PDA

View Full Version : سوال: آیا طراحی ظاهری نرم افزار استاندارد دارد؟

ShahinRad97
شنبه 09 فروردین 1393, 13:22 عصر
سلام
شاید خیلی از شما هم مثل من وقتی نرم افزاری میسازید در طراحی ظاهریش مشکل داشته باشید.
برای من که مشکلترین قسمت کار همین طراحی ظاهری هست. مثلا اینکه دکمه ها به چه شکلی باشن؟ تصویر داشته باشن؟ نداشته باشن؟ برنامه ساده باشه، فانتیزی باشه؟ و ...

درسته که بستگی به هدف نرم افزار و کاربران هدف داره، ولی یه حالت کلی باید باشه دیگه.

ممنون میشم اگه کتابی مقاله ای چیزی در مورد طراحی صحیح UI در ویندوز اپلیکیشن و وب اپلیکیشن ها باشه بهم معرفی کنید.

-----

فعلا یه سوال:
در طراحی فرمی که مربوط به یه جدول هست که مثلا 4-5 فیلد بیشتر نداره، بهتره به کدوم صورت عمل کنیم:
1- سه فرم برای ورود، ویرایش و نمایش اطلاعات بسازیم.
2- یک فرم باشه که یه قسمتش جدول نمایش اطلاعات و یه قسمتش فیلدها واسه وروود و ویرایش اطلاعات باشه.
3- یک فرم باشه که یه قسمتش جدول نمایش اطلاعات و یه قسمتش فیلدها واسه وروود و یه قسمتش فیلد ها برای ویرایش اطلاعات باشه.

خلاصه اینکه واسه من که بی سلیقه هم هستم یه استانداردی، راهنمایی، مقاله ای چیزی خوبه.

Boy_nn
شنبه 09 فروردین 1393, 18:37 عصر
دوست عزیز من توی طراحی حرفه ای نیستم ولی میدونم طراحی استاندارد خاصی نداره بستگی به ذوق سلیقه طراح داره و نوع برنامه و ............
این رو هم بدونید لزومی نداره حتما طراحی برنامه توسط برنامه نویس انجام بشه به نظر من اگه توسط یه طراح طراحی بشه خیلی بهتره

barnamenevisjavan
شنبه 09 فروردین 1393, 19:08 عصر
استاندارد خاصی نداره ولی باید رنگ بندی خوبی استفاده بشه تا برنامه دلچسب باشه و کاربر خسته نشه.
همچنین فقط رنگ بندی نیستش باید نوع چیدمان منو ها و گزینه ها هم توجه بشه.
برای طراحی ظاهر میتونید یا نرم افزار های دیگه رو نگاه کنید و از اونها الگو برداری کنید.
یا بگید یه گرافیست یه طرح ذهنی برای شما طراحی بکنه.
توی ویندوز با دات نت طراحی UI عالی هم سخته (کد نویسی زیاد) هم وقت گیره آخرش هم اون انعطاف لازم رو نداره ولی میتونید از WPF استفاده کنید که خوراکش فقط UI هستش برای کد نویسی هم از همون VB و C# استفاده میکنه

r4hgozar
شنبه 09 فروردین 1393, 20:51 عصر
سلام.
در کل مقاله های زیادی برای طراحی دیزاین یا user interface هست. اما به نظر من بهترین کار ایجاد یک طرح اولیه و نشون داد و تست گرفتن با برگه نظر سنجی از کاربری که می خواد باهاش کار کنه مشکلات رو مرتفع کنین