PDA

View Full Version : استفاده از varchar یا nvarchar برای زبان فارسی

morteza_mokhtari
جمعه 08 فروردین 1393, 21:04 عصر
با عرض سلام
برای زبان فارسی بهتره از varchar استفاده کنیم یا nvarcahr؟ بنده یک دیتابیس با collation فارسی ساختم و سپس یک جدول با دو فیلد از نوع varchar برای اون ایجاد کردم.چند رکورد که هم حروف فارسی داشت هم حروف انگلیسی داخل جداول درج کردم که هیچ مشکلی نداشت و علامت سوال نشد.پس چرا با این اوصاف بعضی ها توصیه میکنند که از nvarchar استفاده نماییم.ممنون میشم مزایا و معایب استفاده از varchar و nvarchar رو توضیح دهید.با تشکر

heyadr
شنبه 09 فروردین 1393, 01:42 صبح
سلام دوست عزیز احتمالا مشکل در حرف ی می باشد ما دو نوع حرف ی داریم ی ي
هنگام جستجو بعدا با مشکل مواجه خواهی شد.
البته ي بيشتر در زبان عربی استفاده می شود.
امیدوارم درست گفته باشم

heyadr
شنبه 09 فروردین 1393, 01:45 صبح
پس بهتره که از nvarchar استفاده کنی .

morteza_mokhtari
شنبه 09 فروردین 1393, 10:51 صبح
استفاده از nvarchar علاوه بر اینکه حجم دو برابر نسبت به varchar داره سرعت رو هم کاهش میده.
یعنی فقد به همین دلیل که شما ذکر کردید باید از nvarchar استفاده کنیم؟ممنون میشم دوستای دیگه هم نظراتشون رو بگن.با تشکر

HosseinSaberi
شنبه 30 فروردین 1393, 13:07 عصر
وقتی از خود sql استفاده میکنی میتونی بدون مشکل کار کنی اما وقتی از سایر اینترفیس ها بخوای به دادهها متصل بشی به مشکل برخورد میکنی
یعنی مثلاً نمیتونی با یه اینترفیس دلفی داده های خودتو واکشی کنی
برای من که اینطور شد و کلی وقتم رو گرفت تا فهمیدم مشکل از کجاست

a_mohammadi_m
پنج شنبه 12 تیر 1393, 11:19 صبح
سلام
nVarChar برای ذخیره رشته ها به شکل یونیکد استفاده میشه ولی VarChar نمیتونه فورمت یونیکد داده شما رو حفظ کنه
در نتیجه وقتی داده شما در سیستمی غیر از کامپیوتر شما استفاده میشه ممکنه قابل استفاده نباشه
( به علت اختلافات ریز و درشت انواع ویندوزها یا حتی سیستم عاملهای دیگر یا در حالت Web base و ... )
موفق باشید

behrooz69
یک شنبه 25 شهریور 1397, 12:25 عصر
وقتی از خود sql استفاده میکنی میتونی بدون مشکل کار کنی اما وقتی از سایر اینترفیس ها بخوای به دادهها متصل بشی به مشکل برخورد میکنی
یعنی مثلاً نمیتونی با یه اینترفیس دلفی داده های خودتو واکشی کنی
برای من که اینطور شد و کلی وقتم رو گرفت تا فهمیدم مشکل از کجاست

مشکل از کجاس ؟