PDA

View Full Version : رشته دانشگاهی

sosker
سه شنبه 05 فروردین 1393, 19:15 عصر
سلام
این موضوع ربطی به این تالار نداره......اما چون نسبتن شلوغه و همین طور مدیرش نسبت به بقیه خوش اخلاق ترخ این موضوع رو اینجا ایجاد کردم
من خیلی به برنامه نویسی علاقه دارم مخصوصا برا موبایل و حتی 20 یا 30 درصد اندروید هم بلدم.
و می خوام رشته دانشگاهیم رو برنامه نویسی ( نرم افزار یا هر چی که دقیق نمی دونم ) انتخاب کنم.........اما اطرافیان بهم می گن که این رشته آینده نداره یا پول توش نیست و همچین حرفهایی
می خوام بدونم شما دوستان و اساتید که تو این رشته اید و شغلتون برنامه نویسیه آیا این حرف آشنا های من درسته یا نه؟؟؟
پشیمونید از این که این رشته رو انتخاب کردید یا نه؟؟.
و هرچیزی که خودتون فکر می کنید بهتر من بدونم....

SlowCode
سه شنبه 05 فروردین 1393, 19:22 عصر
سلام
نظر شخصی من اینه که اگه میخوای تو آینده به صورت آزاد کار کنی(فری لنسر) رفتن به دانشگاه وقت تلف کردنه.
چون چیزهایی که میخونی تو بازار کار به دردت نمیخوره.
ولی اگه میخوای تو شرکت های برنامه نویسی استخدام بشی یا جاهایی بری که به مدرک نیاز دارن، بهتره بری دانشگاه.

من شخصا فقط به دلیل ارزش اجتماعی مدرک میرم دانشگاه. اگه عرفا نیاز نبود همین الان انصراف میدادم.

MMSHFE
سه شنبه 05 فروردین 1393, 20:08 عصر
این رشته اگه به آموخته های دانشگاه اکتفا کنید، دقیقاً همونطوریه که اطرافیانتون گفتن یعنی آینده و پول و... هیچی گیرتون نمیاد ولی اگه واقعاً دنبال مطالب علمی باشین و خودتون رو در زمینه مورد علاقه خودتون بروز نگه دارین و پایه انگلیسی خودتون رو تقویت کنید و از منابع زبان اصلی استفاده کنید و مدام از این شاخه به اون شاخه نپرین، هم پول داره، هم گذشته و حال و آینده! فقط دقت کنید که این رشته انشعابهای زیادی داره و همین اول کار تکلیف خودتون رو مشخص کنید که به کدوم فیلد علاقه دارین و سر نخ رو بگیرین و جلو برین و مدام فیلد کاریتون رو عوض نکنید. ساده بگم، کسانی توی این رشته موفق بودن که اون رو مثل یک چاه درنظر گرفتن (مساحت کم ولی عمیق) و کسانی که مثل یک برکه دیدن (وسیع ولی کم عمق)، چیزی گیرشون نمیاد.

sosker
سه شنبه 05 فروردین 1393, 20:43 عصر
این رشته اگه به آموخته های دانشگاه اکتفا کنید، دقیقاً همونطوریه که اطرافیانتون گفتن یعنی آینده و پول و... هیچی گیرتون نمیاد ولی اگه واقعاً دنبال مطالب علمی باشین و خودتون رو در زمینه مورد علاقه خودتون بروز نگه دارین و پایه انگلیسی خودتون رو تقویت کنید و از منابع زبان اصلی استفاده کنید و مدام از این شاخه به اون شاخه نپرین، هم پول داره، هم گذشته و حال و آینده! فقط دقت کنید که این رشته انشعابهای زیادی داره و همین اول کار تکلیف خودتون رو مشخص کنید که به کدوم فیلد علاقه دارین و سر نخ رو بگیرین و جلو برین و مدام فیلد کاریتون رو عوض نکنید. ساده بگم، کسانی توی این رشته موفق بودن که اون رو مثل یک چاه درنظر گرفتن (مساحت کم ولی عمیق) و کسانی که مثل یک برکه دیدن (وسیع ولی کم عمق)، چیزی گیرشون نمیاد.

می شه یه مقدار در مورد شاخه های دانشگاهیش توضیح بدید:متفکر:

منظورتون از انشعاب و فیلد وب و دسکتاپه؟؟
اگه هست ...من رزومه شما رو دیدم......ماشالاه از همه نوعش بلدید این خودش از این شاخه به اون شاخه پریدنه که

sosker
سه شنبه 05 فروردین 1393, 20:46 عصر
سلام
نظر شخصی من اینه که اگه میخوای تو آینده به صورت آزاد کار کنی(فری لنسر) رفتن به دانشگاه وقت تلف کردنه.
چون چیزهایی که میخونی تو بازار کار به دردت نمیخوره.
ولی اگه میخوای تو شرکت های برنامه نویسی استخدام بشی یا جاهایی بری که به مدرک نیاز دارن، بهتره بری دانشگاه.

من شخصا فقط به دلیل ارزش اجتماعی مدرک میرم دانشگاه. اگه عرفا نیاز نبود همین الان انصراف میدادم.

فکر کنم که انسان نیاز داشته باشه به یه حقوق ماهیانه و حالا واسه خودت هم می تونی کار کنی.........من به کامپیوترو برنامه نویسی علاقه زیادی دارم و از بقیه رشته هایی که تو شاخه ریاضی فیزیکن زیاد خوشم نمیاد..........راستی ایران شرکت برنامه نویسی هم داره مگه؟؟:لبخند:

SlowCode
سه شنبه 05 فروردین 1393, 21:23 عصر

اگه از کل به جزء بریم: وب - دسکتاپ - موبایل - روباتیک
وب: طراحی(انواع سبک طراحی، انواع تکنولوژی و فریم ورک داره) - برنامه نویسی(انواع زبان برنامه نویسی - مباحث گسترده و وقت گیر)
دسکتاپ: انواع زبان برنامه نویسی - کامپوننت ها و ابزار مختلف - موضوعات مختلف(پردازش تصویر - پردازش صوت - شبکه و ...)

هرکدوم از اینا کلی وقت میبره تا آدم تجربه کسب کنه.
مثلا من خودم 5 سال با vb6 کار کردم، همون زبانی که برنامه نویسا میگن هیچی نداره و واسه مبتدی هاست، ولی هنوز که هنوز مباحث زیادی هست که آدم میتونه بره یاد بگیره. یعنی آدم نمیتونه به تهش برسه!

اگه هست ...من رزومه شما رو دیدم......ماشالاه از همه نوعش بلدید این خودش از این شاخه به اون شاخه پریدنه که
به همین دلیله که ایشون، بنده، یا افراد دیگه توصیه میکنن که این کارا رو نکنین! چون ما این راه رو رفتیم و میبینیم که اشتباهه!
من خودم اگه موقع شروع به جای vb سراغ php رفته بودم الان اوضام خیلی خیلی بهتر بود.
دلیل دیگه اینکه ایشون سابقه زیادی دارین اینه که به لحاظ زمانی خیلی وقته که کار میکنن! پس طبیعیه که آدم تو یه حدی احساس میکنه که دیگه در این حد کافیه و بهتره یه مبحث دیگه رو شروع کنه.
الان مثلا آقای شهرکی دیگه نیازی نداره که تو php بمونه! چون چیز خاصی نمونده تا یاد بگیرن.
به همین دلیل رفتن سمت موبایل یا ساخت بازی.

من هم اگه یه زمانی تو وب احساس کنم به سطح لازم رسیدم میرم سمت یه چیز دیگه.

