PDA

View Full Version : سوال: نسخه ویژه اندروید از یک فروشگاه تحت وب

bluetooth153
یک شنبه 25 اسفند 1392, 13:34 عصر
سلام
من میخوام یک فروشگاه تحت وب بزنم (با سی ام اس) و این فروشگاه نسخه ویژه موبایل (اندروید) هم براش پیش بینی شده. طبیعی هست که بانک این پروژه برای اندروید و وب مشترک هست . با توجه به اینکه پایگاه داده اصلی در پی اچ پی mysql هست سوالم از شما اینه که اندروید هم به طور کامل از mysql پشتیبانی میکنه؟
برای نوشتن برنامه اندرویدی به نظر شما دوستان عزیز از جاوا استفاده کنم یا سی شارپ ؟ ممنون میشم اگه نقاط ضعف و قدرت استفاده از هر کدوم رو توضیح بدید
ممنون

Ehsan rashydy
یک شنبه 25 اسفند 1392, 17:49 عصر
اینجا (http://stackoverflow.com/questions/7221620/android-jdbc-not-working-classnotfoundexception-on-driver)توصیه شده که با اندروید مستقیما به mysql یا هر DBMS دیگه ای وصل نشید(منظور یه چیزایی مثله MSSQL و oracle هست)،
(اینکه وصل نشید به این معنی نیست که نمیتونید، موضوعه اینه که JDBC برای
high-bandwidth, low-latency, highly-reliable network connectionها طراحی شده)
یعنی چون شما به واسطه اینترنت میخواید به سرور دیتابیس وصل بشید(نه از طریق یه شبکه ی لوکال)، پهنای باند کافی در اختیار ندارید، همچنین قابل اطمینان هم نیست(یهو دیدی قطع شد)
به جاش یه سری وب سرویس سمت سرور، پیاده کنید که به واسطه اونا به بانکتون دسترسی داشته باشید.

bluetooth153
یک شنبه 25 اسفند 1392, 20:47 عصر
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدید؟ چون من جاوا کار نکردم و مدیر پروژه هستم و برنامه نویس جاوا فرد دیگه ای هست اگه ممکنه موضوع رو بازتر کنید
ممنون

Ehsan rashydy
یک شنبه 25 اسفند 1392, 22:14 عصر
ببینید شما یه سرور دیتابیس دارید که میخواید بین اپلیکیشن موبایل و سی ام استون به اشتراک بزارید،

سرعت و قابلیت اطمینان ارتباط بین سرور دیتابیس و سی ام اس تظمین شدس، چرا؟ چون سی ام اس شما و سرور دیتابیستون رو یه ماشین قرار دارن،

برای ارتباط مستقیم بین سرور دیتابیس و موبایل کلاینت شما نیاز به JDBC دارید،
طراحی JDBC بیشتر برای محیطهایی هست که بین کلاینت و سرور یه بستر ارتباطی قابل اطمینان و با سرعت بالا وجود داشته باشه مثلا LAN،
همچنین معمولا در استفاده از JDBC، از Connection Pool استفاده میشه که تا حدی، نیاز به منابع زیادی داره(کلاینت موبایل منابع محدودی داره).
مهم ترین از همه ی اینا بحث امنیت هست، با این کار شما اطاعات سرور دیتابیستون رو در اختیار همه میزارید!

به این دلایل توصیه میشه که به جای ارتباط مستقیم با سرور دیتابیس از وب سرویس استفاده کنید.

اگه جایی مبهم بود بگید بیشتر توضیح بدم.

اینجا (http://stackoverflow.com/questions/15853367/jdbc-vs-web-service-for-android) رو هم یه نگاه کنید، خالی از لطف نیست.