PDA

View Full Version : سوال: حذف قانون کپی رایت

profosor
سه شنبه 27 اسفند 1392, 15:25 عصر
با عرض سلام به اساتید اقا من یه اسکریبت خارجی رو دانلود و نصب کردم اما متسفانه قسمت فوتر ان که مربوط به قانون کپی رایت میباشد کد گذاری شده و به محض تغییر ارور های در سایت مشاهد میشود لذا میخواستم از اساتید محترم اگر کسی بلد هست به ما یاد بده تا این کد رو حذف کنیم

Unique
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 00:44 صبح
میدونم یا مسخره میشم یا حالا هر چی ...

بهتر نیست بجای دور زدن copyright یا بخرینش یا خودتون تولیدش کنین ؟

desatir7316
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 09:47 صبح
میدونم یا مسخره میشم یا حالا هر چی ...

بهتر نیست بجای دور زدن copyright یا بخرینش یا خودتون تولیدش کنین ؟

نمی خوام اسپم بدم ولی خدایی حال کردم ++++++

profosor
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 21:37 عصر
حرف شمادوستانب جاست ولی متسفانه مشکلی که وجود داره اینه که اولا برنامه نویسی بلد نیستم بعدش هم اینکه اونا امکان خریدن و دانلود رو برای ماایرانی هافیلتر کردن و بایدحضرت فیل بیاد خرید کنه به همین خاطر ترجیح دادم از نسخه نال شدش استفاده کنم در واقع باید بدونید اونا ما رو قبول ندارن پس ما هم نبایدبهای بهشون بدیم

[younes]
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 21:56 عصر
اگه امکان داره کد تون رو بزارید تا بشه برسیش کرد!

profosor
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 23:02 عصر
متسفانه فقط یک قسمت رو کد گذاری نکردن بلکه تمامی قسمت ها رو بصورت کد های که ضمیمه کردم کد گذاری کردن من یکی از فایلها رو برای نمونه براتون میفرستم اگر میتونید کاری انجام
دهید تمامی فایلها رو در اختیارتون قرار میدم ممنونم از لطفتون

id1385
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 23:28 عصر
توی این فایل که کدگذاری وجود نداره!!! :متفکر:
اینها فقط یه سری فانکشن و دیفاینن که انجام شدن!! :چشمک:
خب چرا لینک دانلود نمی زاری تا دوستان هم ببینند و نظر بدن ؟ :اشتباه:

Unique
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 01:10 صبح
در واقع باید بدونید اونا ما رو قبول ندارن پس ما هم نبایدبهای بهشون بدیم
از اون استدلال ها بودش ها !
چون فلان چیز را نمیشه خرید یا طرف حاضر نیست به ما بفروشه ما حق داریم کرکش را استفاده کنیم. مثلا من اگه از آقای x به هر دلیلی خوشم نیاد که برنامم را بهش بفروشم اون حق داره نسخه غیر قانونیش را استفاده کنه ؟! اصلا بگذارید از برنامه نویسی نگیم.

من از یک نقاشی خوشم اومده و طرف نمیخواد به من بفروشه ! من هم بهایی بهش نمیدم و میزنم در و دیوار طرف را میریزم پایین و استفاده میکنم ! یا مثلا میگم چون طرف مسلمون نیست من حق دارم نقاشی را بدون پرداخت هزینه ای یا اجازه اون تصاحب کنم !؟

فکر نمیکنین این طرز فکر ها هست که ما از نظر نرم افزاری و خیلی چیز های دیگه عقب هستیم ؟

MMSHFE
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 14:12 عصر
جالب اینجاست که وقتی خودمون یک محصول تولید میکنیم و یکی Crack میکنه دنبال راههای شکایت و ثبت اختراع و ایده و... هستیم! اگه بلد نیستین خودتون بنویسید، Demo یا همون نسخه Null شده رو به یک برنامه نویس بدین تا براتون مشابهش رو بنویسه. اینطوری میتونید بعداً Customize هم روش انجام بدین و سورسش دست خودتون میاد. حتی ممکنه بعضی جاها بهتر و بهینه تر از قبلی هم عمل کنید (احتمالش زیاده). درهرصورت کسی توی این سایت فکر نمیکنم تمایل به آموزش حذف قانون کپی رایت داشته باشه (اگه داشته باشه هم اجازه نمیدیم - طبق قوانین سایت (شماره 22)، Warez Activity ممنوعه - لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?51814) :چشمک: - ناسلامتی ما خودمون برنامه نویسیم! اگه ما حقوق همدیگه رو رعایت نکنیم، انتظار داریم جامعه حقوق ما رو رعایت کنه اونوقت؟!)