فکر کنم که انسان نیاز داشته باشه به یه حقوق ماهیانه و حالا واسه خودت هم می تونی کار کنی.........من به کامپیوترو برنامه نویسی علاقه زیادی دارم و از بقیه رشته هایی که تو شاخه ریاضی فیزیکن زیاد خوشم نمیاد..........راستی ایران شرکت برنامه نویسی هم داره مگه؟؟http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/109.gif
روزی رو خدا میرسونه.
متاسفانه کار کردن تو اینگونه شرکت ها به لحاظ روانی گاهی اوقات فشار زیادی وارد میکنه.
رئیست هرچی گفت باید قبول کنی، من خودم یه مدت اینطوری کار کردم واقعا عذاب میکشیدم! سر وقت باید پاشی سر وقت برسی سر کار!
ولی وقتی واسه خودت کار کنی ازادی.
البته استخدام شدن شاید واسه یه چند سال خوب باشه، آدم تجربه کسب میکنه و چیزای زیادی یاد میگیره.
آدم حرفه ای تو اونجور جاها عمرش تلف میشه.

راستی ایران شرکت برنامه نویسی هم داره مگه؟؟http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/109.gif
بله، تبلیغات بالای سایت رو نگاه کن، شرکت های نسبتا زیادی هست. ولی خیلی هاشون حقوق پایینی میدن.

sosker
سه شنبه 05 فروردین 1393, 21:28 عصر
کاملا درست

راستی تو دانشگاه تمام زبان های برنامه نویسی رو بهمون یاد می دن؟؟............چون بعضیا می گن الان لازم نیست دنبال برنامه نویسی باشیم چون تو دانشگاه همه رو بهمون یاد می دن

SlowCode
سه شنبه 05 فروردین 1393, 21:38 عصر
کاملا درست

راستی تو دانشگاه تمام زبان های برنامه نویسی رو بهمون یاد می دن؟؟............چون بعضیا می گن الان لازم نیست دنبال برنامه نویسی باشیم چون تو دانشگاه همه رو بهمون یاد می دن

برعکس! هیچی یاد نمیدن!
معمولا زبان سی یا سی++ یا پاسکال و گاهی اوقات ویژال بیسیک رو یاد میدن.
شاید نزدیک 1000 زبان برنامه نویسی وجود داره! تو دانشگاه حتی یه زبان رو نمیتونن در حد کافی یاد بدن.
ولی چیزهایی که یاد میدن همونطور که قبلا عرض کردم کاربردی نیست! همش الگوریتم و ایناست.
هیچ کسی نمیتونه با دانشی که تو دانشگاه به دست میاره تو بازار کار کنه(البته اگه تو دانشگاه بخونه و عملی کار کنه! معمولا فقط کتاب رو میخونن تا پاس کنن)
به هیچ وجه دلتو خوش نکن که تو دانشگاه چیزی یاد میگیری! حالا اگه استاد خوبی گیزت اومد و یاد داد قضیش به کنار ولی از الان دلتو خوش نکن و سعی کن خودت یاد بگیری و 100% عملی کار کنی.

poriab
سه شنبه 05 فروردین 1393, 21:42 عصر
کاملا درست

دانشگاه کمی C++ و C# یاد می دن ، به صورت مبتدی
درسی هم به نام طراحی وب هست ، که 99% استاداش فقط HTMl,CSS رو درس می دن و در طراحی وب 2 مبحث ASP یا php بستگی به استاد داره

زبان مورد انتخابی بستگی به استاد داره ، ممکنه به جای C++ یک نفر java درس بده و ....

در کل تمامی مباحث چه در مقطع کاردانی و چه در کارشناسی در حد مقدماتی تا حدی متوسط بسته به استاد هست ، همه چیز بستگی به خودتون داره که تلاش کنید و یاد بگیرید

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 00:35 صبح
برعکس! هیچی یاد نمیدن!
معمولا زبان سی یا سی++ یا پاسکال و گاهی اوقات ویژال بیسیک رو یاد میدن.
شاید نزدیک 1000 زبان برنامه نویسی وجود داره! تو دانشگاه حتی یه زبان رو نمیتونن در حد کافی یاد بدن.
ولی چیزهایی که یاد میدن همونطور که قبلا عرض کردم کاربردی نیست! همش الگوریتم و ایناست.
هیچ کسی نمیتونه با دانشی که تو دانشگاه به دست میاره تو بازار کار کنه(البته اگه تو دانشگاه بخونه و عملی کار کنه! معمولا فقط کتاب رو میخونن تا پاس کنن)
به هیچ وجه دلتو خوش نکن که تو دانشگاه چیزی یاد میگیری! حالا اگه استاد خوبی گیزت اومد و یاد داد قضیش به کنار ولی از الان دلتو خوش نکن و سعی کن خودت یاد بگیری و 100% عملی کار کنی.
دوتا راه پیش میاد یا کلا رشته برنامه نویسی البته تو دانشگاه رو بزارم کنار............یا اینکه خیلی درس بخونم :افسرده:تا یه دانشگاه خوب قبول شم که استادش یه چی حالیش باشه

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 00:37 صبح
دانشگاه کمی C++‎ و C#‎ یاد می دن ، به صورت مبتدی
درسی هم به نام طراحی وب هست ، که 99% استاداش فقط HTMl,CSS رو درس می دن و در طراحی وب 2 مبحث ASP یا php بستگی به استاد داره

زبان مورد انتخابی بستگی به استاد داره ، ممکنه به جای C++‎ یک نفر java درس بده و ....

در کل تمامی مباحث چه در مقطع کاردانی و چه در کارشناسی در حد مقدماتی تا حدی متوسط بسته به استاد هست ، همه چیز بستگی به خودتون داره که تلاش کنید و یاد بگیرید

اینارو که میشه تو سایتها هم یاد گرفت:متعجب:
پس چرا اسمش رو گذاشتن دانشگاه

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 00:41 صبح
راستی یک سوال دیگه.............تو دانشگاه ما باید شاخه واسه تحصیل انتخاب کنیم مثلا وب یا دسکتاپ؟؟............اینو پرسیده بودم اما کسی جواب نداد

MMSHFE
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 12:31 عصر
می شه یه مقدار در مورد شاخه های دانشگاهیش توضیح بدید:متفکر:
بله منظورم همونه اما این انشعابها، شاخه های دانشگاهی نیست. کلاً بحث بازار کار با دانشگاه فرق میکنه و توی دانشگاه شاخه ها یا گرایشهایی مثل نرم افزار، سخت افزار، هوش مصنوعی، معماری کامپیوتر، IT و... داریم ولی توی بازار کار، انشعابها تخصصی تر میشن و اینطوری کلی نیستن.
درمورد رزومه من هم حقیقتش نوع کار من فرق میکنه و نیاز به تسلط به این موارد دارم چون کارم آموزش بوده و مدرس دانشگاه هستم و طبیعتاً نیازمند تسلط نسبی روی زمینه های مختلفی که نیاز به آموزش اونها وجود داره بودم و هستم و الآن هم که در کار تولید پکیجهای آموزشی تخصصی فارسی فعالیت میکنم، باز این روند رو باید ادامه بدم ولی شما که میخواین از خود این فیلدها (نه آموزش اونها) کسب درآمد کنید، اگه یک خط رو بگیرین و تا آخر جلو برین، بیشتر موفق خواهید بود. ضمناً من الآن که 31 سالمه، این تخصصها رو پیدا کردم و شما اگه روی یک فیلد تمرکز داشته باشین، شاید توی سنی خیلی کمتر از این، توی یک زمینه به تخصصی برسین که اگه توی ایران بخوان 10 نفر رو توی اون زمینه معرفی کنن، اسم شما جزو اون فهرست 10 نفره باشه.

MMSHFE
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 12:32 عصر
پس چرا اسمش رو گذاشتن دانشگاه
خوب درسته دیگه: دانش + گاه : یعنی گاهی کارهای مبتنی بر دانش اونجا انجام میشه ولی در کل انتظار نداشته باشین با اکتفا به معلومات دانشگاه، آماده ورود به بازار کار بشین.

