PDA

View Full Version : شمارش تعداد دانلود هاي شخص

Cyrus_black
جمعه 08 فروردین 1393, 12:47 عصر
درود

دوستان يك سوال داشتم

راهي هست كه تعداد دانلود هاي يك شخص رو بشماريم و بعد اون تعداد ديگه بهش اجازه دانلود نديم؟

مثلا ١٠٠ تا لينك هست , ما فقط اجازه دانلود ١٠ تا رو بديم و بعد ديگه نتونه

از چه مكانيزمي ميشه استفاده كرد؟كوكي يا سشن يا ايپي يا اگه بشه(بهترين حالت)محدوديت روي يوزر

و ايا تابعي چيزي براي اين مورد هست؟

سوداگر
جمعه 08 فروردین 1393, 18:58 عصر
من تا حالا این کار رو نکردم و نمیدونم راه حل معمولش چیه فقط چندتا راه حل غیر از اینایی که گفتید میگم(توی روانشناسی بهش میگن بارش فکری :چشمک:):

یکی از راه ها استفاده از آدرس MAC مودم اون بیننده سایت هست (که پایدار تر از IP اون کاربره) ولی اشکالی که وجود داره اینه که اگه کسی روی یه کامپیوتر در کافی نت دانلود رو انجام بده بقیه افرادی که میخوان از اون کافی نت، فایل رو دانلود کنند به مشکل بر میخورند. البته خیلی کم پیش میاد که دو نفر 10 تا فایل رو از یه کافی نت دانلود کنند. البته دور زدن این کار هم کار سختی نیست (درصورتی که بدونن از MAC استفاده کرده اید!)

اما اگه امکان داره خوب 10 تا از اون فایل ها رو به انتخاب خودتون HyperLink کنید و لینک بقیه رو بردارید و با پرداخت مبلغی لینک آنها را به کاربر بدهید.

امکان دانلود فقط برای کاربران عضو شده (و استفاده از ایمیل تایید شده + IP و ... برای فهمیدن اینکه دو نام کاربری یکی هستند)

موفق باشید

Cyrus_black
شنبه 09 فروردین 1393, 00:33 صبح
ممنون از شما

دوستان روش دیگه ای ندارند ؟

us1234
شنبه 09 فروردین 1393, 00:42 صبح
فایل را باید بذاری توی هدر و بفرستی برای دانلود . برای لینک های مستقیم عملا راه ساده ای وجود نداره که بتونی کنترلش کنی مگر با خود سیستم عامل .

amin7x
شنبه 09 فروردین 1393, 01:07 صبح
سلام
گرفتن Mac Address سیستم کاربر با زبان های تحت وب امکان پذیر نیست چون همچین دسترسی را ندارند اون کدی هم که دوستمون گذاشتن فکر کنم مک آدرس سرور رو به شما نمایش میده.
تنها راهش عضویت یا همون ایمیل تایید شده با Ip.

سوداگر
شنبه 09 فروردین 1393, 01:32 صبح
سلام
گرفتن Mac Address سیستم کاربر با زبان های تحت وب امکان پذیر نیست چون همچین دسترسی را ندارند اون کدی هم که دوستمون گذاشتن فکر کنم مک آدرس سرور رو به شما نمایش میده.
تنها راهش عضویت یا همون ایمیل تایید شده با Ip.
درست میفرمایید. با PHP خالی و زبون های سمت سرور نمیشه. ممنون از تذکرتون ولی هنوز هم میگم به عنوان یک گزینه امکان پذیره.
میشه مثل بعضی سایت ها، کاربر اولش یه برنامه چند کیلوبایتی دانلود کنه، بعد کاربر با استفاده از اون برنامه دانلودش رو انجام بده بدون اینکه کاربر بفهمه لینک دانلود چی بود. خوب اون برنامه با چی نوشته شده؟ یه زبون Native که میتونه آدرس مک رو بگیره، سریال CPU و ... رو بگیره و با ساختار XML با سایت تعامل داشته باشه، به دیتابیس ما اضافه کنه یا تعداد دانلودش رو یکی اضافه کنه. یا حتی میتونه تعداد دانلود رو توی رجیستری کاربر به صورت کد شده ثبت کنه و .... اینم یه راه بود که به ذهنم رسید.
حالا از نظر امنیتی و دیگر قضایا ایراد داره یا نه بماند چون گفتم "بارش فکری" یعنی همه راه حلهای ممکن و غیر ممکن رو باید روی میز ریخت و بعداً یک یا ترکیبی از اونهایی که واقع بینانه تر هست رو انتخاب کرد...