PDA

View Full Version : سوال: ارتباط C# با جاوا اسکریپت

NiMble_m
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 03:33 صبح
سلام دوستان
سال نو پیشاپیش مبارک
میخواستم بدونم آیا میتونم یه برنامه بنویسم که توی حافظه باشه و منتظر باشه تا کاربر توی مرورگر خودش یه دستور مشخص جاوا اسکریپتی رو اجرا کنه، همین که کاربر اجرا کرد این برنامه ما عملیاتی رو انجام بده.
اینجوری میشه ارتباطی بین مرورگر و فضای بیرون برقرار کرد.
آیا کسی میتونه کمک کنه.

plus
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 11:56 صبح
شما میتونی یک COM/ActiveX Component طراحی کنی و توی سیستم کاربر Register ش کنی و بعد توی صفحه وب، با استفاده از اسکریپ با اون ActiveX ارتباط برقرار کنی (دستور ActiveXObject در JavaScript و یا CreateObject در VBScript).
نمونه این روش، ارتباط قفل های سخت افزاری با نرم افزارها تحت وب هست.کاربر ابتدا باید درایورهای قفل و کامپوننت طراحی شده برای ارتباط با Script رو روی سیستم نصب کنه.در صفحه ورود، وب سایت از طریق اسکریپت و اون کامپوننت میتونه با قفل ارتباط برقرار کنه...

Mousavmousab
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 19:20 عصر
یعنی فرق ActiveX با DLL یکیش همین می تونه باشه؟

plus
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 21:13 عصر
اگه منظورتون از DLL همون Dynamic Link Library های Windows هست بله (راهی سراغ ندارم مستقیما از JavaScript بشه یک تابع از DLL رو صدا زد) وگرنه پسوند ActiveX ها هم اغلب DLL. هست.

NiMble_m
جمعه 01 فروردین 1393, 19:25 عصر
سلام
راستش خودم یه راهی پیدا کردم خیلی عالیه
یه نمونه کد دیدم که لینکشو گذاشتم
بین جاوا اسکریپت و سی شارپ ارتباط برقرار کرده
این برنامه اینطوریه که هر کلمه ای از سایت رو انتخاب میکنی و روی دکمه ای روی مرورگر کلیک میکنی اون قسمت از متن به برنامه سی شارپی که در حافظه است ارسال می شود.
من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم
حیفم اومد واسه بچه های گل برنامه نویس معرفی نکنم
و جالب اینجاست که به هیچ مرورگری هم وابسته نیست و در همه مرورگر ها کار میکنه
http://www.codeproject.com/Articles/36517/Communicating-from-the-Browser-to-a-Desktop-Applic

از نظرات دوستان هم کمال تشکر را دارم :لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده::لبخندساده:

NiMble_m
جمعه 01 فروردین 1393, 19:30 عصر
شما میتونی یک COM/ActiveX Component طراحی کنی و توی سیستم کاربر Register ش کنی و بعد توی صفحه وب، با استفاده از اسکریپ با اون ActiveX ارتباط برقرار کنی (دستور ActiveXObject در JavaScript و یا CreateObject در VBScript).
نمونه این روش، ارتباط قفل های سخت افزاری با نرم افزارها تحت وب هست.کاربر ابتدا باید درایورهای قفل و کامپوننت طراحی شده برای ارتباط با Script رو روی سیستم نصب کنه.در صفحه ورود، وب سایت از طریق اسکریپت و اون کامپوننت میتونه با قفل ارتباط برقرار کنه...
دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتی
باید بگم که این راه شمارو امتحان کردم و یه برنامه هم نوشتم
ولی متاسفانه این روش فقط توی اینترنت اکسپلورر کار میکنه و نسخه های جدید فایرفاکس و کروم اکتیویکس ها رو بلاک کردن و کار نمیکنن