MMSHFE
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 12:34 عصر
دوتا راه پیش میاد یا کلا رشته برنامه نویسی البته تو دانشگاه رو بزارم کنار............یا اینکه خیلی درس بخونم :افسرده:تا یه دانشگاه خوب قبول شم که استادش یه چی حالیش باشه
دانشگاه بهرحال باید سرفصل مصوب وزارت علوم رو تدریس کنه و بهترین دانشگاه کشور هم که باشین، نهایتاً میان همون سرفصل رو خیلی خوب تدریس میکنن و بقیه دانشگاهها اون سرفصل رو هم خوب تدریس نمیکنن (این از فرق دانشگاه خوب و بد در کشور ما) اما مشکل اینجاست که همون سرفصل هم فسیل شده و از 10 سال قبل تا حالا تغییر آنچنانی نداشته. بعنوان دلیل هم همین کافیه که توی آزمون کاردانی به کارشناسی یا حتی کارشناسی ارشد، سؤال از C (و نه ++C و مباحث شئ گرایی) مطرح میشه.

silverfox
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 13:07 عصر
چند روز پیش که تاپیک رو زدی اومدم و یه عالمه چیز میز نوشتم ولی بعدش همش رو پاک کردم.
چیزی که هست اینه که ما دانشگاه بد خیلی زیاد داریم و دانشگاه خوب کم، بعد توی همون دانشگاه های نسبتا خوب هم استاد خوب و بد داریم، از اون هم بگذریم اکثر دانشجو ها واقعا دنبال یاد گرفتن نیستن. از هر درسی فقط یه چیز سطحی از جزوه ای چیزی یاد میگیرن، میرن امتحان می دن...یعنی جو اصلا یه جوری هست که شما اگر بری کتاب رفرنس رو بخونی که نویسندش خفن ترین و با تجربه ترین آدم توی اون فیلد هست، انگار سرت کلاه رفته یا وقتت تلف شده، بعضا میان بهت می گن من جزوه خوندم از تو که کتاب خوندی بهتر شدم.
شما حتی توی دانشگاه های خوب ایران می تونی لیسانس نرم افزار بگیری، ولی از ساده ترین مسائل معماری کامپیوتر، سیستم عامل، برنامه نویسی، مهندسی نرم افزار فقط یه دید سطحی داشته باشی.
یعنی اگر خودت از قبل سابقه برنامه نویسی نداشته باشی، پیگیر نباشی کار نکنی دنبال یاد گرفتن نباشی از اون درس ها هیچ چیز به درد بخوری بدست نمیاری.
ولی اگر خودت فرضا قبل از درس مهندسی نرم افزار کار کرده باشی به صورت تجربی دیده باشی که پروژه های نرم افزاری یکم که بزرگ می شن برای نگهداری و مدیریتشون چه مشکلاتی پیش میاد اون وقت درس مهندسی نرم افزار واست یه درس حفظی نمی شه یه درسی می شه که تک تک نکته هاش رو توی کارت استفاده می کنی.
توی دانشگاه ما ترم 1 و 2 ++C آموزش دادن ولی سر حل تمرین یا پروژه های درس های ترم بعد کار با Qt و #C و ASP.net MVC/PHP Yii/Python Django ... SQL Server, MySQL, NOSQL...Linux, Assembly و خیلی موارد دیگه لازم بود که واسش کلاس گذاشتن و هر کسی هم که به فکر یاد گرفتن بود خیلی ازین ها رو یاد گرفت در مورد خیلی های دیگه هم اطلاعات خوبی کسب کرد.هر کدوم این ها هم یه جایی به درد آدم می خوره. یعنی فرضا من ASP.net MVC پروژه رو تحویل می دادم ولی در مورد Yii هم یه سری چیز ها یاد می گرفتم همین خیلی کمک می کنه وقتی شما یکم با یه فریمورک یا زبان آشنا باشی دیگه ترست میریزه لازم باشه میری کامل یاد می گیری، وقتی 2، 3 تا زبان برنامه نویسی از نوع های مختلف کار کنی دیگه اگر برای پروژه ای لازم شد مثلا Java یاد بگیری نمی ترسی یاد گرفتنش برات آسون می شه.
شما خودت اگر آدمی هستی که میری دنبال مطالب یاد می گیری تجربه می کنی، وقتی بهت یه چیز جدید می گن می ری تا تهش رو در میاری دانشگاه خیلی می تونه برات مفید باشه، ولی اگر کسی هستی که همونی که سر کلاس بهت می گن همونه تا جلسه بعد، اگر درس ها رو به شکل حفظی و به درد نخور ببینی خوب دانشگاه هم فقط وقتت رو میگیره.
البته اکثریت این دید رو دارن که برنامه نویسی رو خودت کلاس میری یاد می گیری و دانشگاه چیه و اینا ولی برای شخص من دانشگاه مخصوصا ترم های آخر کارشناسی که درس ها تخصصی می شن خیلی مفید بوده. خود من توی اینترنت زبان جدید، فریمورک جدید و اینجور چیز هارو خیلی سریع و خوب یاد گرفتم ولی مفاهیم مهندسی نرم افزار رو یکی بیاد برات توضیح بده از تجربه هاش بگه خیلی بهتره.
خود من ASP.net webforms کار می کردم MVC که اومد گفتم خوب به چه درد می خوره همین webform خوبه دیگه تازه MVC این کنترل های آماده رو هم نداره، ولی وقتی مفهوم MVC و کلا pattern های مختلف و معماری های مختلف رو یاد گرفتم اونوقت بدو بدو رفتم MVC یاد گرفتم، تازه فهمیدم اون معماری 3 لایه و n لایه که می گفتن چی بود به چه دردی می خورد و خیلی چیزایی که قبلش برام بی معنی بود برام معنی پیدا کرد.
اصلا دید آدم عوض می شه تازه می فهمی برنامه نویسی این نیست که یه button بذاری توی صفحه بعد شروع کنی توی event کلیکش کد هات رو بنویسی. از کجا باید شروع کنی به کجا بری، test چیه unit test چیه و خیلی خیلی چیزای دیگه.
در کل به نظر من اگه آدم فعالی هستی توی یاد گرفتن چیز های جدید برو دانشگاه اونم دانشگاه خوب. اگه ازین آدم ها هستی که تا مجبور نشن چیزی رو اونم تحت فشار یاد نمی گیرن، همین که کلاس بیرون رو بری کافیه آخر سر هم اگر درآمد خوبی نداشته باشی تعجبی نداره.

Veteran
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 13:33 عصر
بیخیال بابا ! شما وضعیت جامعه رو ببین،از درس خوندن سیر میشی !
من الان 20 سالمه
+ 2 سال کارشناسی ( عمرا بخونم )
+ 2 سال خدمت ( اگر ترور نشیم)
+ 2 سال دنبال ی تخصص
+ 2 سال بدبختی های ازدواج
شد 28 سالم :لبخند:
دیگه باید برم بمیرم :کف: همه عمرم به فنا رفت، ن از جونی چیزی فهمیدم و نه از زندگی
درسو ول کنید و بچسبید به یک کاری،وگرنه از درس خوندن چیزی در نمیاد
من الان 2 ساله که مشهد،بنا به دلایلی از خوزستان پاشدم رقتم مشهد ! از غرب به شرق
ولی ترم 1 اینارو گفتن ( c++)
if
for
switch
ترم 2 C#
if
for
switch
ترم 3 ( وب PHP )
if
for
switch
select * from uni where id ='12';
ترم 4 ( پایگاه داده )
همهش تئری؛یعنی حالم داشت به هم میخورد از این اصطلاحات فارسی !!!!!! ی چیزایی میشنیدم که اصلا نگو و نپرس
هر جلسه لپ تاپ میبرم سره کلاس فیلم نگاه میکردم
خلاصه توی این 4 ترم ما هیچیزی یاد نگرفیتم، همش الافی بود.
به حرفه کسی هم گوش ندید،واسه مردم زندگی نمیکنید که ! البته قبول دارم که حرفشون ی سری مشکلات پیش میاره ولی اینکه عمو دایی خاله و ... چی در مورد تو فکر میکنند اصلا مهم نیست
ادم ی بار بیشتر زندگی نمیکنه،همون ی بارشو هم خوش بگذرونید ! البته در کنار کار
کار هم الان از دانشگاه در نمیاد،میخوای چیزی یاد بگیری دوره بورو پکیچ بگیر کتاب بخون و ....

