PDA

View Full Version : مبتدی: شروع برنامه نویسی تحت وب

zeydollah.hp
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 20:53 عصر
سلام و خسته نباشید
میخوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم(برنامه نویسی تحت وب)،باید از کجا شروع کنم.
ممنون میشم اگه کمکم کنین.

[younes]
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 22:09 عصر
دورود

شما باید اول از زبان های کلاینت ساید شروع کنید
html
css
javascript

بعد به سمت سرور بپردازید
php
یا
asp

بعد ازاین که موارد بالا رو متوسط یاد گرفتید میتونید به سمت یاد گیری تکنولژی های وابسته ، فریمورک ها ،کتابخانه ها وغیره مثل jquery و ajax و یادگیری html5 , css3 بپردازید.

zeydollah.hp
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 10:45 صبح
خیلی ممنون دوست عزیز
امیدوارم موفق باشید

godofphp
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 22:58 عصر
سلام دوست عزیزم
شما برای شروع برنامه نویسی تحت وب باید ابتدا یک آشنایی کلی درباره php html css javaScript asp و حتی یک مرور اولیه در مورد تاریخچه و اهداف اینها داشته باشی و بعد مطالعه بفرمایید برنامه نویسی سمت سرور و سمت کلاینت چی هستند و چه تفاوتها و شباهت هایی دارند ؟ چه کارایی میکنند ؟
بعد از بدست آوردن این اطلاعات کلی بد نیست اطلاعاتی عمومی هم در مورد وب سرور ها و سرور و هاست و دامنه و کلا مباحثی از این قبیل که یک برنامه نویس یا توسعه دهنده وب با اونها سرو کار داره کسب کنی
بعد از اینها نوبت آموزش و دوره ی اصلی میرسه که به قول گفته دوست عزیزمون ابتدا پیشنهاد میشه با زبانهای سمت کلاینت شروع کنی که میتونی با اینها سایتی ایستا درست کنی (تفاوت سایتهای ایستا و پویا رو هم مطالعه کنید)
به نظر من به ترتیب
html
css
js
بعد برید سمت سرور
php ...> پیشنهاد من
asp.net
که هرکودوم واسه خودشون دنیایی دارند یاد بگیرید
بهترین منابع فارسی واسه html و css توی همین انجمن یا اینترنت یافت میشه واسه php هم manual خود سازمان php بهترین منبع یادگیری هست
محیط برنامه نویسی Adobe Dreamweaver توصیه میشه که یاد بگیرید ابزارهای بسیار مفیدی داره که توی آینده به دردتون بیشتر میخوره
انشالاه موفق باشید