PDA

View Full Version : جستجوی کامل

razeghaik1
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 13:55 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
چطوری می تونم کامل جستجو کنم مثل این جستجو که عکسشو گذاشتم.
منظورم اینه که فرض بگیرید کاربر از 10 آیتم جستجو 5 آیتم را انتخاب کند و جستجو را بر آن اساس انجام دهد.اونوقت ما باید کد رو چطوری توی c# و sql server بنویسیم.
117333

razeghaik1
شنبه 09 فروردین 1393, 13:17 عصر
ببخشید.سوالم سخت بود یا بی ربط؟

angel farahani
شنبه 09 فروردین 1393, 13:26 عصر
سلام ، من خودم نمی دونم ، اما سرچ کردم فکر کنم مشابه آنچه که می خواهید هست ، نگاه کنید :

+http://forums.asp.net/t/1509333.aspx?How+to+code+a+search+engine+for+a+web site+with+C

ali.n93
شنبه 09 فروردین 1393, 14:09 عصر
برای کد sql باید از یک sqlcommand استفاده کنید و commandtext اون رو به صورت شرطی بنویسید. فرض کنید متغیر where از نوع string رو تعریف کردیم. حالا باید هر کنترل (چک باکس ها و ....) رو یک به یک کنترل کنید و با توجه به مقداری که کاربر انتخاب کرده متغیر where رو که همون شرط کد sql هست رو تغییر بدید.
مثلا:

String where = "";
if (checkbox1.cheked)
where += "mahdode='daryafti';
if (checkbox2.checked)
where += "or mahdode='ersali'"
sqlCommand cmd;
cmd.CommandText="select * from table1 where " + where;

البته خیلی باید دقت کنید که متغیر where در آخر چی از آب در میاد. بهتره برنامه رو خط به خط اجرا کنید و متغیر where کاملا تحت نظر بگیرید

razeghaik1
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 10:18 صبح
برای کد sql باید از یک sqlcommand استفاده کنید و commandtext اون رو به صورت شرطی بنویسید. فرض کنید متغیر where از نوع string رو تعریف کردیم. حالا باید هر کنترل (چک باکس ها و ....) رو یک به یک کنترل کنید و با توجه به مقداری که کاربر انتخاب کرده متغیر where رو که همون شرط کد sql هست رو تغییر بدید.
مثلا:

String where = "";
if (checkbox1.cheked)
where += "mahdode='daryafti';
if (checkbox2.checked)
where += "or mahdode='ersali'"
sqlCommand cmd;
cmd.CommandText="select * from table1 where " + where;

البته خیلی باید دقت کنید که متغیر where در آخر چی از آب در میاد. بهتره برنامه رو خط به خط اجرا کنید و متغیر where کاملا تحت نظر بگیرید

آره فکر کنم اینی که شما می گید درست باشه.ممنونم