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 23:06 عصر
شما اگه روی یک فیلد تمرکز داشته باشین، شاید توی سنی خیلی کمتر از این، توی یک زمینه به تخصصی برسین که اگه توی ایران بخوان 10 نفر رو توی اون زمینه معرفی کنن، اسم شما جزو اون فهرست 10 نفره باشه.
ایشالله..........

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 23:08 عصر
می فهمی برنامه نویسی این نیست که یه button بذاری توی صفحه بعد شروع کنی توی event کلیکش کد هات رو بنویسی. از کجا باید شروع کنی به کجا بری، test چیه unit test چیه و خیلی خیلی چیزای دیگه.
واقعا من همینا رو فهمیدم

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 23:09 عصر
بیخیال بابا ! شما وضعیت جامعه رو ببین،از درس خوندن سیر میشی !
من الان 20 سالمه
+ 2 سال کارشناسی ( عمرا بخونم )
+ 2 سال خدمت ( اگر ترور نشیم)
+ 2 سال دنبال ی تخصص
+ 2 سال بدبختی های ازدواج
شد 28 سالم :لبخند:
دیگه باید برم بمیرم :کف: همه عمرم به فنا رفت، ن از جونی چیزی فهمیدم و نه از زندگی
درسو ول کنید و بچسبید به یک کاری،وگرنه از درس خوندن چیزی در نمیاد
من الان 2 ساله که مشهد،بنا به دلایلی از خوزستان پاشدم رقتم مشهد ! از غرب به شرق
ولی ترم 1 اینارو گفتن ( C++‎)
if
for
switch
ترم 2 C#‎
if
for
switch
ترم 3 ( وب PHP )
if
for
switch
select * from uni where id ='12';
ترم 4 ( پایگاه داده )
همهش تئری؛یعنی حالم داشت به هم میخورد از این اصطلاحات فارسی !!!!!! ی چیزایی میشنیدم که اصلا نگو و نپرس
هر جلسه لپ تاپ میبرم سره کلاس فیلم نگاه میکردم
خلاصه توی این 4 ترم ما هیچیزی یاد نگرفیتم، همش الافی بود.
به حرفه کسی هم گوش ندید،واسه مردم زندگی نمیکنید که ! البته قبول دارم که حرفشون ی سری مشکلات پیش میاره ولی اینکه عمو دایی خاله و ... چی در مورد تو فکر میکنند اصلا مهم نیست
ادم ی بار بیشتر زندگی نمیکنه،همون ی بارشو هم خوش بگذرونید ! البته در کنار کار
کار هم الان از دانشگاه در نمیاد،میخوای چیزی یاد بگیری دوره بورو پکیچ بگیر کتاب بخون و ....

دل شما انگاری خیلی پره ها

اما من هم خیلی ها رو میشناسم که از دانشگاه کار درآوردن

sosker
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 23:11 عصر
نتیجه..............باید بشینم این یک سال و نیمی که تا کنکور وقت دارم رو خوب درس بخونم............
و در کنارش هم برنامه نویسی رو کار کنم

SlowCode
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 23:41 عصر
دل شما انگاری خیلی پره ها

اما من هم خیلی ها رو میشناسم که از دانشگاه کار درآوردن

بله، کسانی که تو دانشگاه های خوب درس میخونن معمولا در حین تحصیل، بعضی شرکت ها ازشون دعوت به همکاری میکنن و پول نسبتا خوبی میدن.
ولی همه که نمیتونن برن دانشگاه های معروف درس بخونن!

نتیجه..............باید بشینم این یک سال و نیمی که تا کنکور وقت دارم رو خوب درس بخونم............
همین کار رو بکن.
فقط اگه نتونستی از جای خوب قبول بشی و مثلا از پیام زور قبول شدی قیدشو بزنی بهتره:لبخندساده:

sosker
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:02 صبح
بله، کسانی که تو دانشگاه های خوب درس میخونن معمولا در حین تحصیل، بعضی شرکت ها ازشون دعوت به همکاری میکنن و پول نسبتا خوبی میدن.
ولی همه که نمیتونن برن دانشگاه های معروف درس بخونن!

کاملا درست

همین کار رو بکن.
فقط اگه نتونستی از جای خوب قبول بشی و مثلا از پیام زور قبول شدی قیدشو بزنی بهتره:لبخندساده:

حتما همین کار رو می کنم

راستی دانشگاه های خوب برای رشته کامپوتر کدومن........؟؟؟؟
چندتا رو می دونم ولی انگاری بعضی از دانشگاه آزاد ها هم خوبن

anotheruser
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:22 صبح

سلام
به نظر بنده این یک سال نیم را اصلا سراغ برنامه نویسی نرو تو این سایتم نیا،بعد که کنکور دادی صرف نظر از اینکه کجا قبول شدی یا نشدی فرصت واسه یادگیری برنامه نویسی زیاد هست مگر اینکه الان نیاز مبرم به پول داشته باشی اما در غیر این صورت اول امتحانت خوب بده ، اگه نتوستی تو امتحانت موفق بشی تو برنامه نویسی هم هیچ پخی نمیشی (البته ببخشید با صراحت میگم)، آدم عاقل اونیه که بدونه کی چیکار کنه کی چه کاری رو ول کنه ، مطمئن باش اگه همزمان چنتا کارو باهم بکنی ذلیل میشی ، واسه برنامه نویس شدن همیشه وقت هست، از ما گفتن بود.....

sosker
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:27 صبح
سلام
به نظر بنده این یک سال نیم را اصلا سراغ برنامه نویسی نرو تو این سایتم نیا،بعد که کنکور دادی صرف نظر از اینکه کجا قبول شدی یا نشدی فرصت واسه یادگیری برنامه نویسی زیاد هست مگر اینکه الان نیاز مبرم به پول داشته باشی اما در غیر این صورت اول امتحانت خوب بده ، اگه نتوستی تو امتحانت موفق بشی تو برنامه نویسی هم هیچ پخی نمیشی (البته ببخشید با صراحت میگم)، آدم عاقل اونیه که بدونه کی چیکار کنه کی چه کاری رو ول کنه ، مطمئن باش اگه همزمان چنتا کارو باهم بکنی ذلیل میشی ، واسه برنامه نویس شدن همیشه وقت هست، از ما گفتن بود.....

منم خودم دوست دارم که ول کنم اما چه کنم که معتاد شدم........اما سعی می کنم که کمترش کنم

تو برنامه نویسی هم هیچ پخی نمیشی (البته ببخشید با صراحت میگم)،
خواهش می کنم...........می دونم که بخاطر خودم می گید :لبخند:

anotheruser
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:33 صبح
منم خودم دوست دارم که ول کنم اما چه کنم که معتاد شدم........اما سعی می کنم که کمترش کنم

خودتو گول نزن ، حتی اگه کمشم بکنی باز فکر و ذهنت رو مشغول میکنه ، این یک سال نیم رو کاملا ولش کن بخدا قسم پشیمون میشی ، یادت باشه :
تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوازنند.

anotheruser
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:35 صبح
بازم دارم بهت میگم واسه برنامه نویس شدن همیشه وقت هست

sosker
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:37 صبح
خودتو گول نزن ، حتی اگه کمشم بکنی باز فکر و ذهنت رو مشغول میکنه ، این یک سال نیم رو کاملا ولش کن بخدا قسم پشیمون میشی ، یادت باشه :
تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوازنند.

