PDA

View Full Version : سوال: آپلود کردن سایت asp.net

samanmari
دوشنبه 04 فروردین 1393, 13:02 عصر
با سلام و تبریک سال نو خدمت همه دوستان

من یه سایت asp.net با دیتا بیس دارم می خوام روی سرور آپلود کنم، خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنید.
اول دنبال یک هاست رایگان می گردم، خودم تو somee.com یدونه ثبت نام کردم به نام saiteman.somee.com که اگه به این صفحه برید متوجه خطای مربوطه میشید
این سایت روی IIS لوکال کامپیوترم کار می کنه و توی فولدر wwwroot، پابلیش کردم ولی نمیدونم چرا رو سرور کار نمی کنه؟

خواهش می کنم راهنماییم کنید
ممنون

mehdi1359a
دوشنبه 04 فروردین 1393, 18:29 عصر
دوست عزیز دیتا بیست چیه؟ اگه اسکیو اله باید باید با اسکیو ال به هاست وصل شی و دیتا بیس رو ایجاد کنی سپس صفحاتت رو تو همون پوشه که گفتی آپلود کنی .ضمنا connection string در web.config رو نیز با آدزس هاستت ست کنی آیا این کارها رو انجام دادی؟

samanmari
دوشنبه 04 فروردین 1393, 19:31 عصر
@mehdi1359a
ممنونم از جوابتون
اره این کارارو که گفتید کردم، همین الان متوجه شدم که مشکل چیزه دیگه ایه
زمانی که آپلود می کنم باید طبیعتا دیتابیس هم آپ بشه ولی به هیچ طریقی permission ندارم
چون تازه windows عوض کردم نمیدونم چرا برای هر کاری permission میخواد، منظورم کارای مربوط به دیتابیسه(اونم تازه تصب شده دیگه)
متوجه شدم که باید تو sql server-> Security-> login باید یدونه new کنم و اون جا به سایتم اجازه بدم که دیتابیس رو ایجاد کنه (نمیدونم اینایی که میگم درسته یا نه)
و حالا اونجا مشکل دارم، وقتی new login میکنم باید domainname/username رو اضافه کنم، تازه کارم نمیدونم domainname دقیقا چیه؟ نه اینکه نمیدونما، گیج شدم، با توجه به پست قبلی میزنم مثلا somee.com\samanmari
somee که اسم سایتست، username هم زمانی که ثبت نام کردم با این register کردم (البته چیزه دیگست، مثال زدم)
حالا نمیدونم درسته یا نه، تا حالا سایتی آپلود نکردم وارد نیستم
به هر حال بعد این کار تو sql server این erroro میده :
Windows NT user or group 'SOMEE.COM\samanmari' not founf. Check the name again
نمیدونم چی کنم والا
جای دیگم خوندم باید بعده ثبت نام سایت که تو اینجا saiteman.somee.com باید یه domainname اضافه کنم تا بعد از 48 ساعت کار کنه (نمیفهمم منظورش چیه)
اگه کسی لطف می کنه بر کمک کردن، خواهش میکنم تو somee.com یدونه free بسازید بعد راهنماییم کنید، چون تازه کارم شاید اصلا این چیزایی که گفتم چرته و اصلا یه کارای دیگه باید کرد
الان به این فکر افتادم نکنه free هستش دیتابیس support نکنه
هاست های free دیگه ای هست که db ساپورت کنه؟
با تشکر از دوستان و آقای mehdi

aminireza65
سه شنبه 05 فروردین 1393, 18:59 عصر
من خیلی با somee کار کردم و اصلا تا حالا به مشکل نخوردم.
شما وقتی که وارد کاربری تون در somee میشید برید به بخش database و همون فایلهای دیتابیس ویژوال استدیو رو منظورم ldf و mdf رو attach کنید. بعد از این کار بهتون یه کانکشن استرینگ میده اونو کپی کنید تو web.config. تا اینجا برای دیتابیس.
بعد از اون کل فایلهای سایتتون رو زیپ کنید و از بخش file manager اونو آپلود کنید و آنزیپ کنید.
اگه موفق نشدید بهم پیام خصوصی بزنید تا بیشتر راهنمایی کنم.

samanmari
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 11:16 صبح
@aminireza65
ممنونم، فعلا نمیدونم چرا کنترل پنل down شده، این کاری که گفتید رو انجام میدم و بهتون خبر میدم
یه سوال دیگه، قسمت domain برای چیه؟ باید کار خاصی براش کنم؟

samanmari
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 13:40 عصر
@aminireza65
ممنونم از راهنماییتون
یه سوال داشتم؟ الان که دیتابیس ایجاد و EXPORT کردم، باید فولدر App_Data رو هم آپلود کنم؟