیست.مثلا آیا برای سایتی که ماهی 100 هزار تا بازدید کننده داره آیا منطقی هست که از این نرم افزار های مبهم کننده استفاده بشه؟آیا با استفاده از این نرم افزار ها میشه کل سایت رو مثل سایتی که من رویه کامیپوترم دارم برگردوند یا اینکه به شکل دیگه ای برگردونده میشه؟من فقد میخوام اگر بشه فقد نام متیغیر ها و توابع سایت رو تغییر بدم.برای اینکار چه پیشنهاد دارید؟آیا با خود ویژوال استادیو موقع پاپلیش میشه این کار رو انجام داد که متغییر ها و توابع رو تغییر نام داد؟

خلاصه سوال این است که برای کسی که کدهای مهمی داخل سایتش نیست و فقد میخواهد امکان سوء استفاده از کل سایت کم بشه چه راهکاری رو پیشنهاد میدهید که اصلا سربار اضافی به سایت اعمال نکنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

Nima NT
جمعه 23 اسفند 1392, 23:17 عصر
با توضیحاتی که دادید شما بیشتر باید امنیت سایتتون رو در برابر نفوذ ( هک ) تامین کنید تا امنیت کد
در این مرحله امنیت کد و مبهم سازی اهمیت زیادی نداره ولی اینکه کسی نتونه به سرور شما دسترسی پیدا کنه و فایلهای سایتتون رو اعم از DLL ها و ... دانلود کنه بیشتر هستش

morteza_mokhtari
شنبه 24 اسفند 1392, 20:24 عصر
با عرض سلام
خوب امنیت سرور که دست من نیست .شرکتی که ازش هاست خریدم هم شرکت معتبریه.موارد امنیتی زیادی رو هم تویه سایت اعمال کردم.ابزار dotfuscator هم یک ابزار رایگان نیست و فقد قسمت rename اون ریگان هستش.که فکر کنم اصلا سرباری نداره و باعث کاهش حجم کد هم میشه.دوست عزیز ممنون میشم اگر اطلاعی دارید سوال هایی که تویه پست اول مطرح کردم رو پاسخ دهید.با تشکر

Nima NT
شنبه 24 اسفند 1392, 21:47 عصر
به طور خلاصه و با یک مثال توضیح میدم
شما یک وب سایت دارید
من هم رقیب تجاری شما هستم
شدیدا" نیازمند این هستم که بفهمم شما در سایتتون از چه فناوری هایی استفاده کردید ؛ چه کدهای زدید و ... تا بتونم نمونه اون رو بسازم یا به وب سایت خودم اضافه کنم
2 کار باید انجام بدم ؛ اول نفوذ به سروری هست که وب سایت شما روی اون قرار داره که یه جورایی 20% دست تامین کننده سرور هست و 80% اون وابسته هست به نوع کدنویسی شما و رعایت اصول امنیتی ؛ حالا اگر من بتونم به وب سایت شما دسترسی پیدا کنم فقط یه سری فایل dll برای من مهم و قابل دسترس خواهد بود که اگر قرار هست مبهم سازی بشه تا کار من در مرحله دوم سخت تر بشه برنامه عنوان شده گزینه مناسبی نیست و علاوه اینکه ابهام زدایی فایلهای دات نت عموما" کار سختی نیست
برای همین به عنوان پیشنهاد ؛ بحث مبهم سازی رو فعلا" فراموش کنید و ببینید آیا وب سایت شما در مقابل Shell Uploading,SQL injection,CSRF و ... مقاوم هست یا خیر

morteza_mokhtari
دوشنبه 26 اسفند 1392, 20:18 عصر
با تشکر دوست عزیز
بنده تمام موارد امنیتی که ذکر کردید رو تویه سایت رعایت کردم
1-رمز کردن کانکشن استرینگ
2- استفاده از تکنولوژِی linq و کد rewite درون وب کانفیگ برای جلوگیری از حملات sql injection
3-جلوگیزی از حملات xss
4- جلوگیزی از حملات csrf
5-ذخیره تصویر آپلود شده درون بیت مپ برای تشخص تصویر بودن فایل ارسالی
هش کردن رمز عبور و رمز کردن اطلاعات مهم و موارد امنتی دیگه

فقد میخوام پشتیان های هاست از کل سایت سوء استفاده نکنند همین.شما میگید که هیچ راهکاری نداره درسته؟من فکر میکنم همین rename کردن کار رو سخت میکنه.چون خوانایی کد کم میشه. و اسم توابع و متغییر ها نشون نمیده که این تابع چه کاری رو انجام میده.این کار رو یه کم سخت میکنه.به هر حال تشکر از شما دوست عزیز.اگر در این زمینه راهکاری دارید ممنون میشم برام بنویسید.با تشکر

Nima NT
شنبه 02 فروردین 1393, 19:21 عصر
اگر مطالب فوق رو صحیح انجام داده باشید میتونید از هر نرم افزار مبهم سازی استفاده بکنید چون تنوع در این زمینه زیاد هست و البته راهکار برای رفع ابهام اونها هم همینطور لذا از مبهم ساز استفاده بکنید ولی سعی نکنید زیاد به اون امیدوار و متکی باشید

morteza_mokhtari
شنبه 02 فروردین 1393, 22:16 عصر
با عرض سلام
بنده از همین dotfuscator برای مبهم سازی استفاده کردم.اما فایل zip ارسالی رویه هاست آپلود نمیشود و سریع حذف میشد.فکر کنم به عنوان ویروس شناخته میشد.با وجود اینکه سایتم خیلی برام مهمه و خیلی وقت گذاشتم سایت رو رویه هاست ریختم.امیدوارم کسی سوء استفاده نکنه.با تشکر