PDA

View Full Version : مشکل در اجرای پروژه های سابق

mehdi58
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 13:06 عصر
سلام
من یه مشکل دیوونه کننده با پروژه هام دارم!!:گریه: :گریه: :گریه:
مشکل از این قراره که من چند تا پروژه توی کامپیوتر قبلی ام داشتم که پوشه wwwroot در درایو D بود
بعد من تمام اون پروژه ها رو روی سی دی ریختم و به کامپیوتر جدیدم منتقل کردم یعنی اونها رو دقیقا داخل پوشه wwwroot کپی کردم
اما مشکل از اینجا شروع شد که هنگام باز کردن هر پروژه با خطای زیر مواجه می شدم:

visual studio .net can not creat application.the likeliest problem is that requeir commponentsare not installedon the local web server.Run visual studio .netsetup and add the web development component

من برای حل این مشکل روشهای متعددی رو انجام دادم و از هیچکدوم هم نتیجه نگرفتم:

روش اول)روی پوشه اصلی حاوی پروژه که توی WWWroot‌ قرار داره راست کلیک کردم و به Property رفتم و اونجا گزینه Websharing رو انتخاب کردم و بعدش دکمه رادیویی Share this folder رو انتخاب کردم اما مشکلم حل نشد ( من این روش رو بارها توی کامپیوترهای دیگه هم امتحان کرده بودم و جواب گرفته بودم)

روش دوم)حتی به فایلهای sln و Webinfo‌ هم مراجعه کردم و با کمال تعجب دیدم که به صورت زیره اما باز هم جواب نمیده( عین همین توی sln‌هم هست)

<VisualStudioUNCWeb>
<Web URLPath = "http://localhost/FinalProject/FinalProject.vbproj" />
</VisualStudioUNCWeb>
روش سوم)به قسمت internet information services‌هم رفتم .اونجا پروژه من در ابتدا به صورت یه فولدر بود و من روی اون راست کلیک کردم و از قسمت new‌گزینه virtual directory‌رو انتخاب کردم بعد توی قسمت Alias اسم پوشه ام رو وارد کردم و در مرحله بعدی واسه Directory مسیر C:\Inetpub\wwwroot رو واسش قرار دادم و در آخر هم گزینه های Read و Run script رو واسش فعال کردم ...
اما باز هم جواب نداد.

دیگه دارم دیوونه میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:گیج: :گیج: :گیج:

mehdi58
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 13:10 عصر
oooooooooooooooohh :لبخند: :لبخند: :kaf: :kaf:
الان یه کاری کردم که راه افتاد و اون هم این بود که فایل sln پروژهام رو توی Notepad‌ باز کردم و عبارت زیر رو به جای
Project("{F184B08F-C81C-45F6-A57F-5ABD9991F28F}") = "newlogin", "http://localhost/newlogin/newlogin.vbproj", "{A1E85AC8-D1D0-49F4-9994-251BE8DA5780}" قرار دادم .

Project("{F184B08F-C81C-45F6-A57F-5ABD9991F28F}") = "newlogin", "c:/Inetpub/wwwroot/newlogin/newlogin.vbproj", "{A1E85AC8-D1D0-49F4-9994-251BE8DA5780}"

به نظر شما این مورد اشکالی داره یا نه ؟
و اینکه اگه بعدا بخوام همین پروژه رو به یه کامپیوتر دیگه منتقل کنم هم باید این کار رو انجام بدم؟

mamadgmail
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 14:45 عصر
کاری که من می کنم اینه که در root کپی می کنم و بعد فولد رو به virual تبدیل می کنم و فایل با پسوند .cspoj رو با vs باز می کنم و مشکلی هم ندارم

mehdi58
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 20:01 عصر
یروز عصر دقیقا همین کاری که شما کردی رو انجام دادم و کار کرد اما امروز صبح این مشکل پیش اومد و تا عصر وقت من رو گرفت و اصلا روش دیروز جواب نداد ( گاهی وقتا جنی میشن این کامپیوترها)
حالا روش من اشکالی داره یا نه؟

mamadgmail
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 22:08 عصر
راجب روش شما نمی دونم ولی نباید مشکلی پیش بیاد چون این بحث کلا مربوط می شه به باز کردن پروژه توی IDE و فکر نمی کنم ربطی به خود برنامه داشته باشه.
راجب اینکه می گی امروز جواب نداده خوب باید حتما دلیلی داشته باشه بهتر error رو بگی تا با هم روش یک فکری بکنیم.

mehdi58
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 17:48 عصر
این بار IIS را پاک کردم و مجددا اون رو نصب کردم و بعد عمل Mapping بین IIS و .NETFramework رو انجام دادم و کارم راه افتاد.