profosor
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 23:57 عصر
والا اگر واقعا قانون مداری این باشه که شما میگین من دست تون رو میبوسم و قبول میکنم اما دوست دارم یه سوالی بکنم میخوام واقعیت رو بگین تا حالا چند تا سایت زدین ؟؟

وسایتهای که زدین ایا خودتون نوشتین ؟ یا از اسکریبت اماده استفاده کردین ؟؟ ایا قانون کپی رایتش رو رعایت کردین ؟؟
من حاضرم شرط ببندم که خود شما دوستان از اسکریبت دیگران بعضا یا قبلا استفاده کردین و حتی قانون کپی رایتش رو هم رعایت نکردین اما در حالی که الان دارین به من تحمیل میکنین که این قانون رو بپذیرم اگر واقعا قانون قانونه باید برای همه قانون باشه نه فقط منه بدبخت

در جواب اون دوستمون که در بالا مثالهای زیادی در رابطه با طرز فکر من زدن باید عرض کنم دوست گرامی من نمیخوام با اون حرفا خود شیرینی کنم بلکه یک واقعیت بود و با مثالهای شما فرق میکرد کلا
در مورد جوابتون اقای شهرکی ببینید اگر بخوام همچین برنامه ای بنویسم که اصلا بلد نیستم اگر بدم برام بنویسن یا کلا از نظر امنیتی زیر صفرمینویسن یا اینقدر پول میخوان که باید تا اخر عمر بشینم براشون کار کنم و هدفم از این کار اموزش و ارتقاع سطح دانشم بود نه چیز خواص دیگری من که نمیخوام از این پروژه میلیارد در بیارم بلکه میخوام با تغییرات در کدهاش خودمو به یه نوعی اموزش بدم

ولی باز هم از اینکه راهنماییم کردین کمال تشکر رو دارم

Unique
جمعه 01 فروردین 1393, 01:14 صبح
هدفم از این کار اموزش و ارتقاع سطح دانشم بود نه چیز خواص دیگری من که نمیخوام از این پروژه میلیارد در بیارم بلکه میخوام با تغییرات در کدهاش خودمو به یه نوعی اموزش بدم

اگه قصد درآمدزایی ندارین ! نیازی به برداشتن کپی رایت هم نیست و با وجود اون هم میتونید آموزش ببینین و یاد بگیرین !

من با علاقه به سوال های شما جواب میدم چون پیشرفت برنامه نویسی و کلا رشته نرم افزار در ایران را رعایت قانون کپی رایت میدونم.

میخوام واقعیت رو بگین تا حالا چند تا سایت زدین ؟؟
اگه منظورتون کلا هر سایتی باشه تعدادش درست یادم نیست و زیاده اما شما فرض کن ۵۰ تا (بیشتره اما همین قدر هم برای پاسخ کافیه)

وسایتهای که زدین ایا خودتون نوشتین ؟ یا از اسکریبت اماده استفاده کردین
همه را بدون استفاده از سامانه های مدیریت محتوا مثل wordpress یا phpnuke و جوملا و ... به صورت کاملا کد نویسی شخصی چه با php و چه با net. انجام دادم. در ضمن ایده گرفتن از یک کد یا بازنویسی و اعمال تغییرات توی یک تیکه کد آماده که توی وبلاگ ها یا پروژه های open source هستش هیچ مشکل کپی رایتی نداره !

ایا قانون کپی رایتش رو رعایت کردین ؟؟

رعایت قانون کپی رایت توی ایران خیلی خیلی سخته ! اما من در موارد زیر رعایت میکنم :
۱ - نرم افزار های ایرانی را ۱۰۰٪ میخرم و کپی نمیکنم.
۲ - از سیستم عامل لینوکس و نرم افزار های سورس باز و رایگان بجای ویندوز و نرم افزار های پولی با قوانین کپی رایت استفاده میکنم.
۳ - از کدهایی کپی میکنم که با یکی از مجوز های GPL و به صورت سورس باز منتشر شده باشن.

البته در مورد مواردی هم نمیتونم استفاده کنم چون هزینه کار خیلی بالا میره و کار از دست میره : (امیدوارم روزی باشه که این موارد را هم رعایت کنم)
۱ - icon ها و کلا گرافیک هایی که توی سایت های icon یا google برای کار استفاده میشوند و ممکنه آزاد نباشه
۲ - فونت هایی که ممکنه مجوز استفاده رایگان نداشته باشه.
۳ - کپی و ایده گرفتن از روی بعضی theme های آنلاین.

