PDA

View Full Version : سوال: آیا با وجود دیتابیس اسکیوال میتوان برنامه ای پرتابل داشت ؟

jahaanfaraaz
سه شنبه 27 اسفند 1392, 13:36 عصر
فرض کنید من یک برنامه، مثلا دفترچه تلفن بخوام بنویسم و از دیتابیس اسکیوال برای آن استفاده کنم، حال اگر بخوام این برنامه رو به یه نفر بدم که اسکیوال سرور بر روی کامپیوترش نصب نباشه می تونه که این برنامه رو اجرا کنه؟ درواقع برنامه ای می خوام بنویسم که به راحتی و بدون نصب کاربر بتونه از اون استفاده کنه
اگه پاسخ مثبته ، چطور تنظیماتش رو توی برنامه ام انجام بدم ؟ منظورم تنظیمات connection string و نحوه کد نویسی است
اگه پاسخ منفیه ، چه راهکاری برای انجام این کار وجود دارده؟ :متفکر:

Mousavmousab
سه شنبه 27 اسفند 1392, 14:06 عصر
دوست عزیز

اول اینکه شدنی نیست . دوم اینکه اگه هم بشه به درد نمی خوره.
برای عملیات بانک اطلاعاتی روی فایل های MDF باید یک Engine وجود داشته باشه که نباشه نمی تونه کاری انجام بده.

ولی پیشنهاد :
شما از SQLite استفاده کن. حتی تمام شماره تلفن های شهرتو هم بخوای توش نگه داشته باشی مشکلی نداری

من خودم عملاٌ یک میلیون Record را توی یک Table از بانک Sqlite ریکورد کردم و هیچ مشکلی نداشت حتی سرعت جست و جوش هم عالی بود. کمتر از یک دهم ثانیه پیدا می کرد.

SQLite فقط یک DLL ساده است و به هیچ چیزی وابسته نیست.
برای اطلاعات بیشتر اینکه چطوری باهاش کار کنی برو به سایت www.learnfiles.com و آموزش کار با Sqlite را ببین. 2 تا فایل آموزشی تا اونجایی که من یادم هست ، وجود داره.
فقط باید یادت باشه که وقتی روی سیستم هدف SQLite را اجرا می کنی حال Portable یا نصبی فرقی نمی کنه باید DLL مربوط به اون نوع سیستم عامل و 32-64 بیتی بودن را هم در نظر بگیری یعنی اگر سیستم عامل طرف XP بود شما باید DLL مربوط به 32 بیتی را در برنامه برای کاربر در نظر بگیری.

در ضمن نسخه DotNet هم شرطه باید متناسب دات نت برنامه ات تنظیم باشه
موفق باشی

www.homecode.blogfa.com

آموزش کنکوری ویژوال بیسیک 6

jahaanfaraaz
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 00:05 صبح
دوست عزیز

اول اینکه شدنی نیست . دوم اینکه اگه هم بشه به درد نمی خوره.
برای عملیات بانک اطلاعاتی روی فایل های MDF باید یک Engine وجود داشته باشه که نباشه نمی تونه کاری انجام بده.

ولی پیشنهاد :
شما از SQLite استفاده کن. حتی تمام شماره تلفن های شهرتو هم بخوای توش نگه داشته باشی مشکلی نداری

من خودم عملاٌ یک میلیون Record را توی یک Table از بانک Sqlite ریکورد کردم و هیچ مشکلی نداشت حتی سرعت جست و جوش هم عالی بود. کمتر از یک دهم ثانیه پیدا می کرد.

SQLite فقط یک DLL ساده است و به هیچ چیزی وابسته نیست.
برای اطلاعات بیشتر اینکه چطوری باهاش کار کنی برو به سایت www.learnfiles.com (http://www.learnfiles.com) و آموزش کار با Sqlite را ببین. 2 تا فایل آموزشی تا اونجایی که من یادم هست ، وجود داره.
فقط باید یادت باشه که وقتی روی سیستم هدف SQLite را اجرا می کنی حال Portable یا نصبی فرقی نمی کنه باید DLL مربوط به اون نوع سیستم عامل و 32-64 بیتی بودن را هم در نظر بگیری یعنی اگر سیستم عامل طرف XP بود شما باید DLL مربوط به 32 بیتی را در برنامه برای کاربر در نظر بگیری.

در ضمن نسخه DotNet هم شرطه باید متناسب دات نت برنامه ات تنظیم باشه
موفق باشی

www.homecode.blogfa.com (http://www.homecode.blogfa.com)

آموزش کنکوری ویژوال بیسیک 6

:تشویق::تشویق:
من دو تا تشکر از شما دارم
یکی اینکه من رو راهنمایی کردید تا به هدفم برسم
دوم اینکه من رو با sqlite آشنا کردید، چون من همیشه دنبال همچین پایگاه داده ای بودم
قبل از این، به فکر استفاده از xml بودم اما xml به نسبت پایگاه داده از محدودیت هایی برخوردار است که کار من رو در استفاده از اون سخت می کرد