PDA

View Full Version : ستون از نوع image در دیتا گرید ویو

zohre66
دوشنبه 04 فروردین 1393, 12:50 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من توی گرید ویو ستونی از نوع image ساختم و ایکنی را برای ان در نظر گرفتم اما فکر می کنم حجم زیادی رو میگره .چرا که هنگامی که سطر ها زیاد باشه دیر لود میشه. به نظر شما ستونم رو از چه نوعی بگیرم می خوام حالت آیکن باشد که کاربر روی اون کلیک کند و یا اینکه عکسی رو چه جوری بسازم که حجم کمی داشته باشه

mhsmity
دوشنبه 04 فروردین 1393, 12:57 عصر
سلام
من ستون رو از نوع DataGridViewImageColumn قرار می دم
بد چون تصاویرم در بانک ذخیره می شود با ساختن یک DataTable و ریختن اون داخل گریدویو اصلا مشکل لود ندارم
احتمالا شما تصاویرتون روی هارد ذخیره هستش درسته ت؟

zohre66
دوشنبه 04 فروردین 1393, 13:03 عصر
بله . من ستونم رو از نوع DataGridViewImageColumn گرفتم این ایکن فقط جنبه نمایشی داره و نیاز نبوده که در بانک ذخیره بشه .
و فقط جنبه نمایشی داره که کاربر برای ویرایش هر سطر روی ان ایکن کلیک کند.

mhsmity
دوشنبه 04 فروردین 1393, 13:10 عصر
بهترین حالت برای شما اینکه که خاصیت Image رو برای ستون خودتون با عکس مورد نظر خودتون مقدار دهی کنید
وگرنه فکر نکنم حالت دیگه ای باشه تا سرعت لود شدن شما بالا برود

zohre66
دوشنبه 04 فروردین 1393, 13:15 عصر
ممنون همین کار رو انجام دادم اما من برای هر سطری چند تا آیکن در نظر گرفتم اما خوب وقتی که تعداد سطرها زیاد باشد دیر لود میشه . آیا روشی را برای ساخت آیکن در سی شارپ سراغ دارید که با حجم پایین اینکار رو انجام بدهد

mhsmity
دوشنبه 04 فروردین 1393, 13:23 عصر
pictureBox.Image = global::Chart.Properties.Resources.Elite_Captain_B lue_Shielded;

کد بالا حالتیه که از آیکن ذخیره شده در Resources استفاده می کنه این رو امتحان کیند یعنی تصاویر خودتون رو در Resources ذخیره کرده
یه جوری استفاده کنید بینید سرعت برنامه شما بهتر می شود یانه ؟