البته این موارد در مورد رشته کاری یعنی web development یود و توی زندگی موارد بیشتری هست که حقوق کپی رایت را رعایت نمیکنم ! مثلا من به سینما علاقه دارم و امکان هزینه کردن برای فیلم ها را ندارم چون ارزش پول کشور من بسیار پایینه در صورتی که ارزش اون در کشور تولید کننده برای مردمش زیر سطح متوسط هست. من انتخاب میکنم که خودم را محروم نکنم و از نسخه های غیر مجازش استفاده کنم.

خیلی رو راست و ساده.
باز هم میگم که امکان رعایت کپی رایت به صورت کامل وجود نداره چون توی خیلی چیز ها لنگ میزنیم !!! اما وقتی برای کپی رایت جایگزین سورس باز و آزاد و رایگان هست از اون استفاده میکنم ! مثلا من متاسفم که خیلی از برنامه نویس ها لذت و کیفیت استفاده از لینوکس را به خاطر عدم آگاهی و وابستگی به ویندوز از دست میدهند در صورتی که لینوکس آزاد و رایگانه ولی ویندوز نیست.

MMSHFE
جمعه 01 فروردین 1393, 10:42 صبح
در مورد جوابتون اقای شهرکی ببینید اگر بخوام همچین برنامه ای بنویسم که اصلا بلد نیستم اگر بدم برام بنویسن یا کلا از نظر امنیتی زیر صفرمینویسن یا اینقدر پول میخوان که باید تا اخر عمر بشینم براشون کار کنم و هدفم از این کار اموزش و ارتقاع سطح دانشم بود نه چیز خواص دیگری من که نمیخوام از این پروژه میلیارد در بیارم بلکه میخوام با تغییرات در کدهاش خودمو به یه نوعی اموزش بدم
ولی باز هم از اینکه راهنماییم کردین کمال تشکر رو دارم
شما اگه با کسی که واقعاً حرفه ای هست، قرارداد ببندین و توی قرارداد هم موارد مهم برای خودتون مثل امنیت و... رو ذکر کنید و قرارداد رو رسمی کنید (محضری)، اونوقت مشکل اول رو نخواهید داشت (ازنظر امنیتی زیر صفر مینویسن). درمورد مشکل دوم هم بالأخره کسی که دانش و تخصص داره و فرضاً 5-4 سال درخصوص مباحث امنیت وقت گذاشته و یاد گرفته اونهم با علم به عدم وجود منابع آموزشی مناسب به زبان فارسی و ریسک بازداشت و... توی کشور ما در مواردی که بخواد مباحثی که تئوری یاد گرفته رو در عمل تست کنه تا اشکالاتش پیدا و رفع بشه، دستمزد کارش با کسی که تازه از دانشگاه اومده بیرون و نه تجربه داره و نه دانش موردنیاز بازار کار رو، فرق میکنه و شما باید بین کیفیت کارتون و پایین بودن هزینه، یکی رو انتخاب کنید. اگه قصدتون هم یادگیریه، چه نیازی هست کپی رایت رو حذف کنید؟ فرضاً یک جمله که پایین صفحه نوشته «قدرت گرفته از جوملا» خیلی اذیت میکنه؟ مگه شما درحال یادگیری نیستین؟ بعد از اینکه یاد گرفتین چطور کپی رایت درج شده (و بقیه موارد لازم در برنامه نویسی سایت)، خودتون یک سایت مشابه بسازین و اون جمله رو نگذارین.
ضمناً یادگیری برنامه نویسی با تغییر در کدهای یک برنامه دیگه خیلی روش اشتباهیه چون هر کسی منطق و شیوه کدنویسی خاص خودش رو داره و این روش شما رو دنباله رو اون برنامه نویس میکنه و خلاقیت رو از شما میگیره. بجای این کار، اصول و ابزارهای برنامه نویسی مثل الگوریتم و دستورات زبان برنامه نویسی موردنظر رو یاد بگیرین و خودتون برنامه بسازین (با شیوه و راه حل اختصاصی و ابداعی خودتون).
بطور خلاصه، سعی کنید برنامه نویس بشین نه کدنویس.

