PDA

View Full Version : سوال: مشکل در فارسی شدن عناوین گرید ویو

تبسم ساینا
یک شنبه 03 فروردین 1393, 10:19 صبح
سلام دوستان.
من یه پروژه کتابخونه نوشتم که لیست کتابها و اعضاء رو با استفاده از گرید ویوو شون میده.با استفاده از خاصیت columns اومدم عناوین رو فارسی کردم به این شکل:
117227
برای جستجو اومدم یه تکست گذاشتم تا کاربر همین طور که داره تایپ میکنه جستجو انجام بشه.مشکلم اینه که موقعی که کاربر شروع به تایپ در تکست باکس میکنه,هناوین گرید ویوو انگلیسی میشه؟ چجوری این مشکل رو حل کنم ؟
117226
کدهای داخل تکست اینه :
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("select * from tbl_book where writer like '" + textBox1.Text + "%'", s);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 03 فروردین 1393, 10:27 صبح
دفعه اول چطور فارسی کردی؟

در ابتدا همه اطلاعات رو در گریدویو لود میکنی؟

تبسم ساینا
یک شنبه 03 فروردین 1393, 10:36 صبح
بله موقع فرم لود با این کد اطلاعاتو داخل گرید می ریزم:
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("select * from tbl_book", s);
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(ds, "tbl_book");
dataGridView1.DataSource = ds;
dataGridView1.DataMember = "tbl_book";

دفعه اول هم با استفاده از خاصیت colmuns عنوان ها رو فارسی کردم این طوری:
117232

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 03 فروردین 1393, 10:45 صبح
در کوئری سلکت میتونی عناوین رو فارسی کنی.

ولی
اگر پروژه دانشجویی نیست(چون استادها سرچ روی دیتابیس مدنظرشون هست)، از اونجایی که همه اطلاعات رو لود کردی نیازی نیست برای سرچ کوئری روی دیتابیس بزنی. میتونی دیتاتیبل یا دیتاست رو فیلتر کنی. در تاپیک ذیل کامل توضیح دادم: جستجو از چند فیلد (http://barnamenevis.org/showthread.php?375223-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF)

تبسم ساینا
یک شنبه 03 فروردین 1393, 11:12 صبح
من چون میخواستم سرچ داخل دیتا بیس انجام بشه اومدم داخل سلکت عنوان ها رو فارسی کردمولی یه مشکلی هست! من این کد رو نوشتم,چی کار کنم تک کوتیشن ها داخل عناوین ظاهر نشه؟ اگه نذارم توی کد خطا میده:
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("select code as 'کد کتاب',namebook as 'نام کتاب',motarjem as 'مترجم',isbn as 'شابک',writer as 'نویسنده',nasher as 'ناشر',kindbook as 'نوع کتاب',status as 'وضعیت' from tbl_book where writer like '" + textBox1.Text + "%'", s); DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;
117234

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 03 فروردین 1393, 11:57 صبح
باید متن رو در براکت[ ] قرار بدی.

NasimBamdad
یک شنبه 03 فروردین 1393, 12:35 عصر
پروژه رو Clean کن ، شاید کش شده !