PDA

View Full Version : خواندن محتوای یک فایل

5225507
دوشنبه 26 اسفند 1392, 23:27 عصر
سلام دوستان...
برنامه ای نوشتم شبیه notpad که که نوشته ها رو با پسوند خاص ذخیره می کنه، حالا می خوام وقتی که بر روی این فایل ها کلیک کردم برنامه من اجرا بشه(البته تا اینجا کد رو نوشتم از این جا به بعد مشکل دارم) و محتوای اون رو نمایش بده(در خواندن محتوا مشکل دارم)، نمی خوام از OpenFileDialog استفاده کنم.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

CsharpNevisi
دوشنبه 26 اسفند 1392, 23:41 عصر
خب برای این که اون فایل با برنامه شما باز بشه باید از توی ریجستری یه سری تغییرات رو اعمال کنید ... بعد از اعمال تغییرات برنامه شما باز میشه ولی محتوای فایل درون برنامه نمایش داده نمیشه و شما باید مسیر فایلی که باعث فراخوانیه برنامه شده رو به دست بیاری و محتوای آن را نمایش بدی ... !!!

5225507
سه شنبه 27 اسفند 1392, 00:14 صبح
خب برای این که اون فایل با برنامه شما باز بشه باید از توی ریجستری یه سری تغییرات رو اعمال کنید ... ... !!!
این کار رو کردم حل شده...

بعد از اعمال تغییرات برنامه شما باز میشه ولی محتوای فایل درون برنامه نمایش داده نمیشه و شما باید مسیر فایلی که باعث فراخوانیه برنامه شده رو به دست بیاری و محتوای آن را نمایش بدی ... !!!
فقط توی این قسمت که مسیر فایلی که باعث فراخوانیه برنامه شده رو نمدونم چه جوری بدست بیارم،البته Application.ExecutablePath و Application.StartupPath جواب نمدن و فقط مسیر فایل اجرایی رو نشون میدن و مسیر فایل فراخواننده رو نشون نمیده...

5225507
سه شنبه 27 اسفند 1392, 11:01 صبح
راه حلشو پیدا کردم...