[younes]
جمعه 01 فروردین 1393, 23:05 عصر
وقت بخیر دوستان

کپی رایت ==> اینجا ایران و کپی رایت در اون بی معنی

شاید سورس برنامه ای که profosor قصد تغییرش رو داشتند طبق مجوز GPL منتشر شده باشه
و اگر اینطور باشه ما حق داریم هر طور که بخواهیم در اون تغییر ایجاد کنیم.

و اگر نباشه خوب بازم ما درش دست می بریم چون این از عادت های ما ایرانی هاست تا بوده همین بوده ویندوز قفل شکسته،آدوبی کریتیو قفل شکسته ،بازی های کرک شده ،فیلم های خارجی کپی شده ، (ما حتی فیلم های روی پرده خودمون رو هم کپی میکنیم)؟!

این یه عادت اجتناب ناپذیره چرا سعی میکنید از واقعیت فرار کنید یا خودتون رو آدمی قانون مدار معرفی کنید؟

تا حالا چند تا ویندوز هزار تومانی خریدید؟آیا واقعا قیمتش این قدره؟
یا win zio که خیلی راحت کرک شده دانلود میکنیم قیمتش 150 دلاره!
یا شاید Adobe creative رو 7000 یا 8000 خریدید که این پول هم میرسه به یه شرکت که کارش کرکه وجالبه که اون شرکت که داره با زیر پا گذاشتن قوانین بین الملی کپی رایت پول در میاره خودش ادعای کپی رایت میکنه با چاپ هولوگرام و غیره و در اصل قیمت اون 2700 دلاره؟

واقعا میشه توی یه همچین جامعه یی کپی رایت رو رعایت کرد؟

بهتر نیست این قدر روی تغییر یه متن در فوتر یه سایت حساس نباشیم و قوانین رو به هم یاد آوری نکنیم؟

این یه حقیقت شاید نا خوشاینده

MMSHFE
شنبه 02 فروردین 1393, 02:48 صبح
تا وقتی که سورس کد رو نگذارن و لایسنسش مشخص نشه، نمیتونم با فرض بر اینکه تحت مجوز GPL منتشر شده، کپی رایت رو حذف کنیم.
بنده همین الآن ویندوز و آنتی ویروس و دانلود منیجر و زند استودیو و کلی برنامه دیگه روی سیستم خودم دارم که همه رو قانونی (ویندوز رو حدوداً یکسال و نیم قبل حدود 450 هزار تومان، آنتی ویروس رو سالانه حدود 40 هزار تومان، دانلود منیجر رو سالانه 20 هزار تومان، زند استودیو رو پارسال حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان برای لایسنس 3 ساله و... با ارقامی نزدیک به همینها) خریدم و در بقیه موارد هم از لینوکس و نرم افزارهای Free دیگه مثل NetBeans و... استفاده میکنم. لطفاً بدون اطلاع نظر ندین و قضاوت نکنید. بهرحال قصد ما اینه که خودمون (برنامه نویسان) کپی رایت رو رعایت کنیم و جلوی نقضش رو بگیریم (حداقل توی این جامعه مجازی کوچک). اگه این قوانین بنظر شما ناخوشایند میاد، مجبور به فعالیت در این جامعه مجازی نیستین. بهرحال بنده خودم شخصاً تا کاری رو انجام ندم، به دیگران توصیه نمیکنم و فرضاً اگه خودم برنامه Crack شده استفاده کنم، نمیام برای بقیه روضه بخونم که از برنامه های قانونی استفاده کنید و Crack کردن بده و... چون اونوقت من هم میشم یکی مثل شرکتهای تولیدکننده مجموعه های Lord و King و... که خودشون چندین هزار برنامه Crack شده رو جمع کردن یا Crack کردن و گذاشتن توی یک مجموعه و روش قفل گذاشتن که کسی از روش کپی نگیره و اگه بگیره هم شکایت میکنن! بد نیست بدونید فهرست نرم افزارهای همین مجموعه King رو یکی از دوستانم که انگلیسیه دید و گفت ملکه الیزابت هم با فروش تمام داراییهاش نمیتونه تمام این مجموعه های نرم افزاری رو بخره و پرسید توی کشور شما چنده؟ منم گفتم حدود 10 دلار! تازه ما به همونم راضی نیستیم و دنبال کپیش میگردیم. داشت سکته میکرد! میگفت بابا شما بهشت میخواین برین چیکار آخه؟! همتون تو بهشتین. من یک برنامه میخوام بگیرم دو ماه قبلش تحقیق میکنم که به دردم میخوره یا نه و قبل از خرید خود برنامه، یک ماه با نسخه Trial کار میکنم و آموزشهای رایگان رو مطالعه میکنم ببینم میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم یا نه. من هم گفتم آخی الهی! توی ایران ویندوز 7 نسخه Home Premium میدن 1 دلار، کنارش نسخه Ultimate هم گذاشته اونم 1 دلار! اونوقت ماست 7 میخریم 3 دلار!!! درسته از این نظر حق با شماست و توی این کشور، اوضاع خیلی خرابتر از این حرفهاست ولی بهرحال قدمهای اول رو میخوام خود ما برنامه نویسها برداریم و محصولات همدیگه رو غیرقانونی استفاده نکنیم. بعد میتونیم از جامعه انتظار داشته باشیم و اگه کسی حق ما رو خورد، شکایت کنیم.

