PDA

View Full Version : ایا برای نوشتن نرم افزار برای شرکت خارجی باید نسخه اصل بخریم؟

vB.N3T
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 12:34 عصر
سلام و سال جدید مبارک
دوستان چند سوالی دارم ممنون میشم افراد با تجربه کمک کنن به مشکل نخوره کارم قراره نرم افزار خارج از ایران نصب بشه و من حظور ندارن

نرم افزاری دارم مینوسم که از SQL server استفاده میکنه و قراره چند هزار رکورد ثبت کنه
و تو یه شرکت خارجی ثبت بشه رو سیستم هر کس...من تو ایرانم و مثل بقیه از نرم افزار رایگان استفاده میکنم
ایا با ویژوال و SQL بنویسم اونجا مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟همه ویندوزا 8 هست
ممنون میشم تجربیات در اختیارم بزارید چون خودم نیستم اونجا اپدیت کنم
خیلی ممنون پیشاپیش .....

shahryari
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 16:36 عصر
خیالتون راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد
من با همین ویژوال و سیکول دوهزار تومنی رایتی ، برنامه نوشتم الان در کشور ارمنستان و ترکیه داره مثل ساعت کار میکنه
موفق باشید

NASA's Spaceman
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 17:11 عصر
فقط چند تا نکته رو رعایت کنین
1- با شرکتی که کار میکنین معتبر باشه
2-سابقه کاریشون رو بررسی کنین
3-تو قردادنامه حتما موارد کپی رایت یا دزدیده شدن برنامه و ... حتما تاکید کنین
با سپاس

Mousavmousab
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 18:46 عصر
سلام

برای شما مشکلی پیش نمی آد برای اون شرکتی که داره استفاده می کنه اگه قانون کپی رایت در اون کشور رعایت بشه ، برای اون این احتمال وجود داره که طبق قوانین اون کشور بهش گیر بدن.

NASA's Spaceman
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 18:47 عصر
از کجا میخوان بفهمن که تو داری از نرم افزار خریده نشده(تقلبی) استفاده میکنی؟

Mousavmousab
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 18:47 عصر
خیالتون راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد
من با همین ویژوال و سیکول دوهزار تومنی رایتی ، برنامه نوشتم الان در کشور ارمنستان و ترکیه داره مثل ساعت کار میکنه
موفق باشید

دمت گرم کارت درسته !!!

NasimBamdad
جمعه 01 فروردین 1393, 00:55 صبح
از کجا میخوان بفهمن که تو داری از نرم افزار خریده نشده(تقلبی) استفاده میکنی؟

نرم افزار هایی مثل SQL , .... که نسخه کرک شده شان استفاده میشه ، همگی دارای Call Back هستند . به صورتی که برای شرکت سازنده پیامی مبنی بر استفاده غیر قانونی از نرم افزار میشه و حاوی آدرس آی پی استفاده کننده است .

ولی چون ما ایران هستیم ، هشدار ها کاربردی نداره .

مثلا یک ویندوز کرکی روی یک سرور واقع در خارج ایران نصب کنید و متوجه اش می شوید

Mousavmousab
جمعه 01 فروردین 1393, 01:10 صبح
تا اونجایی که من می دونم ترکیه هم قوانین کپی رایت نداره

omid nasri
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 11:19 صبح
ترکیه و ایران و چین خوشبختانه حق کپی رایت نداریم، خوب می شود که کپی رایت رعایت می شود ولی خداوکیلی من الان چندین میلیون از کجا بیارم که ویژوال 2013 و sql2014 بخرم؟ قبول داری که؟

rahman65
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 11:40 صبح
بستگی به قرارداد داره
1-با ابزار کار
2-بدون ابزار کار
اگه کارفرما بگه ابزار کارت رو ما فراهم میکنیم شما فقط برنامه رو بنویس در اینصورت شما مشکل حقوقی ندارید
اگه کارفرما بگه ابزار کار با خودت ما فقط برنامه رو میخوایم در اینصورت باید از نسخه اورجینال استفاده کنید
البته لازم به ذکره خیلی از کارفرما ها ابزار کار رو فراهم نمیکنند
چون کسی که در کشور های خارجی برنامه مینویسه دارای شناسه اقتصادی ودارای تشکلات قانونیه و ابزار برنامه نویسی رو در اختیار داره
مثل جوانای با استعداد ما نیستن که تو زیرزمین برنامه بنویسن (از خارجی ها هم بهتر)

sds1920
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 21:14 عصر
ترکیه و ایران و چین خوشبختانه حق کپی رایت نداریم، خوب می شود که کپی رایت رعایت می شود ولی خداوکیلی من الان چندین میلیون از کجا بیارم که ویژوال 2013 و sql2014 بخرم؟ قبول داری که؟

برای ما که شغلمون برنامه نویسیه و پول از همین راه در میاریم نباید بگیم خوشبختانه.باید بگیم بدبختانه.چون اولین کسایی که ضرر می بینن خودمون هستیم.شما فرض کن تو ایران حق کپی رایت رعایت میشد.شما یه برنامه ساده مینوشتی و قیمتشو 35 هزار تومن میذاشتی.حداقل میشه گفت 2000 نفر اونو میخریدن.اونوقت سود شما میشد 70 میلیون تومن.حالا چند میلیونشم میدادی واسه برنامه هایی که استفاده می کردی.

mehran6764
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 21:38 عصر
برای ما که شغلمون برنامه نویسیه و پول از همین راه در میاریم نباید بگیم خوشبختانه.باید بگیم بدبختانه.چون اولین کسایی که ضرر می بینن خودمون هستیم.شما فرض کن تو ایران حق کپی رایت رعایت میشد.شما یه برنامه ساده مینوشتی و قیمتشو 35 هزار تومن میذاشتی.حداقل میشه گفت 2000 نفر اونو میخریدن.اونوقت سود شما میشد 70 میلیون تومن.حالا چند میلیونشم میدادی واسه برنامه هایی که استفاده می کردی.

درسته که خارج دستمزد برنامه نویس ها بالاست ولی محصولاتی که اونا تولید می کنن ، حتی ساده ترین اشون تحسین برانگیزه ، مثلا من عکس های نرم افزار رز استون استفاده کرده بود رو دیدم شوکه شدم ، خدایی اش اگر قرار بود یک گروه ایرانی همچین برنامه ای بنویسه همه عکس ها رو از نت دانلود می کردن اما اونا ...