PDA

View Full Version : امتحان و کسب مدرک بین المللی c#.net

once4ever
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 18:48 عصر
کسی ازدوستان اطلاعی راجب امتحانات مربوط به مدرک بین المللی c#.net تو ایران داره ؟
چجوری هست؟ اصلا هست؟ (آره هست) کجا هست؟ (ترجیحا تهران)
سوالاش و نحوه امتحان و ثبت نام و دیگه هرچی یادم رفته الان بگم
اگه میدونید اینجا هم به بقیه بگید :چشمک:
(جایی بهتر ازاینجا پیدا نکردم بپرسم)

ali_kolahdoozan
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 21:00 عصر
شما باید مدرک mcsd بگیرید این مدرک دارای دونوع است c#track یا vb track که ظاهرا شما به #‍C آن علاقه دارید . این مدارک یکم گرانند در تهران من موسسه کهکشان رو پیشنهاد می کنم . زبان شما باید توپ باشه تستهای داره 6-5 جوابی و هر سوال گاهی تا 10 خط هم میرسه شما باید هر دوره رو بلد باشید و با فاصله امتحان بدید .

آزمون 315-70 : طراحی، برنامه نویسی و اجرای برنامه های کاربردی تحت ویندوز با استفاده از مایکروسافت ویژوال سی.شارپ و مایکروسافت ویژوال استدیو دات.نت (Developing and Implementing Web Applications with Microsoft Visual C#™ .NET and Microsoft Visual Studio .NET)
آزمون 316-70 : طراحی، برنامه نویسی و اجرای برنامه های کاربردی تحت وب با استفاده از مایکروسافت ویژوال سی.شارپ و مایکروسافت ویژوال استدیو دات.نت (Developing and Implementing Windows-based Applications with Microsoft Visual C# .NET and Microsoft Visual Studio .NET)
آزمون 320-70 : برنامه نویسی سرویسهای وب XML و اجزاء سرورإ با استفاده از مایکروسافت ویژوال سی.شارپ و مایکروسافت دات.نت فریم ورک (Developing XML Web Services and Server Components with Microsoft Visual C# and the Microsoft .NET Framework)
آزمون 300-70 : آنالیز الزامات و نیازهای برنامه و ارائه جزئیات راهکارهای آن در مایکروسافت دات.نت (Analyzing Requirements and Defining Microsoft .NET Solution Architectures)
::. امتحان اختیاری (١ امتحان لازم است):

آزمون 340-70 : طراحی و اجرای امنیت برای نرم افزارها با استفاده از مایکروسافت ویژوال سی.شارپ دات.نت (Implementing Security for Applications with Microsoft Visual C# .NET

هر امتحان حدود 300 هزار تومان . وقتی همه رو بگیری دیگه نور علی نور میشه . و خیلی خلاصه خوبه . دیگه بگو چی می خواهی تا برات بگم . من تا اومدم این مدرک رو بگیرم گریم در اومد و کلی هم پول دادم

once4ever
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 21:47 عصر
یجایی به من گفتند که مدرک بین المللی میدن با 120 - 180 دلار و یک امتحان هم میگرفتند.
اینی که شما گفتی مدرک MCSD هست که منظورم یه چیزی کوچیکترازاون بود:چشمک:

من تا اومدم این مدرک رو بگیرم گریم در اومد و کلی هم پول دادم
یعنی این مدرکو گرفتی؟!

ali_kolahdoozan
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 21:50 عصر
با اجازتون بله .

نمونه سوال همه اگه بخواهی دارم

once4ever
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 21:57 عصر
مبارکه قربان :تشویق: (البته با تاخیر طولانی) خوشحال شدم.

نمونه سوال که حتما میخوام تو همه زمینه هاش. اگه خدا بخواد منم برم امتحان بدم :چشمک: (ازاون حرفها بود)
ممنون اگه برام بفرستی.

حالا این مدرک فایده ای هم برات داشت؟ کلا تو ایران فکر نکنم فرقی بکنه ولی شرکتهای خارجی براشون خیلی مهمه!

ali_kolahdoozan
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 07:59 صبح
چرا همینجا هم فرق فوکوله . دیگه هی نمیگن برو نمونه کار بیار و کجا کار می کردی و اینها تا کارتم رو می بینند خفه میشن و کار رو می دم دستم همین خوبه

M.GhanaatPisheh
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 15:46 عصر
من توصیه می کنم برای 2005 خودتون رو آماده کنید.
الان بتای Examها برگزار می شه و هنوز کتابهای Self-Paced هم منتشر نشده
1 ماهی برای کتابها باید منتظر باشید.- ولی از Exam Prep های موجود می تونید استفاده کنید .

http://www.microsoft.com/learning/mcp/mcts/

mamadgmail
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 21:10 عصر
آقا این سوال رو اگه مشکلی براتون می شه بذارید ما هم استفاده کنیم( هر چند که ما در حد این امتنحان ها نیستیم )

ali_kolahdoozan
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 21:18 عصر
باور کنید هستید سوالاتش اصلا تخصصی برنامه نویسی نیست . بیشتر مفاهیم هست مثلا کسی که می خواد بره این مدرک رو بگیره فکر نکنه اگه گرفت دیگه آخر برنامه نویسی است اونجا همه چیز در حد کتابی است که تدریس می شه . در ضمن این مدرکها یک عیبی هم داره (قدیمی میشه ) ورژن داره الان که 2006 هست 2003 رو زیاد توی دنیا تحویل نمی گیرن

once4ever
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 22:02 عصر
در ضمن این مدرکها یک عیبی هم داره (قدیمی میشه ) ورژن داره الان که 2006 هست 2003 رو زیاد توی دنیا تحویل نمی گیرن
پس یجور منبع درآمدشونه! این عیب بزرگیه اگه تحویل نگیرن!

