PDA

View Full Version : سوال: تشخیص اثر انگشت در php

NiMble_m
شنبه 24 اسفند 1392, 03:15 صبح
سلام
سوال اول:من یه پروژه ای دارم که قراره کارمندان یک شرکت با دستگاه اثر انگشت وارد شرکت بشن و اطلاعات ورود و خروج ذخیره بشه.
حالا میخواستم بدونم آیا راهی هست که بشه این دستگاه را متصل کرد.
سوال دوم: آیا میشود با مرورگر به یک برنامه وصل شد و به آن برنامه درخواست داد و جواب درخواست را به سرور ارسال کرد؟؟
مثلا من میخوام یک عکسی که روی هاست هست بیارم داخل یک برنامه نوشته شده به زبان سی شارپ و نتیجه خروجی را از آن برنامه بگیرم و در سرور ذخیره کنم
آیا همچین راهی وجود دارد
ممنون میشوم جوابگو باشید

metal gear solid 4
شنبه 24 اسفند 1392, 08:57 صبح
من فکر میکنم با وب سرویس ها میتونید چنین کاری انجام بدید. البته اگر برنامه ای که قصد اتصال دارید هم بتونه خروجی بده.
xml یا json یا هر فرمتی که قابل پارس کردن توسط شما باشه.

NiMble_m
شنبه 24 اسفند 1392, 09:37 صبح
میشه یکم بیشتر توضیح بدید

NiMble_m
شنبه 24 اسفند 1392, 10:42 صبح
لطفا این سوالو پاسخ بدید
آیا میشه توی سایت یه دکمه داشته باشم که کاربر کلیک کرد، یه برنامه که روی کامپیوتر کاربر نصب شده اجرا بشه؟؟ چطوری میتونم
ممنون

us1234
شنبه 24 اسفند 1392, 12:18 عصر
لطفا این سوالو پاسخ بدید
آیا میشه توی سایت یه دکمه داشته باشم که کاربر کلیک کرد، یه برنامه که روی کامپیوتر کاربر نصب شده اجرا بشه؟؟ چطوری میتونم
ممنون

امکانش هست ولی خیلی خیلی پیچیده میشه باید با اکتیو ایکس کار کنید من تنها تجربه ای که تو این کار دارم شاید حدود 3 سال پیش برای یک پروژه کاری کردم که وقتی دکمه اسکن داخل سایت کلیک میشود با همین aciveXاسکن کار میکرد و فایل اسکن شده را به میفرستاد به مرورگر ( من تونستم فقط با مرورگر اسکپلورر ورژن 7 فکر کنم کار کنم )

abolfazl-z
شنبه 24 اسفند 1392, 13:09 عصر
سلام
سوال اول:من یه پروژه ای دارم که قراره کارمندان یک شرکت با دستگاه اثر انگشت وارد شرکت بشن و اطلاعات ورود و خروج ذخیره بشه.
حالا میخواستم بدونم آیا راهی هست که بشه این دستگاه را متصل کرد.
سوال دوم: آیا میشود با مرورگر به یک برنامه وصل شد و به آن برنامه درخواست داد و جواب درخواست را به سرور ارسال کرد؟؟
مثلا من میخوام یک عکسی که روی هاست هست بیارم داخل یک برنامه نوشته شده به زبان سی شارپ و نتیجه خروجی را از آن برنامه بگیرم و در سرور ذخیره کنم
آیا همچین راهی وجود دارد
ممنون میشوم جوابگو باشید

خوب با PHP شاید بشه ولی چرا با PHP !

PHP یک زبان اسکریپت نویسی و یا بگیم خوراک سایت نویسی است.

معمولا اینطور برنامه ها را باید با برنامه نویسی تحت ویندوز انجام دهید که خیلی راحت تر هست.

البته نام دستگاه چی هست ؟ شاید روی یک پرت خاصی و شاید یک خروجی و ... بده بیرون که بشه با PHP پردازش لازم رو انجام داد.

من که تا به حال چنین کاری نکردم ولی فکر کنم خود دستگاه عمل authorization را انجام دهد.

اگر دستگاه بتونه عمل authorization را انجام دهد و خروجی رو به یک پرت خاصی بفرستد و یا یک فایلی ایجاد کند میشه با PHP ردیف اش کرد ولی اگر عمل authorization دست شما باشه که کار سخت میشه و باید روی artificial intelligence کار کنید.

abolfazl-z
شنبه 24 اسفند 1392, 13:11 عصر
امکانش هست ولی خیلی خیلی پیچیده میشه باید با اکتیو ایکس کار کنید من تنها تجربه ای که تو این کار دارم شاید حدود 3 سال پیش برای یک پروژه کاری کردم که وقتی دکمه اسکن داخل سایت کلیک میشود با همین aciveXاسکن کار میکرد و فایل اسکن شده را به میفرستاد به مرورگر ( من تونستم فقط با مرورگر اسکپلورر ورژن 7 فکر کنم کار کنم )

البته این رو هم فراموش کردم که همین طور دوستمان بیان کرده شاید یک سری اکتیو ایکس ها و ... برای ارتباط با PHP وجود داشته باشد.

kashkooli
شنبه 24 اسفند 1392, 14:06 عصر
دوست عزیز
از سایت نمی توانید به برنامه وصل شوید اما با یک DLL می توانید ازتباط برقرار کنید ، می توانید کد سی شارپتان را تبدیل به DLL کنید و با استفاده از PHP به DLL نوشته شده به زبان سی شارپ وصل شوید و دستوراتش را اجرا کنید ، من قبلا این کار را کردم ، اما اگر در خود برنامه بخواهید کاری انجام دهید می توانید از واسط استفاده کنید ، مثلا در سایت اگر روی یک دکمه کلیک شد مقداری در پایگاه داده MySql یا حتی Sql Server یا یک فایل متنی ذخیره شود و در برنامه C# تایمری قرار دهید که هر چند ثانیه یکبار فایل یا پایگاه داده را چک کند و اگر آن مقدار وجود داشت کارهای لازم را انجام دهد.

NiMble_m
شنبه 24 اسفند 1392, 16:50 عصر
چون که کاربرهای سایت کم هستن میتونم که مجبورشون کنم هر برنامه ای خواستم نصب کنن.
شنیدم که موزیلا یک addon داره که میتونم یه برنامه که نصب شده رو از توی سایت اجرا کنیم
فکر میکنم این روش خوبی باشه