PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارسال ایمیل حاوی کد html

Salar.Shayegan
یک شنبه 03 فروردین 1393, 17:10 عصر
سلام دوستان
من با یاهو ای میل هایی میفرستم که حاوی کد html هستند، اما وقتی فرستاده میشوند، همان کد ها فرستاده میشن ولی من میخوام که اون کدها هنگام بازکردن توسط مخاطب اجرا بشن!
کدها:

<html>
<body style="padding:0">
<iframe src="http://fpsforum.tk/newyear_email.html" width=100% height=100% frameborder=0></iframe>
</body>
</html>

راه حل چیه دوستان؟
با تشکر

anotheruser
یک شنبه 03 فروردین 1393, 17:40 عصر
سلام دوستان
من با یاهو ای میل هایی میفرستم که حاوی کد html هستند، اما وقتی فرستاده میشوند، همان کد ها فرستاده میشن ولی من میخوام که اون کدها هنگام بازکردن توسط مخاطب اجرا بشن!
کدها:

<html>
<body style="padding:0">
<iframe src="http://fpsforum.tk/newyear_email.html" width=100% height=100% frameborder=0></iframe>
</body>
</html>

راه حل چیه دوستان؟
با تشکر

سلام ، انتظار نداشته باشید ندریافت کننده ایمیل از نرم افزاری استفاده کنه که به همین راحتی یک Iframe رو اجرا بکنه ، چون در این صورت می تونین مشخصات کاربر مثلا IP اش رو تو دیتابیستون ذخیره کنین ، بعدهم معلوم نیست که شاید رفتین مودم یا کامپیوتر بنده خدا رو هک کردین واینها.. پس بنابراین نرم افزاری که ایمیل رو می خونه حق داره اونها رو اجرا نکنه ، هر چند که نرم افزار فرستنده ایمیل هم که در اینجا برا سرویس یا هو هست هم چنین اجازه ای رو به شما نمیده...

Salar.Shayegan
یک شنبه 03 فروردین 1393, 17:53 عصر
حالا اگر از چیزی غیر از IFrame استفاده کنیم و فرستندمون هم تواناییش رو داشته باشه؛ مشکل حله؟

anotheruser
یک شنبه 03 فروردین 1393, 18:16 عصر
حالا اگر از چیزی غیر از IFrame استفاده کنیم و فرستندمون هم تواناییش رو داشته باشه؛ مشکل حله؟

بله ،امروزه اکثر ایمیل ها در غالب HTML ارسال میشن منتها نمی دونم یاهو بهتون اجازه میده صریحا سورس HTML رو دستکاری کنین یا نه ، تازه اگرم اجازه بده به دردتون نمی خوره چون امکاناتی از HTML که توسط گیرنده ها بدون هشدار قبلی اجرا میشه رو خود ادیتور یاهو حتما بهتون میده ، مثلا Bold کردن ، تغییر فونت ،سایز و.. اما چیزهایی که امنیت طرف رو تهدید کنه مثلا IFrame ، عکس های درون متنی و .. رو هر جند می تونین خودتون حداقل با PHP ، Asp.net یا برخی نرم افزارهای مدیریت ایمیل ارسال کنین ولی در نرم افزار گیرنده ایمیل اگر حرفه ای باشه که معمولا هست حداقلش مثلا قبل از باز کردن تصاویر درون متنی از کاربر درخواست اجازه میکنه ، چون با تصاویری که داینامیک تولید میشن هم و همچنین و خصوصا اسکریپت های سمت کاربر هم میشه برای صدمه به گیرنده استفاده کرد...