PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی در مورد آموزش سی شارپ بعد از گذراندن دوره مبتدی و در آغاز دوره متوسطه

golestan1
جمعه 23 اسفند 1392, 21:44 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
دوستان بنده با تهیه فیلم اموزشی و کتاب pdf
تونستم سی شارپ رو در حد مبتدی یاد بگیرم
استفاده از دستورات شرطی . حلقه . آرایه . تعریف متد . تعریف کلاس اتصال به بانک اطلاعاتی و ویرایش اطلاعات و امسال اینها رو یاد گرفتم
برنامه های خیلی کوچک رو هم بلدم بنویسم
اما هنوز نمی دانم در کجا به متد و کلاس نیاز دارم و اگر هم بدانم نمی دانم چطوری کد مورد را داخل متدو کلاس بنویسم به غیر از مثال هایی که دیدم نمی دانم چطوری خودم داخل متد یا کلاس کد بنویسم و استفاده کنم

در واقع به نظر شما با این مثال هایی که زدم سطح پیشرفت مرا حدس زده باشید امیدوارم که فهمیده باشید آیا در ابتدای سطح متوسطه هستم یا خیر

دیگه اموزش های کتاب های مبتدی برام تکراری شده
لطفا راهنمایی فرمایید چطوری پیشرفتم رو ادامه بدم
سورس خیلی از برنامه ها رو دارم اما خیلی دوست دارم معانی تک تک انها را خودم بدانم
در پایان اینم بگم بنده فقط بخاطر علاقه شدید و بسیار شدید به برنامه نویسی می خوام سی شارپ رو یاد بگیرم
خودم شغلی با درامد نسبتا خوب دارم و هدف از یاد گیری فقط تفریح می باشد و البته نوشتن برنامه هایی مثل پارسی خوان که به تمام فارسی زبانان عزیز مفید باشه نمی خوام سفره کسایی که چندین سال درس خونده ها رو خالی بزارم
در ضمن زبان انگلیسی ام خیلی ضعیفه منبع خارجی ذکر نفرمایید
لطفا یک توضیح کامل بدید
پیشاپیش تشکر می نمایم

علی متقی پور
جمعه 23 اسفند 1392, 22:18 عصر
با سلام

اولا که بهترین راه نوشتنه و نوشتن
تا میتونی بنویس. هر ایده ای داره بنویسش. قطعا وسطش به مشکل میخوری. اونوقته که میری دنبال جوابش و مرحله به مرحله قوی تر میشی. بهیچ وجه به کد های پروژه های روی اینترنت نگاه نکن. چون کدهای قوی و استاندارد غالبا بصورت رایگان روی نت نیستن.

دوما اگر میتونی هزینه کنی و تو شهرتون برنامه نویس بدرد بخور پیدا میشه تدریس خصوصی رو تست کن. مطمئنا خیلی کارت رو راحت میکنه.

hadi0x7c7
جمعه 23 اسفند 1392, 23:29 عصر
شما باید یکم الگوریتم کارکنی و تفکر کامپیوتر داشته باشی! این چیزی که شما گفتی " ما هنوز نمی دانم در کجا به متد و کلاس نیاز دارم و اگر هم بدانم نمی دانم چطوری کد مورد را داخل متدو کلاس بنویسم به غیر از مثال هایی که دیدم نمی دانم چطوری خودم داخل متد یا کلاس کد بنویسم و استفاده کنم" به نظر من یعنی شما هیچی نمی دونی!!! البته قصد توهین ندارم ولی به نظر من شما اصول اولیه نرم افزار رو نمیدونید و این چیزی نیست که بشه یک شبه بدست آورد و نیاز به تلاش داره. اول باید روی الگوریتم کارکنی بعد طراحی و تحلیل شئ گرایی بعد بری ببینی کلن یه دیتابیس چی هست و این جدول و رابطه و این چیزا چی هستن و درکل بگم که شما هنوز توی مبانی مشکل دارید و مثلا اگه الان بخواین برین سراغ مباحث پیچیده تر مثلا طراحی یه سیستم اطلاعاتی قطعا به مشکل میخورید. کدهایی که توی سایتای ایرانی هستن خیلی بی کیفیت هستن ولی توی سایتای خارجی مثلا Codeproject شما خیلی خیلی مطالب پرباری رو میبینید که توسط مهندسای خبره نوشته شدن و به صورت مجانی در اختیار دیگران قرار دادن، پس زبان هم درکنارش یاد بگیرید.

علی متقی پور
شنبه 24 اسفند 1392, 18:45 عصر
با سلام

قسمت اول جواب بالا چیزی بود که منم میخواستم بگم ولی گفتم شاید ناراحت بشید و نگفتم