آره خدایی آدم اصلن حس درس خوندن نداره..........ولی هر چی یاد گرفتم می پره...........می دونم می گید وقت هست اما قبل رفتن به دانشگاه باید یه چی بارم باشه یا نه؟؟

anotheruser
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 00:40 صبح
تو این یکسال و نیم اینترنتت رو قطع کن ، کامپایلرهات را از کامپیوترت حذف کن ، اگه شد کامپیوترت را بفروش ، با کسانی بگرد که تو فکر درسن و با کسانی که حتی حرف از برنامه نویسی میزنن رابطط رو کم کن ، برو کتابخونه و چنتا دوست درسخون پیدا کن ، همیشه بابات مث الانت ازت حمایت نمیکنه که با خیال راحت بشینی درس بخونی ،تکرار میکنم واسه برنامه نویس شدن همیشه وقت هست ،

anotheruser
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 01:15 صبح
تو فکر میکنی تو الان برنامه نویسی موبایل یادگرفتی بعد رفتی دانشگاه اونجا گوسفند قربونیت می کنن؟ تو فکر کردی اونجا ازت می پرسن که تو برنامه نویسی موبایل بلدی یا نه؟
تو فکر می کنی 1 سال و نیم برنامه نویسی رو بزاری کنار از دنیا عقب میمونی ؟ نه دوست من ، ببین مردم دارن PHP1 یاد میگیرن 1 سال بعدش PHP2 رو یک سال دیگش PHP3 رو .. الان PHP5.5 رو و همینجوری ادامه داره.. آیا فکر میکنی منی که PHP یک تا 4 را ندیدم و مستقیما میام PHP5 رو یادمیگریم چیزی رو از دست دادم ؟ نه! دوست من ! یه دوسال بزار دنیای موبایل و برنامه نویسی خودش پیشرفت بکنه ، بعد تو بیا چیزی را که بروز هست یاد بگیر ، آبا و اجداد ما همه تیراندازی با تیرکمان بلد بودن ، آیا لازمه ما هم الان اون رو بلد باشیم؟؟ نه! الان باید بلد باشی با کلاشی ، ژسه ای چیزی کار کنی ، الان دیگه لازم نیست اسب سواری بلد بای بلکه لازمه ماشین سواری بلد باشی ، نمی دونم می فهمی من چی میگم یا نه! بکش کنار بزار دنیای IT واسه خودش بره جلو ، بودن برنامه نویسانی که چندین زبان برنامه نویسی کار می کردن ، ولی الان با ویندوز XP و سون مشکل دارن....خدا کنه که بفهمی من چی میگم،ببین تو اومدی جایی سوال پرسیدی که کمتر کسی اینجا تحصیلات عالی داره ، آیا رفتی با ونها هم یه صحبتی بکنی؟ جوری نشه فردا پس فردا دوستت هم تحصیلات آکادمیک داشته باشه هم تو برنامه نویسی ازت سرتر بشه اون وقت افسوس بخوری بگی چرا...واسه برنامه نویس شدن همیشه وقت هست ، به غیز از مدیر بخش کسایی که اینجا پست زدن سنشون و تجربشون کمتر از بندست ، ببین کی دارم بهت میگم ، هرکاری وقت خودشو داره ، تو برنامه نویس شی ، دانشگاه خوب قبول شی نشی به من هیچی نمیرسه اما من یه سری چیزای تلخ رو تجربه کردم نمی خوام تو تجربه کنی ،
درسته که تو و من شاید بیش تر از تو به برنامه نویسی علاقه داریم اما تو ایران برنامه نویسی مثل کارگری میمونه بخاطر اینکه حالا بسته به کارت مدام داری یک سری کارهای تکراری رو انجام میدی ، برنامه نویسی همیشه اینجور واست جذاب نمیمونه ، بازم تکرار میکنم برنامه نویسی میخوای بکنی بسیار خوب اما فقط الان وقتش نیست ، حتی یک ذره ، چون یک ذره یعنی خیلی ، می گی معتاد شدی بهش علاقه داری ، فکر میکنی علاقه یه چیز مادری زادیه ؟ این ما خودمونیم که خودمون رو به یه سری چیزاها علاقه مند میکنیم با دونستن در مورد اونها! لطفا فقط تا 1 سال و نیم از هر چیزی و حتی هرکسی که تو رو یاد برنامه نویسی بندازه دور کن و از هرچیزی که یاد درسات میندازه نزدیک تا اثراتش رو ببینی ، ببینی که اون علاقه تبدیل میشه به علاقه به درس خوندن ، چرا به چیزی علاقه مند نشی که باید انجامش بدی؟ چرا کاری رو که باید انجام بدی به بهترین نحو انجام ندی؟

rafieirad
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 09:17 صبح
ببین دوست عزیز یکی دکترای نرم افزاره کار درست وحسابی نداره و یه جورایی علافه و از بیکاری میناله اما یکی مثل سعید محمدی که کارشناسی مدیریت بازرگانی خونده میاد دیجی کالا رو راه میندازه و میلیاردر میشه چیزی که چند هزار نفر دیگه از لحاظ علمی و مالی تواناییشون بیشتر از اون بوده اما انجامش ندادن

هر کاری آدم خودشو داره به نظرم کسی که برنامه نویسی بلده اگه به استخدام فکر کنه خودشو هدر میده ببین اگه طرحی ، هدفی ،برنامه ای مثل خیلی از سایتهای با درآمد کلانی که تو ایران هستن داری بسم الله یا اگه فقط از روی علاقه ای که با بازی کردن با تبلت و اندروید واست ایجاد شده میخوای واسه یه عمرت تصمیم بگیری خودتو مسخره نکن منم یه زمانی عاشق نرم افزار بودم اما یه رشته دیگه انتخاب کردم و پشیمون نیستم الانم هم دارم php یاد میگیرم تا ایده هام رو عملی کنم فقط همین php واسم لازمه نه کلی درس تخصصی

به نظرم این علاقه ای که میگی چیزی مثل علاقه به بازی ایناست کنکور سرنوشت یه عمرتو مشخص میکنه

silverfox
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 11:18 صبح
آدم اتفاقا موقعی که مدرسه می ره وقت خیلی زیاد داره، من وقتی سوم دبیرستان بودم چون همش امتحان تستی آزمون جامع اینا می دادیم بعدش درصد می گرفتیم واسه هم می فرستادیم واسه گوشیم(ویندوز موبایل بود اون موقع) یه برنامه نوشتم که درصد می گرفت نمودار می کشید درصد هارو sms هم می کرد. کامپیوتر رو هم جمع نکردم هم فروم برنامه نویس اومدم هم فیسبوک رفتم هم Dota بازی کردم، دانشگاه سراسری هم قبول شدم.
بعد دوستام بودن که می گفتن از صبح می ریم کتابخونه درس بخونیم، آخر سرم چیزی نشدن چون می رفتن اونجا یا می خوابیدن یا درس نمی خوندن.
هیچ کس که نمیاد سال سوم روزی 6 ساعت درس بخونه مگر قبل امتحانی چیزی باشه، اتفاقا وقتت رو که بذاری رو چیزایی که دوست داری خیلی سرحال می شی درسات رو هم بهتر می خونی. مسئله اینه که این دوستمون اگر برنامه نویسی نکنه به جاش می شینه درسش رو بیشتر می خونه یا نه با دوستاش می ره بیرون یا بازی می کنه یا تلویزیون می بینه. برنامه نویسی که خیلی از این کار ها مفید تره.

MMSHFE
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 11:24 صبح
من این حرف دوستان رو قبول دارم که برخی از دروس دانشگاهی مثل مهندسی نرم افزار خیلی به کار شما کمک میکنه (هرچند میتونید کتابهاش رو بگیرین و خودتون خارج از دانشگاه هم بخونید) ولی در کل، با این صحبت دوستان موافق نیستم که تنها راه موفقیت، از مسیر دانشگاه میگذره. شاید خیلیها بیان به این نظر من ایران بگیرن ولی همه جا (حتی توی جمع دوستان و فامیل و...) گفتم (و خیلیها هم ناراحت شدن و گفتن که بچه ما رو از راه بدر میکنی!) و باز هم میگم که: اگه قراره بعداً بیاین و همین کار برنامه نویسی رو دنبال کنید و هدفتون کارمند شدن و پست اداری و... نیست و اگه علاقه زیادی بهش دارین، دو سال عمرتون رو با دانشگاه تلف نکنید! توی این چهار سال دانشگاه میتونید به تخصصی برسین که بعدش درآمد یک ماه شما، درآمد یکسال کارمندی باشه اما اگه وارد دانشگاه بشین، دو سال کاردانی رو دارین که براش کار پیدا نمیشه و درنتیجه بعدش دو سال کارشناسی هست و بعد هم لابد دو سال سربازی (که بهرحال باید طی کنید ولی توی کار خصوصی آنچنان هم اجباری نیست و میتونید در حین کار سربازی برین و درآمد هم داشته باشین و توی خدمت هم کاری متناسب با تخصصتون بهتون محول بشه) و تازه اون موقع که این سالها رو سپری کنید، احتمالاً برای لیسانس هم دیگه اصلاً کار گیر نمیاد و باید دو سال دیگه برای ارشد بخونید و اگه اون موقع برای ارشد هنوز هم استخدامی باشه (الآن برای تدریس، دانشگاهها دنبال مدرک دکترا هستن و با فوق لیسانس هم با کلی پارتی بازی میتونید هیئت علمی بشین وگرنه توی همون کار تدریس هم باید دنبال حق التدریس باشین که به زحمت توی یک ترم تدریس یعنی 4 ماه، چیزی حدود 1 تا 2 میلیون تومان گیرتون میاد و همون رو هم با کلی تأخیر واریز میکنن)، تازه میشین یک کارمند که فقط دانش آکادمیک داره و برای ورود به بازار کار آماده نیست و باید دوباره دو سال صرف کنید و به تخصص برسین تا بتونید توی بازار کار فعالیت کنید. تازه معلوم نیست 6 سال دیگه ذهنتون گیرایی الآن رو داشته باشه و این حس مرگبار که بچه هایی که نصف شما سن دارن، 5 برابر شما درآمد دارن میاد سراغتون و مدام میگین کاش زودتر شروع کرده بودم. اگه فکر میکنید در کنار دانشگاه میتونید کار تخصصی رو هم دنبال کنید باید بگم که خیر، درسهایی مثل تنظیم خانواده و... هست که اساتید محترمشون برای اینکه ثابت کنن درس مهمیه، اینقدر سر نمره اذیتتون میکنن که کل ترم رو باید روی حفظ کردن مفاهیم این کتابها بخونید و بعد که نمره قابل قبول (10 به بالا) گرفتین و فارغ التحصیل شدین، مسئولین مملکتی میان و میگن نه آقا اشتباه کردیم، تا میتونید بچه بیارین که نسل آینده تنها و منزوی نباشه (کاری به درست یا غلط بودنش ندارم و فقط بحثم اینه که چیزی که توی دانشگاه خوندین و کلی تلاش کردین توی ذهنتون فرو کنید، دود میشه میره هوا).
درهرصورت کل صحبت من اینه که اگه فکر میکنید ایده خاص و توان و علاقه اجرای اون رو دارین، خودتون رو درگیر دانشگاه نکنید. پدر و مادر هم بالأخره وقتی ببینن علاقه دارین، یه کاری میکنن و بهتره وقتی که میخواین صرف کنکور دادن کنید رو صرف راضی کردن اونها کنید. بزرگان IT دنیا و ثروتمندان این عرصه رو نگاه کنید: بیل گیتس (Microsoft)، استیو جابز (Apple)، مایکل دل (Dell)، مارک زاکربرگ (Facebook) و... و زندگی نامه اونها رو بخونید و ببینید کدومشون دانشگاه رفتن و تا آخر ادامه دادن.
-----
پی نوشت: این نظر شخصی من بود و تصمیم نهایی با خودتونه. اگه اراده دارین مسیر غیر دانشگاهی رو دنبال کنید و آماده سختیهاش هم هستین (بهرصورت مسیر دانشگاه هموارتره و انتظارها هم ازتون کمتر خواهد بود)، وارد این مسیر بشین. بعداً نیاین بگین فلانی برام یک مدینه فاضله ترسیم کرده بود و اون باعث شد دانشگاه رو انتخاب نکنم چون اگه اراده محکم نداشته باشین، چه توی این مسیری که من گفتم و چه توی مسیر دانشگاه، محکوم به شکست خواهید بود.

silverfox
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 11:41 صبح
MMSHFE (http://barnamenevis.org/member.php?55504-MMSHFE) البته این اسم هایی که میگی بیشتر business man های خوبی هستند و کار اصلی و زیرساخت رو توی هر زمینه کامپیوتری که نگاه بکنی همون دانشگاه ها ساختن، ولی بقیه حرفت رو قبول دارم، اگر کسی خودش ایده ای داره و می تونه با دانشگاه نرفتن از وقتش بهتر استفاده کنه خوب همین کار رو بکنه خیلی بهتره. یا اگر به قول شما کسی فکر کنه بدون هیچ تلاشی از دانشگاه که میاد بیرون قراره خیلی تحویلش بگیرن و کار خوبی بهش بدن خوب اونم نمی شه.

sosker
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 12:05 عصر
توی شهری که ما زندگی می کنیم(یکی از شهر های کرج) نه امکانتی واسه دوره برنامه نویسی هست نه پدر و مادرم دوس دارن که من اینکار رو بکنم.......و حتی پدرم وقتی من درس می خونم خونه رو آروم نگه می داره ولی وقتی پای کامپیوترم که یکم برنامه نویسی کنم انگاری دارم قتل می کن:لبخند:...........خوب اونا هم مثل هم دوس دارن بچشون مهندس بشه:لبخند:

اما به نتیجه ای رسیدم که کاش این تاپیک رو نمی زدم خودم که دودل بودم الان هزار دل شدم............

به نظرم بهتره یه رشته ای غیر کامپوتر بخونم تا حداقل یه کاری واسه آینده داشته باشم........عمران یا هرچیز دیگه در کنارش هم فکر کنم وقت کافی واسه آموزش دیدن برنامه نویسی دارم(البته خدا کنه)
من خیلی ها رو دور برم می بینم که زار می زنن از زندگی و می گن کاش درس می خوندم..........اما شاید به تعداد انگشت های دست باشن کسایی که بدون درس خوندن موفق شدن
حداقل تو دوره زمونه ما شاید بدون درس خوندن سخت باشه موفق شدن

NightCrawler (http://barnamenevis.org/member.php?95329-NightCrawler) نظر ایشون به نظرم خیلی به کارم اومد ممنون

آقای شهرکی حرف شما کاملا درسته اما فکر نکنم با چیز هایی که من دوره برم می بینم ( از نظر امکانت و...) بدون درس خوندن بشه به جایی رسید