حالا اگه لطف کنی سوالاتشو برامون بذاری ممنون میشم

reza_rad
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 07:08 صبح
علی آقا کتابهاش رو از کجا میشه تهیه کرد؟
و اینکه باید حتما در دوره شرکت کنیم یا اینکه میشه فقط امتحانش رو بدیم؟

ali_kolahdoozan
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 10:50 صبح
کتابهاش توی کتاب فروشیهای بزرگ اکثر شهر ها هست . برای امتحان نیازی به شرکت در هیچ دوره ای نیست . فقط مبلغ 280 هزار تومان برای هر امتحان ( البته اگه test center ) چیزی واسه خودش نخواد باید پرداخت کنید . در ضمن یه چیزی که یادم رفت اگه تست سنتر لو بره که مال ایرانه باید از مدرک خودتون رو به عنوان کاغذ چرک نویس استفاده کنید . من الان به عنوان یک پاکستانی به microsoft‌ معرفی شدم . اگه لو بره تمامه . پیشنهاد می کنم با وضعی که الان درست شده با احتیاط رفتار کنید که پولهاتون هدر نره . در مورد نمونه سوال این یکی سی دی است که تا امتحان آخر سال 2004 توشه . و به صورت نرم افزار هم هست یعنی می شینید و امتحان می دید و در پایان با زدن دگمه پایان یا اتمام وقت همونجا نتیجه رو بهتون میده مثل امتخان واقعی که online است

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 12:46 عصر
مبلغ : حدود 180 هزار تومان (تو ایران)
خارج از ایران حدود 120$
داشتن مدرک 2003 و به روزرسانی به 2005 برای کسب کار پر در آمدتر تاثیر بیشتری داره(نشون دهنده تجربه بیشتر شماست، پس شرکتها راحت تر بهتون اعتماد می کنند و حقوقتون بالا تر میره)
تست های جدید رو از Braindumps و testking می تونید تهیه کنید

ولی نکته بجایی که علی کلاهدوزان بهش اشاره کرد اینه که :
"کسی که می خواد بره این مدرک رو بگیره فکر نکنه اگه گرفت دیگه آخر برنامه نویسی است"

ali_kolahdoozan
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 12:51 عصر
این قیمت مال کی هست و کجا ؟

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 13:13 عصر
دیباگران تهران
من قیمت آخر رو اینجا (شیراز) 180 تومان گرفتم هفته پیش.
تهران هم حول و حوش همین قیمت هست.

reza_rad
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 13:37 عصر
ممنون. هم از آقای کلاه دوزان و هم جناب قناعت پیشه

ali_kolahdoozan
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 15:48 عصر
طبق تحقیقات جدید من آزمونهای adobe بدون دردسر و کلک داره برگزار میشه . احتمال داره ماکروسافت هم یک حالی بده . اگه خبری شد اعلام می کنم

محمد میرمصطفی
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385, 22:38 عصر
بابا واسه #C نمی خواد حتما MCSD.NET بگیری. همون MCP کافیه.

once4ever
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385, 22:46 عصر
بابا واسه #C نمی خواد حتما MCSD.NET بگیری. همون MCP کافیه.
حالا این MCP چیه؟ امتحاناش چجوریه ؟ توضیح بده لطفا

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1385, 09:37 صبح
من یادم رفت بگم از این چند تا امتحان هر کدوم رو که بگذرونید دارای یک mcp می شید . اگه همش رو امتحان بدید دارای کردک mcsd خواهید شد . بله mcp در زمینه #‍C هم مفید و بدردبخوره . حتی میتونید با فاصله زیاد mcp های خود را کامل کنید تا به mcsd برسید

محمد میرمصطفی
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 02:42 صبح
من دارمش، از شرکتا چند تایی هستن که میدنش. من خودم تو سپانو درش می خوونم. MCP تو #C هم دارم البته WindowsBaseشو (100/100 گرفتم (; ) الان می خوام Wb_based رو شروع کنم.

endofcsharp
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 13:47 عصر
دوستان ممنون از اطلاعات خوبی که دادین

بنده خودم هم دارم کتابهای MCSD رو میخونم تا ببینم چی میشه !!!

چند سوال :

در مورد مکان امتحان کسانی که میتوانند بهتر توضیح بدهند

یعنی با پاسپورت ایرانی قبول نمی کنن سر جلسه بشینیم ؟

اصولا گرفتن این مدرک رو به صلاح میدونین ؟ چون چند مساله هست :
برای این امتحان باید : 1- کلی هزینه کنیم 2- اینم مدارک زود کهنه میشن 3- برای ما ایرانی ها یه ریسکه چون ممکنه بعدا مدرکمون باطل بشه

ممنون و متشکر

ali_kolahdoozan
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 16:28 عصر
کهنه شدنش زیاد مهم نیست . هزینش خیلی زوره به خصوص برای ما اصفهانیها . ریسک هم هست بله هر لحظه امکان ابطالش میره .

اما این مدرک ارزش همه اینها رو داره . با توضیخ این نکته که چند بار هم تکرار کردم : دارنده این مدرک آخر برنامه نویسی محسوب نمیشه . چه بسیار زیر دیپلمهای . دانشگاه نرفته بدون مدرک mcsd که وفتی کارشون رو دیدم بهشون قبطه خوردم