PDA

View Full Version : سوال: خطای Index was outside bounds of the array

heyadr
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 15:13 عصر
با سلام خدمت دوستان کسی می دونه این خطا از کجاست من یه برنامه دارم که از Image List وTreeview دارم استفاده می کنم که با این مواجه می شوم در حالی که من همین کار را در پروژه دیگر هیچ خطای ظاهر نمی شود فقط در این پروژه خطا می زند واقعا دیوانم کرد در پروژه دیگر به شکل زیر بدون خطا کار می کند من دقیقا می خواهم عین شکل دو پروژه ام کار کنه ولی در پروژه شکل 1 با خطای که در شکل 1 هست مواجه می شوم البته من در پروزه 1 از ریبون 2007 استفاده می کنماز دوستان متخصص در برنامه نویسی خواستارم که این مشکل بنده را بر طرف نمایند.با تشکر

Mousavmousab
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 16:17 عصر
اگه دقت کنی الان تو بخش Designer ار Visual studio هستی درسته؟

خطا میگه از خانه ای از آرایه استفاده می کنی که وجود نداره.
شما قبلاٌ این خانه را داشتی ولی الان دیگه نداری

شما قبلاٌ imagellistی داشتی که الان نداری

چون قبلاٌ داشتی ساخته شده و چون حذفش کردی الان موجود نیست.
باید اون خط را Comment کنی تا خطا نده.

الان بیشتر دقت کردم دقیقاٌ متوجه شدم.

شما توی imagelist برای هر یک از آیتم هات یک عکس داری که هر عکس یک آدرسی داره.
آدرس عکس مربوطه پاک شده و نیست واسه همین خطا میده. این خط را comment کن و دوباره عکس جدید بیار و تمام.
موفق باشی

heyadr
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 21:28 عصر
با سلام خدمت دوست و مهندس عزیز
بازهم comment کردم ولی این بار باز هم عکس های کناری را نشان نمی دهد
در ضمن من imagelist را حذف نکردم
آخه من همین شی را تو پروژه دیگر انجام بدم هیچ مشکلی نداره و کار می کنه تو پروژه دوم کار نمی کنه

Mousavmousab
پنج شنبه 07 فروردین 1393, 21:44 عصر
دوست عزیز من قبلاٌ بارها با این مشکل ها روبرو شدم.

ببین دوست عزیز من منظورم این نیست که imagelist را حذف کردی یا addکردی یا هر چیز دیگه ای که شاید فرک کرده باشی
من میگم شما عکس مربوط به imagelist را حذف کردی و الان نیست .
معلومه دیگه ، وقتی comment کنی دیگه نشون نمیده. ولی بعد از اینکه comment کردی برو دوباره عکس را به imagelist اضافه کن تا بتونی ببینی.
شما وقتی یک عکسی را توی برنامه ات استفاده می کنی ، ویژوال استادیو از آدرسی که عکس را به اون شی ای که اختصاص دادی یه کپی بر مداره و تو بخش Resource موجود در پروژه قرار میده و از این به بعد از آدرس Resource می خونه و نمایش میده. 2 حالت داره یا اینکه اون فایل حذف شده یا اینکه تغییر نام داده بالاخره این 2 حالت خارج نیست. به همین دلیل ویژوال استادیو خطا میده

باید بدر مورد resource مطالعه کنی تا این مشکلات را برطرف کنی.
موفق باشی