MMSHFE
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 12:40 عصر
توی ایران کلاً مدرک گرایی سیستم رایج بوده تا چند سال قبل اما اگه به دور و بر خودتون کمی با دقت بیشتر نگاه کنید، میبینید که چند سالی هست که بخش خصوصی خیلی فعال شده و کم کم داره حضور بخش دولتی در کارها کمرنگ میشه و همه کارها به مرور به بخش خصوصی واگذار میشه (پست و مخابرات و شرکتهای آب و برق و... مثالهای بارزش هستن). بخش خصوصی هم دنبال مدرک نیست و بیشتر دنبال تخصصه چون مثل بخش دولتی نیست که اگه یک نیروی مدرک دار ولی بیسواد (توی فیلد کاری مربوطه) وارد شرکت شد، براش مهم نباشه (چون رقیبی نداره و مشتری مجبوره بیاد سراغش). بخش خصوصی رقیب داره و این یعنی اینکه حتی اگه با پارتی بازی و مدرک و... هم یه جا استخدام شدین، اگه سواد و تخصص کافی رو نداشته باشین، بعد از یکی دو ماه عذرتون رو میخوان چون مشتری اون شرکت وقتی بیاد و شما کارش رو راه نندازین، میره دو تا کوچه اونطرفتر توی شرکت رقیب و کارش راه میفته و کلاً میشه مشتری اونها و شرکت هم وقتی ببینه شما مشتری جذب نمیکنید که هیچ، مشتریهای ثابت رو هم دارین میپرونین، عذرتون رو میخواد و به واسطه (پارتی) شما هم میگه: من روی حساب حرف و اعتبار شما استخدامش کردم و بهش فرصت دادم ولی دیگه شما هم راضی نباشید که بخاطرش من ضرر کنم و حقوق واسه نیرویی بدم که بجز تحمیل هزینه حقوقش، درآمد و اعتبارم رو هم داره کم میکنه.
درهرصورت قبلاً هم گفتم تصمیم نهایی رو خودتون میگیرین و من هم خواستم براتون تصویر اینطرف رو ترسیم کنم تا بدونید بدون دانشگاه هم هیچکس از گرسنگی نمرده. دیگه تصمیم با خودتونه که میخواین دانشگاه شرکت کنید یا خیر و چه رشته ای بخونید ولی یک نکته رو همین اول راه بهتون دوستانه عرض میکنم: برنامه نویسی رو با کدنویسی اشتباه نگیرین. این تخصص نیازمند وقت و علاقه و پشتکار زیاده و فکر نکنید توی اوقات فراغت یا در کنار یک کار دیگه میتونید تخصصی دنبالش کنید. من نوعی که الآن میبینید تو سن 31 سالگی توی رزومه کاریم اون زبانها رو نوشتم، روزی 14-13 پای کامپیوترم. این یعنی اینکه اوقات فراغت من، زمانیه که به خانواده و بقیه کارهام میرسم و وقت اصلیم، برنامه نویسیه. برنامه نویسی نیازمند منطق و الگوریتم و کلی موارد دیگه و حال و حوصله سروکله زدن با یک محیط خشک و فاقد تنوع کنسول (ازنظر کسانی که لذتش رو نچشیدن) هست و اگه دیر بجنبین و زود به تخصص و درآمد نرسین، آخرش میبینید که فقط براتون یک نمره عینک بالا و کمردرد و روماتیسم و سرکوفت و سرزنش اطرافیان و حسرت یک عمر از دست رفته و حسادت به کسانی هست که مطمئنید یک دهم شما مهارت ندارن ولی توی سن نصف شما میلیاردر شدن. اگه اعصاب و توان مقابله با این مشکلات رو دارین و میتونید جزو 1٪ افراد موفق این رشته (بخصوص در ایران) باشید، یا علی وگرنه بچسبین به همون دانشگاه و بقول معروف اون آب باریکه کارمندی رو از دست ندین چون توی بیابان، لنگه کفش هم غنیمته.
اینکه میگین بدون مدرک نمیشه به جایی رسید هم کاملاً اشتباهه. کافیه یه نگاهی به مالکین سایتهای بزرگی مثل P30Download و... بندازین که فقط از درآمد تبلیغات سایتشون ماهانه 60 میلیون تومان به بالا درآمد دارن (سایتی مثل دیجی کالا و... که درآمدهای میلیاردی دارن دیگه بماند). نمیخوام بگم صددرصد اینها مدرک دانشگاهی ندارن ولی صددرصد این درآمد رو از مدرک دانشگاهیشون بدست نیاوردن.

sosker
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 14:19 عصر
واسه کسایی مثل من که اینجور جا زندگی می کنیم.....(بهتره بگم پایین شهر) تنها راهی که از این خرابه فرار کنیم درسه.........اینو از زندگی عموم می گم که با درس خوندن الان تو یکی از جاهای خوب تهران زندگی می کنه اما اون یکی عموم که می خواست بدون درس و با کار به قول خودمون آزاد به چی بشه و آرزو هاش هم زیاد بود اما هنوز از جیب بابابزرگم پول خرج می کنه (جان خودم همش راسته :لبخند::لبخند:)

با احترام نسبت به دوستان بخصوص آقای شهرکی

من فقط این تاپیک رو زدم تا از دوستان بپرسم که رشته کامپوتر چطوره ارزش خوندن داره یا نه وگرنه درس خوندن و قبول شدن تو یه دانشگاه خوب الان تو این سن بزرگترین هدف منه

anotheruser
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 15:01 عصر
اینکه میگین بدون مدرک نمیشه به جایی رسید هم کاملاً اشتباهه. کافیه یه نگاهی به مالکین سایتهای بزرگی مثل P30Download و... بندازین که فقط از درآمد تبلیغات سایتشون ماهانه 60 میلیون تومان به بالا درآمد دارن (سایتی مثل دیجی کالا و... که درآمدهای میلیاردی دارن دیگه بماند). نمیخوام بگم صددرصد اینها مدرک دانشگاهی ندارن ولی صددرصد این درآمد رو از مدرک دانشگاهیشون بدست نیاوردن.

بلمه ولی به قول SilverFox اونها بیزینس من هستند و مطمئنم حتی به اندازه نصف شما تو عمرشون برنامه نویسی کار نکردن (شاید اصلا بلد نیستن) که اگه می کردن الان اینجایی که هستن نبودن ،و البته بیشتر سرمایه و پشتوانه اولیه خوبی داشتن ، اما یک سوال ازتون بپرسم لطفا Sosker شما گوش هات را ببند چون شما تکلیفت روشنه که تو این 1 سال و نیم چیکار باید بکنی! (هر چند که عمل خیلی سختتر از شنیدن نصیحت های قشنگ قشنگ هست) ، این P30Download که میگین از طریق تلیغات 60 میلیون در آمد داره رو از کجا میدونین؟ این 60 میلیون که میگین چقدش صرف اجاره سرورها میشه؟ با تشکر

MMSHFE
جمعه 08 فروردین 1393, 09:37 صبح
مدیر این سایت از دوستان یکی از همکارانم توی شرکتمون در اصفهان بود که همکارم مستقیماً از خودش شنیده بود و نقل قول میکرد. تازه این رقم، آنچنان زیاد هم نیست. تصور کنید شرکتی مثل ایرانسل (برای مثال) بخاطر درج آگهی توی سایتی که روزانه 10 هزار بازدید منفرد (توسط کاربران متفاوت) داره، چقدر حاضره هزینه کنه.

anotheruser
جمعه 08 فروردین 1393, 10:06 صبح
مدیر این سایت از دوستان یکی از همکارانم توی شرکتمون در اصفهان بود که همکارم مستقیماً از خودش شنیده بود و نقل قول میکرد. تازه این رقم، آنچنان زیاد هم نیست. تصور کنید شرکتی مثل ایرانسل (برای مثال) بخاطر درج آگهی توی سایتی که روزانه 10 هزار بازدید منفرد (توسط کاربران متفاوت) داره، چقدر حاضره هزینه کنه.

اگه اینطور هست چرا آقای کرامتی گه گاهی در جواب اعتراض به آگهی های بالای سایت می گن که درآمد آگهی های بالای سایت به زور هزینه سرورها رو درمیاره؟ سایت برنامه نویس که بازدیدش زیاد هست ،

Veteran
جمعه 08 فروردین 1393, 10:32 صبح
اگه اینطور هست چرا آقای کرامتی گه گاهی در جواب اعتراض به آگهی های بالای سایت می گن که درآمد آگهی های بالای سایت به زور هزینه سرورها رو درمیاره؟ سایت برنامه نویس که بازدیدش زیاد هست ،

ببینید این یک نمونه بود تا ببینید که اونهایی هم که درس نخوندن یا بیخیال درس خوندن شدن و یا های دیگه ایی
هم درامد دارند اونهم درامد از نوع خوبش
همین الان برید و تبلیغات سایت p30download رو محاسبه کنید ببینید چقدر میشه
برای اینکه وفتتون گرفته نشه،من این کارو انجام دادم
15 میلیون تومن
بعضی از این تبلیغات هفته ایی هستند(مثل پست ثابت که هزینه یک و نیم میلیون تومنی داره)
یعنی در ماه 6 میلیون تومن فقط پست ثابت
21 میلیون تومن
به نظرتون 21 میلیون در ماه کمه ؟
سایت myfc.ir رو بررسی بکیند
سایت speedup.ir
سایت رنو من ردیفه
و ....

