PDA

View Full Version : سوال: تگ <a>

8702073
سه شنبه 27 اسفند 1392, 10:52 صبح
با سلام به همه دوستان
من یه سوال داشتم. می خواستم بدونم که چه طور بدون استفاده از کد css می توانم که خصیصه ی hover را برای تگ <a> فعال کنم.منظورم اینکه که اگر
<a href="" style="font-family:Tahoma; font-size:medium; color:Black;"> آخرین اخبار در پژوهشکده</a>
در کد html من نوشته شده باشه چه طوری در همین تگ این خصیصه رو قرار بدم. هرچی سعی کردم نمی فهمه.
با احترام

e_a_23
سه شنبه 27 اسفند 1392, 11:08 صبح
چی رو متوجه نمی شید؟ خب الان هم استایل رو به تگ دادین دیگه. مشکل کجاست؟

8702073
سه شنبه 27 اسفند 1392, 12:17 عصر
نه دوست عزیز می خوام با رفتن کلید موس بر روی اون به رنگ دیگه ای در بیاد. ویژگی hover رو چه جوری قرار بدم که بفهمه مثلا با رفتن کلید موس به رنگ آبی در بیاد. امیدوارم منظورم رو واضح گفته باشم

anvar
سه شنبه 27 اسفند 1392, 15:26 عصر
از سی اس اس غیر خطی استفاده کن (تعریف استایل ها در تگ style در همین صفحه اچ تی ام ال و یا تعریف استایل ها در یک فایل مجزای سی اس اس)

کدهای زیر را در قسمت header صفحه اچ تی ام ال اضافه کن
<style type="text/css">
a
{
color:#808080;
}

a:hover
{
color:#3fa3f8;
}
</style>

Mandana Ms
سه شنبه 27 اسفند 1392, 15:38 عصر
نه دوست عزیز می خوام با رفتن کلید موس بر روی اون به رنگ دیگه ای در بیاد. ویژگی hover رو چه جوری قرار بدم که بفهمه مثلا با رفتن کلید موس به رنگ آبی در بیاد. امیدوارم منظورم رو واضح گفته باشم

سلام والا برای ویژگی hover شما باید حتما از سی اس اس استفاده کنی که میزنی a:hover{}
شاید بشه از توی jquery یه تابع بنویسی و توی تگ a توی event صداش کنی onmouseover این event رو انتخاب کنی و کد رو توی تابعت بزنی و یا همونجا تغییر سی اس اس بدی ولی باید روش کار کرد اما بهتره از css استفاده کنی این بهترین راهه.

qartalonline
سه شنبه 27 اسفند 1392, 16:27 عصر
با از جاوا اسکریپت استفاده کنید بصورت زیر:

<a href="#" style="font-family:Tahoma;font-size:medium;color:#000" onmouseout="this.style.color='#000'" onmouseover="this.style.color='#f00'">Test</a>

8702073
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 08:25 صبح
دست همه ی شما دوستان عزیز درد نکنه بی نهایت سپاس