PDA

View Full Version : سوال: مشکل با کامپوننت password recovery

8702073
سه شنبه 05 فروردین 1393, 20:27 عصر
با سلام به دوستان
دوستان من می خوام از کامپوننت password recovery برای برگرداندن رمزم استفاده کنم این خطا رو می ده
A from e-mail address must be specified in the From property or the system.net/mailSettings/smtp config section.با تشکر فراوان

mRizvandi
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 00:53 صبح
کامپوننت password recovry این قابلیت رو داره که برای کاربر ایمیل ارسال کنه. و البته روش کارش هم همینطور هست. و اگر خود کامپوننت رو تنظیم نکرده باشید باید تنظیمات ارسال ایمیل رو در وب کانفیگ گذاشته باشید.
پس یا تنظمات MailDefinition خود کامپوننت رو ست کنید یا تنظیمات ایمیل در وب کانفیگ رو ست کنید.

8702073
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 09:42 صبح
ببخشید میشه یکی از این تنظیمات رو به من بگین ، من یه چند تا کد که تو اینترنت گفته بود امتحان کردم نتیجه عوض نشد، لطفا اگه میشه هر کدونم از تنظیمات که برای شما راحت تر هست رو توضیح بدین!!!!!!!!
با تشکر فراوان

mRizvandi
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 11:50 صبح
این یک مثال برای تعریف SMTP ارسال ایمیل در وب کانفیگ هست.
اگر از این استفاده کنید می تونید خیلی راحت هر جایی نیاز به ارسال ایمیل بود ازش استفاده کنید.
و نیاز نیست در هر ارسال ایمیل، سرور smtp رو معرفی کنید تا ایمیل ارسال بشه.
موفق باشید

<system.net>
<mailSettings>
<smtp from="emailid@yourdomain.com (from=emailid@yourdomain.com)">
<network host="mail.yourdomain.com" userName="emailid@yourdomain.com (from=emailid@yourdomain.com)" password="password" defaultCredentials="false" />
</smtp>
</mailSettings>
</system.net>

shahram176
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 17:55 عصر
تو صفحه ای که میخوام از این کامپونن استفاده کنم چه کنترل هایی باید قرار بدم ؟ در ضمن ایمیل کاربر هم باید بگیریم؟

8702073
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 18:04 عصر
دوست عزیز بی نهایت سپاس که به سوالاتم جواب می دید
با عرض شرمندگی از کد در کجای فایل web.config باید استفاده کنم؟؟؟ اگه لینکی هست که توضیح داده لطفا بهم معرفی کنید و یا اگر برای خودتون زحمتی نیست در رابطه با کد و این که کجا ازش استفاده کنم لطفا توضیح بدین. پیشاپیش کمال تشکر را دارم.:خجالت:

8702073
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 18:07 عصر
دوست عزیز منظور شما را از کامپوننت نمی فهمم؟؟ در ضمن خود کاربر در هنگام ثبت نام ایمیل خودش رو وارد کرده که این ایمیل ذخیره شده و لازم نیست شما بگیرین اون فقط از شما سوال امنیتی رو می پرسه و از طریق آدرس ایمیل رمز رو به شما بر می گردونه حالا یا رمز شما را دیکد می کنه و یا یه رمز به صورت دیفالت تعریف می کنه!!!!

shahram176
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 18:41 عصر
از این کامپوننت چطوری استفاده کنم تو صفحم؟

mRizvandi
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 19:33 عصر
اگر از ممبرشیپ خود ASP.NET استفاده می کنید، نیازی نیست، کاری انجام بدید، بندازینش روی صفحه و استایلش رو ست کنید. می تونید متنهاش رو هم فارسی کنید.