masato
جمعه 08 فروردین 1393, 11:20 صبح
سلام
بنظرم برو دانشگاه فقط بخاطر مدرکش فقط مدرکش همین
من این ترم بخاطر درس تربیت بدنی که عملی هست یه ترم دیگه باید برم بخونم بخاطر یه استاد .............
من کسی رو میشناسم که رشتش تجربی بوده الان سایت طراحی میکنه برای فنلاند تا حالا از جلوی دانشگاه هم رد نشد
از همین امروز هدفت رو مشخص کن که توی کدوم بخش IT میخواهی فعالیت کنی شبکه ، برنامه نویسی ،برو دنبالش
بیشترین تمرکزت رو بزار رو کارت
موفق باشی

sosker
جمعه 08 فروردین 1393, 11:30 صبح
سلام
بنظرم برو دانشگاه فقط بخاطر مدرکش فقط مدرکش همین
من این ترم بخاطر درس تربیت بدنی که عملی هست یه ترم دیگه باید برم بخونم بخاطر یه استاد .............
من کسی رو میشناسم که رشتش تجربی بوده الان سایت طراحی میکنه برای فنلاند تا حالا از جلوی دانشگاه هم رد نشد
از همین امروز هدفت رو مشخص کن که توی کدوم بخش IT میخواهی فعالیت کنی شبکه ، برنامه نویسی ،برو دنبالش
بیشترین تمرکزت رو بزار رو کارت
موفق باشی
ممنون منم هدفم همینه

MMSHFE
جمعه 08 فروردین 1393, 12:22 عصر

سایت برنامه نویس نسبت به سایتهایی مثل پی 30 دانلود و... درآمدزایی کمتری داره چون اکثر کاربران اینجا دنبال مطالب تخصصی خودشون هستن و آگهیها رو نمیخونن و طبیعتاً شرکتها برای آگهی در چنین سایتهایی هزینه خیلی کمتری میدن و ازطرفی آمار بازدید برنامه نویس با سایتی مثل Soft98 (برای مثال) قابل قیاس نیست.

dele514
شنبه 11 بهمن 1393, 01:00 صبح
سلام به همه.
ببخشید سن بازنشستگی یه برنامه نویس چند ساله؟(آزاد و ادازی)

hamedarian2009
شنبه 11 بهمن 1393, 15:18 عصر
سلام به همه.
ببخشید سن بازنشستگی یه برنامه نویس چند ساله؟(آزاد و ادازی)

مگه اداره هست که سن بازنشستگی داشته باشه بستگی به خود شخص داره یکی در عین جوانی ممکنه پیر باشه و یکی هم ممکنه با 65 سال سن هنوزم کد بزنه (یکی از دانشمندان لینوکسی شنیدم با این سن هنوزم کدهای انچنانی میزنه) ولی منم یه جا شنیدم برنامه نویسی مثل فوتبال 35 سالگی موقع بازنشستگیشه

freeman99
شنبه 11 بهمن 1393, 18:37 عصر
این مغز، و همچنین جسم، باید دائما ازش کار کشید (البته کار هوشمند و طبق اصول، نه بیگاری صرف یا به روش مضر و فرسوده کننده)، وگرنه فرایند افول شروع میشه! زودتر از چیزی که فکرش رو میکنید!
مث یه اتومبیل میمونه که داره از سربالایی میره بالا، اگر پات رو از روی پدال گاز برداری، خیلی زود سرعتش کم میشه، ساکن میشه، و شروع میکنه در جهت معکوس به سمت پایین برگشت کردن!
اکثر انسانها خودشون عامل افول زودرس جسم و مغز خودشون هستن.
حالا بعضی وقتا موتور داغ میکنه یا سرویسی چیزی نیاز داره میتونی موقتا بزنی کنار و اتومبیل رو یجوری ثابتش کنی که در نره توی سرازیری، ولی بالاخره که نمیتونی تا ابد یک جا بمونی و باید حرکت کنی. نهایت به زودی یا بالا یا پایین میری. انتخاب با خودتونه! معمولا طبیعت به شما اجازه نمیده در یک جا برای مدت زیادی ساکن بمونید. مثل فلزی که اگر برای مدت زیادی توی آب بمونه زنگ میزنه و میپوسه. توقف فقط برای مدتهای محدود جهت استراحت حداقلی و فکر و تصمیم و مسیریابی! یه شست و شو میکنی، آبی به صورت میزنی، تشنگیت رو برطرف میکنی، بعد حرکت میکنی! اگر بخوای توی آب و آب بازی بمونی، نهایتا کپک میزنی!

ضمنا دانشمندا ثابت کردن که اینطوری میشه از آلزایمر هم پرهیز کرد!!

Mousavmousab
یک شنبه 12 بهمن 1393, 10:35 صبح
سلام
این موضوع ربطی به این تالار نداره......اما چون نسبتن شلوغه و همین طور مدیرش نسبت به بقیه خوش اخلاق ترخ این موضوع رو اینجا ایجاد کردم
من خیلی به برنامه نویسی علاقه دارم مخصوصا برا موبایل و حتی 20 یا 30 درصد اندروید هم بلدم.
و می خوام رشته دانشگاهیم رو برنامه نویسی ( نرم افزار یا هر چی که دقیق نمی دونم ) انتخاب کنم.........اما اطرافیان بهم می گن که این رشته آینده نداره یا پول توش نیست و همچین حرفهایی
می خوام بدونم شما دوستان و اساتید که تو این رشته اید و شغلتون برنامه نویسیه آیا این حرف آشنا های من درسته یا نه؟؟؟
پشیمونید از این که این رشته رو انتخاب کردید یا نه؟؟.
و هرچیزی که خودتون فکر می کنید بهتر من بدونم....

سلام

دوست من من تمام نظرات و بویژه سوال شما رو خوندم.

توضیح نمیدم فقط میگم چیکار کن.

1-) همین الان از مدرسه بیا بیرون چه برسه به دانشگاه. ( یک روز هم هدر نده)
2-) به هیچ کسی چیزی نگو می خوای چیکار کنی چون دیگران منصرفت می کنند و پیش خودشون فکر می کنند که دارن کمکت می کنند در حالی که اصلن این طور نیست.
3-) برنامه نویسی را انتخاب کن اگر دوست داری به نرخ امروز بیش تر از 10 میلیون تومن در ماه پول در بیاری. در غیر این صورت لازم نیست زیاد تلاش کنی ، چون شاخه های دیگه خیلی آسون تر تا این حدود پولو در میارن. مثلاٌ اگر پزشک باشی ( شاگرد تنبل ته کلاس هم باشی ) این پولو در میاری.

موفق باشی

dele514
دوشنبه 13 بهمن 1393, 15:03 عصر
مگه اداره هست که سن بازنشستگی داشته باشه بستگی به خود شخص داره یکی در عین جوانی ممکنه پیر باشه و یکی هم ممکنه با 65 سال سن هنوزم کد بزنه (یکی از دانشمندان لینوکسی شنیدم با این سن هنوزم کدهای انچنانی میزنه) ولی منم یه جا شنیدم برنامه نویسی مثل فوتبال 35 سالگی موقع بازنشستگیشه

بیشتر منظورم استخدام در شرکت هاست.تو آگهی میزنن حداکثر سن 30 سال

hamedarian2009
دوشنبه 13 بهمن 1393, 15:21 عصر
بیشتر منظورم استخدام در شرکت هاست.تو آگهی میزنن حداکثر سن 30 سال

دیگه اون ممکنه از سیاست های اون شرکت باشه و یه قانون کلی که نیست من خودم اگه خواستم نیرو بگیرم حتی اگه ۷۰ ساله هم باشه اما کارآیی موردنظرمو داشته باشه استخدامش میکنم

silverfox
دوشنبه 13 بهمن 1393, 18:07 عصر
به این نکته هم توجه کن اونی که می زنه حداکثر 30 سال یا داره یه برنامه نویس تازه کار می گیره حساب این رو می کنه که طرف تازه بخواد چیز یاد بگیره، یا می خواد پول کم بده حساب این رو می کنه که طرف زن و بچه داشته باشه حقوق بالاتر می خواد.

ولی همون شرکت بخواد یه نفر رو برا SQA بگیره، برای طراحی معماری سیستم هاش بگیره یا برای سایر بخش هایی که نیاز به تجربه دارن مطمئنا دیگه نمی گه حداکثر 30 سال می گه حداقل 5 سال تجربه.