PDA

View Full Version : سوال: طراحی search engin

علی شهریاری
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 16:26 عصر
سلام به همه دوستان و اساتید محترم

من برای پروژه پایان ترمم باید یه موتور جستجوگر مثل گوگل طراحی کنم ولی خیلی با asp.net with csharp کار نکردم لطفا کمکم کنید . در ضمن پروژه های اماده نمیخوام چون دفاع از پروژه داره و باید توضیح بدم
خواهش میکنم کمکم کنید:عصبانی++::گریه:

mRizvandi
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 19:47 عصر
موضوعات زیادی هست که باید یاد بگیرید.
ربوت نویسی
پارس کردن صفحه
ثبت در دیتابیس
جستجو ها و نمایش

علی شهریاری
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 10:44 صبح
سلام
من درج در دیتا بیس رو بلدم و میتونم با دیتا ست مقادیر و بخونم و .... اما منظور از ربوت نویسی رو نمیدونم . پاس کردن صفحه چیه همون Response.Redirect(string url) هستش . من دقیقا نحوه کار کرد گوگل رو میدونم اما نمیتونم بنویسمش .
لطفا بیشتر توضیح بدید . خصوصا قسمت ربوت نویسی:متعجب:

mRizvandi
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 12:17 عصر
شما باید یک ربوت بنویسید که وظیفه اش جستجوی وب سایتها هست و هر سایتی رو که بدست آورد لینکهای داخل اون رو چک کنه و سایتهای بعدی رو بدست بیاره، همینطور ادامه بده و لیست سایت بدست بیاره.
این ربوت دیتای هر صفحه (فقط متن) رو در دیتابیس ثبت می کنه.
PARSE کردن اطلاعات (نه پاس کردن :) ) به این معنی که باید متن صفحات رو قسمت به قسمت بررسی کنید، متادیتاها، تگها، متنها و ... رو بدست بیارید.
یک روش اختصاصی برای ثبت اطلاعات پارس شده در دیتابیس باید طراحی کنید و اطلاعات رو ثبت کنید.
حالا هر وقت کاربر متنی رو جستجو میکنه شما باید دیتابیس رو چک کنی و متن رو پیدا کنی. و آدرس اون سایت رو نمایش بدی.

علی شهریاری
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 14:45 عصر
سلام
ممنون استاد من خودم میدونم باید این کار رو بکنم تا موتور جستجوگر رو بسازم اما نمیدونم چه جور لینک هارو دنبال کنم . بعداز دنبال کردنش کد های html رو بخونم و عنوان سایت رو به دست بیارم. چه جور میشه متن بین <title> به دست بیارم . چطور میشه href هر تگ <a> رو دنبال کرد:متفکر::عصبانی++::عصبانی++: :گریه::متعجب::متعجب:

mRizvandi
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 20:23 عصر
سلام
ممنون استاد من خودم میدونم باید این کار رو بکنم تا موتور جستجوگر رو بسازم اما نمیدونم چه جور لینک هارو دنبال کنم . بعداز دنبال کردنش کد های html رو بخونم و عنوان سایت رو به دست بیارم. چه جور میشه متن بین <title> به دست بیارم . چطور میشه href هر تگ <a> رو دنبال کرد:متفکر::عصبانی++::عصبانی++: :گریه::متعجب::متعجب:

دوست عزیز ظاهرا شما همه چی رو بلد هستید به جز برنامه نویسی :) پس پیشنهاد می کنم ابتدا برنامه نویسی سی شارپ رو یاد بگیرید.
http://mrizvandi.com/Download.aspx?FileName=csharp_learning.pdf&GroupId=1

AmirRezanezhad
جمعه 08 فروردین 1393, 12:42 عصر
آخه با این اطلاعات برنامه نویسی ... چرا search engin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
خیلی کار میبره.... خیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــلی... اگه می تونی پروژه رو عوض کن :چشمک:

kohyar
جمعه 08 فروردین 1393, 13:30 عصر
پروژه خیلی بزرگی برداشتی
بچه های تیم ما یک نرم افزار شبیه به گوگل نوشتند که بر اساس کلمات کلیدی که شما میدید خبرهای مرتبط رو از 600 سیت مد نظر که شما براش مشخص می کنید جمع آوری میکنه
اینم لینک مشخصات نرم افزار
http://www.netsazeh.com/TopicDetails.aspx?ID=47
ولی قیمت این نرم افزارها خیلی بالا هستش

علی شهریاری
جمعه 08 فروردین 1393, 14:25 عصر
سلام
وقتی استاد پروژه میده چکار کنم؟؟؟؟؟:عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++::عصبانی++::گریه::گریه: :گریه::گریه: