PDA

View Full Version : حرفه ای: جایگزینی برای ثبت نام و ایجاد اکانت اجباری در فروشگاه ها ؟؟؟؟؟

zahra1372
یک شنبه 03 فروردین 1393, 19:27 عصر
سلام
من میخام موقعی که یه نفر میخاد خرید کنه مجبور به ایجاد حساب کاربری نباشه و همینطوری به سبد خرید اضافه کنه. مثل این سایت:
1000file.com
میشه راهنمایی کنین ؟؟؟؟؟؟؟؟:افسرده:

elahe_sd
دوشنبه 04 فروردین 1393, 11:30 صبح
سلام
مجبور نیست! هست؟:متفکر:
اگر به سبد کالا مثل یک جدول نگاه کنید ، محصولات در یک جدول دیگر بصورت رکوردهایی اضافه می شوند، در جدول رابطه آن ها هم این ارتباط ثبت می شود.
اگر برایتان مهم نیست نیازی ندارید . اگر احساس می کنید نیاز هست می توانید خودتان این حساب کاربری را ایجاد کنید بدون اینکه کاربر مستقیم اقدام کند.

zahra1372
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 21:12 عصر
سلام
مجبور نیست! هست؟:متفکر:
اگر به سبد کالا مثل یک جدول نگاه کنید ، محصولات در یک جدول دیگر بصورت رکوردهایی اضافه می شوند، در جدول رابطه آن ها هم این ارتباط ثبت می شود.
اگر برایتان مهم نیست نیازی ندارید . اگر احساس می کنید نیاز هست می توانید خودتان این حساب کاربری را ایجاد کنید بدون اینکه کاربر مستقیم اقدام کند.
این چیزیه که من فکر کردم و نیاز به ثبت نام داره.
117319
--------
میشه لطفا یکم توضیح بیشتری بدین؟؟؟؟؟؟؟؟

meysam99
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 11:47 صبح
برای ایجاد سبد کالا از ممبرشیپ استفاده کنید و کاربران ناشناس رو اجازه بدید. به این صورت بدون لاگین برای هر کاربر یک کد ایجاد شده که برای همان کاربر هست و اگر فردا آن روز هم مراجعه کنه باز هم اجناسی که انتخاب کرده همانها هستن. و بعد اطلاعات خود را به صورت xml کرده و در بانک اطلاعاتی ذخیره کنید

zahra1372
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 16:21 عصر
برای ایجاد سبد کالا از ممبرشیپ استفاده کنید و کاربران ناشناس رو اجازه بدید. به این صورت بدون لاگین برای هر کاربر یک کد ایجاد شده که برای همان کاربر هست و اگر فردا آن روز هم مراجعه کنه باز هم اجناسی که انتخاب کرده همانها هستن. و بعد اطلاعات خود را به صورت xml کرده و در بانک اطلاعاتی ذخیره کنید

مرسی از پاسخ گوئیتون:لبخندساده:
ولی ممبرشیپ چیه؟؟
کاربر ناشناس منظورتون دقیقا کیه؟
xml چیه؟
:لبخند:

meysam99
جمعه 08 فروردین 1393, 12:33 عصر
مرسی از پاسخ گوئیتون:لبخندساده:
ولی ممبرشیپ چیه؟؟
کاربر ناشناس منظورتون دقیقا کیه؟
xml چیه؟
:لبخند:

همش شد سوال که :لبخند::لبخند::لبخند::لبخند:
Membership برای ایجاد حساب کاربری در asp.net بکار می رود و آموزشهای بسیاری در این مورد در اینترنت وجود دارد. حتما برای لاگین شدن و ایجاد حساب از Membership استفاده کن. کاربر ناشناس هم کاربری هست که ثبت نام نکرده است و xml هم یک زبان نشانه گذاری هست که می توان به جای بانک اطلاعاتی ساده استفاده کنید

kohyar
جمعه 08 فروردین 1393, 13:32 عصر
یک روش ساده تر هم وجود داره
یک آرایه دو بعدی تو سشن تعریف کن و کد کالای انتخابی توسط کاربر رو بهمرات تعداد مد نظرش به آرایه رو بعدی اضافه کن

zahra1372
شنبه 09 فروردین 1393, 10:55 صبح
کاربر ناشناس هم کاربری هست که ثبت نام نکرده است [/FONT][/SIZE][/B] مرسی ولی من اصلا میخام کاربر ثبت نام نکنه ااااااااااااااا..

zahra1372
شنبه 09 فروردین 1393, 11:00 صبح
یک روش ساده تر هم وجود داره
یک آرایه دو بعدی تو سشن تعریف کن و کد کالای انتخابی توسط کاربر رو بهمرات تعداد مد نظرش به آرایه رو بعدی اضافه کن

خودمم به همین فکر میکردم.
اینطوری باید اطلاعات خریدارو تو همون جدول سبد ذخیره کنم. البته اگه سبد خریدو ثبت کرد و تا اخر مرحله ی خرید رفت.
دیگه نیازی به ثبت نام هم نداره.
درست میگم؟:متفکر:

(این اولین برنامه وبیه که میخام بنویسم:لبخندساده:)

kohyar
یک شنبه 10 فروردین 1393, 00:02 صبح
ببینید شما ابتدا کد کالا و تعداد مورد درخواست کاربر رو در آرایه دو بعدی تو سشن ذخیره میکنی
کاربر تا زمانیکه سشن فعال هستش وقتی به سبد خرید وارد میشه مشخصات کالاهای انتخاب شده توسط خود رو میبینه و میتونه یک سطر سفارش رو حذف کنه و یا تعداد اون رو تغییر بده
تا اینجاش شبیه سایت http://aria-inc.ir هستش که من طراحی کردم
حالا زمانیکه کاربر می خواهد سبد خرید رو نهایی و سفارش رو ثبت کنه به هر حال شما مجبورید که مشخصات فردی و آدرس کاربر رو ازش بگیری. بعد از ورود اطلاعات همانند نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن ، آدرس توسط کاربر شما ابتدا مشخصات کاربر را در جدول مشتریان اضافه میکنی و بعد آی دی رکورد اضافه شده رو میگیری و با استفاده از اون ID محتویات آرایه دو بعدی داخل سشن رو داخل جدول سفارشات ثبت میکنی به عبارت دیگر هر سطر آرایه بهمراه ID رکورد اطلاعات کاربر بعنوان یک سطر از سفارشات کاربر ثبت میشه
ضمناً اصلاً نیاز نیست که شما با اضافه کردن مشخصات کاربر به هر سطر سفارش حجم جدول سفارشات رو بالا ببری
امیدوارم ساده گفته باشم متوجه شده باشی

zahra1372
شنبه 23 فروردین 1393, 16:43 عصر
سلام مرسی از همگی :)

یه سوال، میدونم به موضوع تاپیک ربطی نداره ولی،
ادمین چطوری باید تشخیص داده بشه و کالا ها رو درج و حذف و ویرایش کنه؟؟
آیا باید دو تا وب اپلیکیشن با یه بانک مشترک باشه؟!!!!!!! یا اینکه مثلا کاربر عادی همینطوری خرید کنه و ادمین وارد بشه؟؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه، عکس کالا ها کجا باید ذخیره بشه؟ (مثلا ادمین میخاد یه کالا درج کنه)