Unique
شنبه 02 فروردین 1393, 15:22 عصر
کپی رایت ==> اینجا ایران و کپی رایت در اون بی معنی

مشکل بزرگ ما ایراین ها اینه که حاضر نیستیم تغییر را از خودمون شروع کنیم. به همین خاطر میگیم اینجا ایرانه و ما ایرانی هستیم و بقیه استدلال ها ...

مشکل بزرگتر اینجاست که اگه کسی هم خواست خودش را تغییر بده یا مسخره میشه (همون اول پست نوشتم چون بار ها مسخره شدم سر موضوع نرم افزار آزاد و رعایت کپی رایت) یا بهش اعتراض میشه که چرا مته به خشخاش میگذاری ! به قول زنده یاد و افتخار کشورم پروفسور حسابی :

جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند خانه اش خراب می شود و هر کس بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد.

البته خیلی از مشکلات ما در صورتی که نگرانی های اقتصادی نبود میتونست وجود نداشته باشه. شاید اگه دلار زیر ۱۰۰۰ تومن بود مثل ۳ یا ۴ سال پیش بهتر میشد انتظار داشت که کپی نکنیم یا کرک نکنیم و نخریم ! اگه این همه فرصت سوزی و خیانت توی کشور انجام نمیشد و میلیار میلیارد دزدی نمیشد اوضاعمون خیلی بهتر از این بود.

هنوز هم دیر نشده و میشه تغییر داد همه چیز را ، همت میخواد که من کوچیک و حقیر این همت را حداقل در رعایت کپی رایت توی صنفی که کار میکنم انجام میدم. ۱۰۰٪ تضمین میدم یک Web Developer هیچ نیازی به استفاده از ویندوز و نرم افزار های گرون قیمتی مثل zend و dream و adobe photoshop نداره ! و خیلی راحت با اوبونتو ، Eclipse ، Gimp میتونه کارش را خیلی هم بهتر از ویندوز انجام بده.

anotheruser
شنبه 02 فروردین 1393, 15:50 عصر
با عرض سلام به اساتید اقا من یه اسکریبت خارجی رو دانلود و نصب کردم اما متسفانه قسمت فوتر ان که مربوط به قانون کپی رایت میباشد کد گذاری شده و به محض تغییر ارور های در سایت مشاهد میشود لذا میخواستم از اساتید محترم اگر کسی بلد هست به ما یاد بده تا این کد رو حذف کنیم

سلام
راه سادش اینه که با کدهای سمت سرور ور نرین چون کار سختیه ، اما با کدهای JavaScript پس از لود شدن صفحه هر کاری می خواین انجام بدین،منتها من باید بهتون بگم که باقی بودن چنین فوتری نشان از حرفه ای بودن صاحب سایت هست نه کمبود علمش ، و نه تنها از ارزش سایتتون کم نمیکنه بلکه به ارزشش اضافه هم میکنه!
اما یک راه بهتر اینکه که از برنامه های رایگان استفاده بکنین که خیلی هم زیادن،اینجوری خیالتونم راحته

anotheruser
شنبه 02 فروردین 1393, 15:54 عصر
من مدت ها از سرویس های رایگان و آزاد استفاده کردم و با افتخار میگم که هیچ وقت سعی نکردم چنین چیزایی رو بپوشونم فقط مواقعی که میبینین از کلمات بزرگ و زننده استفاده شده می تونین فونتش رو کوچکتر یا به رنگ مناسب تر در بیارین

anotheruser
شنبه 02 فروردین 1393, 15:57 عصر
یه نگاه به فوتر سایت برنامه نویس بندازین! سادگی ، تواضع ، رعایت قانون = بزرگواری آدما