PDA

View Full Version : سوال: نابود کردن TaskBar & StartMenu

mehdi.safavie
دوشنبه 04 فروردین 1393, 04:48 صبح
درود;
مدتیه دنبال غیر فعال کردن دکمه استارت منو بودم تا این کد رو پیدا کردم :

Sub KillExplorer()

Dim taskKill As ProcessStartInfo = New ProcessStartInfo("taskkill", "/F /IM explorer.exe")
taskKill.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Hidden
Dim Process As Process = New Process()
Process.StartInfo = taskKill
Process.Start()
Process.WaitForExit()
End Sub
Sub RestartExplorer()
System.Diagnostics.Process.Start("explorer.exe")
End Sub

تابع اول رو که فراخوانی کنی TaskBar و کل آیکون های دسکتاپ hide میشن ، طوری که نه با کلید استارت میتونی استارت باز کنی ، نه Run باز میشه و نه با کلید Windows + E مای کامپیوتر باز میشه و نه با Ctrl + ESC استارت باز میشه کلا تسک بار از بین میره و جاش خالیه :لبخند:
روال دوم اونطور که پیداست باید این حالت رو برگردونه ، ولی بر نمیگردونه ، خلاصه بعد از کلی استرس با رستارت کردن ویندوز همه چیز به حالت اول برگشت ، اما سیستمم کلا هنگ شده و همه چیز دیر بالا میاد ، حتی خود ویندوز هم دیر بالا اومد .
منبع این کد : http://stackoverflow.com/questions/3308163/how-to-disable-windows-startmenu-using-vb-net
کسی که این سوال رو مطرح کرده در رابطه با ویندوز Xp حرف زده ، ولی طرف نگفته که این کد مخصوص این ویندوز هست یا نه !
در کل اگر کسی میتونه تابع دوم رو تو ویندوز 7 و Xp ( که من XP ندارم تست کنم ) اصلاح کنه ؛ من منتظرم .
***( الان متوجه شدم که منو استارت من و آیکون ها مثل ثابق ( بعد از رستارت ویندوز ) برگشتن ، ولی هنوز کلید Windows و Ctrl و بقیه کلید ها کار نمیکنن ، فقط باید روی مای کامپیوتر روی دسکتاپ کلیک کرد یا روی دکمه استارت تو تسک بار کلیک کنی ، وگرنه باز نمیشن ) :ناراحت:
مرسی پیشاپیش .

ali.rk
دوشنبه 04 فروردین 1393, 10:34 صبح
یکم واسه من اینی که می گی عجیبه این تو کل ویندوز ها کار می کنه . یه دور با کد taskkill توی task manager بکش و دوباره تسک اکسپلورر رو زنده کن اگه بهتر نشد . نمی دونم (می تونی از sfc هم استفاده کنی واسه تعمییر .البته )

به کامپیوتر یکم استراحت بعده آخه ویندوز 8 و 7 یکم باهاش مار مینی (آپدیت و نرم افزار سنگین نصب می کنی ) اینطوری میشه یه بار روشن کن بعد خاموش بعد بازم اگه سرعت کم بود .... خدا بده برکت . :لبخند: