PDA

View Full Version : سوال: زمان یادگیری PHP

saeed7474
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 19:04 عصر
سلام دوستان

بافرض اینکه html/css رو کامل یاد داریم بنظر شما امکان یادگیری فشرده php در 2 هفته است ؟

desatir7316
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 19:12 عصر
نه
باید برای یادگیری تمرین داشته باشی، برای تمرین هم باید وقت بذاری
تو دوهفته چیزای خوبی یاد میگیری ولی اون چیزی که فکر می کنی نمی شی

saeed7474
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 22:59 عصر
این رو هم در نظر بگیرید که من کاردانی کامپیوترم و زبان هایی مثل vb,c plus plus و.. رو هم کار کردم

mousavi711i
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 12:10 عصر
این رو هم در نظر بگیرید که من کاردانی کامپیوترم و زبان هایی مثل vb,c plus plus و.. رو هم کار کردم
این که شما یه زمینه ایی از برنامه نویسی رو از قبل دارید خیلی خوبه و در سرعت یادگیری شما بسیار موثر است .از آنجا که زبانهای مثل C++,C زبان مادر برای همه زبانهای برنامه نویسی تلقی می شوند و شما به آنها آشنایی دارید در سرعت یادگیری شما در زبان برنامه نویسی PHP بسیار اثر گذار خواهد بود چون اگر تاریخچه PHPرو هم بخوانید از همین زبانها گرفته شده اند.

ولی برای یاگیری و مسلط شدن به هر کاری از جمله برنامه نویسی همنطور که دوست عزیزمون در بالا گفتند نیاز به تکرار و تمرین فراوان است چون با این سعی خطا ها است که شما در برنامه نویسی نه تبحر می رسید .
تبحر و مهارت کسب نمی شود مگر با کسب تجربه
برای Web Devloperشدن اینها رو باید یادبگیری:

Jquery,CSS,Ajax,javascript,HTML در حد متوسط
یاگیری PHP در حد متوسط
بعد یادگیری OOP
بعد MVC
بعد هم کارکردن با یک فریم ورک (Framework) پی اچ پی مثل Yii
وقتی که مراحل بالا رو در حد متوسط یابگیری با تعریف کردن یه پروژه واسه خودت و چرخیدن بین سورسهای موجود در اینترنت انشا الله تبدیل به حرفه ایی خواهی شد
موفق باشی

masiha68
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 15:07 عصر
2 هفته !!!!
من vb بلد بودم ... الان یه دوسالی هست دارم php کار می کنم و هنوز جرات نکردم بگم php بلدم