PDA

View Full Version : دریافت اطلاعات مربوط به کمبوباکس در تکست همان فرم

asemans
یک شنبه 10 فروردین 1393, 18:24 عصر
با سلام خدمت شما دوستان گرامی من یه سوال دیگه هم داشتم
من میخوام اطلاعات مربوط به یک کمبوباکس رو تو یه فرم در کنارش تو یه تکست باکس ببینم باید چجوری کار کنم
توضیح اینکه:من یه فرم دارم که میخوام وقتی از داخلش در یک کمبو باکس یه گذینه ای رو انتخاب کردم که مربوط میشه به نام کالا یه تکست باکس کنارش قرار بدم که بتونم قیمت مربوط به اون کالا رو تو اون تکست باکس ببینم

تو این فایل ضمیمه هم قرارش دادم که ببینید چی میخوام
با تشکر

mhamedm2008
یک شنبه 10 فروردین 1393, 23:55 عصر
بفرمایید...

gol1390
دوشنبه 11 فروردین 1393, 17:30 عصر
با سلام خدمت عزیزان ودوستان
یه سوالی داشتم اگه امکانش هست دوستان راهنماییم کنن
دو تا جدول دارم با مقادیر متغییر که از کمبو باکس انتخاب میشن من فرمی رو تشکیل دادم که میخوام عناصر جدول روبرحسب مقادیر مشابه برام نمایش بده ضمنا فایل رو به صورت نمونه گذاشتم پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم

117481

mhamedm2008
سه شنبه 12 فروردین 1393, 10:23 صبح
فایل و دیدم.ولی متوجه منظورتون نشدم

arminloty
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 00:32 صبح
با سلام من هم همین مشکل دارم
میخوام تو تکس باکس مثلا اسم کالای مورد نظر نوشته بشه بعد قیمت اون کالا به طور خودکار تو تکس باکسی که جلوش قرار داره ظاهر بشه ممنون میشم اگه پاسخ رو سریع تر بدین

mhamedm2008
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 22:15 عصر
یعنی به جای کمبو باکس ، تکست باکس باشه؟؟
اینطوری پیچیده تر میشه.مخصا برای ی و ک فارسی و عربی که باید باز با کد نویسی استانداردشون کنی.

arminloty
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 00:07 صبح
فرقی نمیکنه کمبو یا تکس فقط قیمتش روبروی باکس اسم کالا بیاد همین اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدم
مثلا تو جدول یک اسم کالارو که از کمبو باکس انتخاب میکنه خود به خود تو باکس بعدی قیمتش بیاد.ممنون

نام کالا
قیمت

لباسشویی

ظرف شویی

arminloty
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 00:19 صبح
با تشکر از وقتی که گذاشتید مشکل بر طرف شد

arminloty
یک شنبه 17 فروردین 1393, 00:06 صبح
بفرمایید...

سلام و تشکر از کمک قبلی
ببخشید میخواستم چند تا باکس دیگه هم درست بکنم که اطلاعاتشون مثل باکس قبلی خود به خود ظاهر بشه فایل پیوست براتون میفرستم که بهتر متوجه بشین
راستی یه فرم تعریف کالا درست کردم که اطلاعات جدول از طریق اون فرم پر میشه

117641

اگه میشه توضیح بیشتری هم بدین ممنون میشم

arminloty
دوشنبه 18 فروردین 1393, 17:24 عصر
کسی نیست جواب منو بده

mkahani
دوشنبه 18 فروردین 1393, 20:46 عصر
مشکل شما اینجاست که نباید یک کمبو باکس که به یک جدول اتصال دادید رو داخل فرمی بذارید که اونم به همون جدول متصل هست.

باید اون فرم به یک جدول دیگه متصل باشه.

واستون یک فرم جدید ساختم که مشکلتون حل بشه.

به کد نویسی اون کمبو باکس نگاه کنی متوجه میشی چی شده.

اگر هم نمیخوای اطلاعات رو کسی تغییر بده میتونی تکست باکس هارو غیر فعال کنی خاصیت lock , enable

اگر هم نمیخوای به جز لیست چیزه دیگری وارد کنه کاربر گزینه limit to list رو فعال کن

arminloty
سه شنبه 19 فروردین 1393, 01:51 صبح
مشکل شما اینجاست که نباید یک کمبو باکس که به یک جدول اتصال دادید رو داخل فرمی بذارید که اونم به همون جدول متصل هست.

باید اون فرم به یک جدول دیگه متصل باشه.

واستون یک فرم جدید ساختم که مشکلتون حل بشه.

به کد نویسی اون کمبو باکس نگاه کنی متوجه میشی چی شده.

اگر هم نمیخوای اطلاعات رو کسی تغییر بده میتونی تکست باکس هارو غیر فعال کنی خاصیت lock , enable

اگر هم نمیخوای به جز لیست چیزه دیگری وارد کنه کاربر گزینه limit to list رو فعال کن

با تشکر از جوابتون
ببخشید من متوجه نمیشم که منظورتون از یه جدول دیگه چیه تو این برنامه که بیشتر از یه جدول نیست.فهمیدم که اطلاعاتی که تو کمبو باکس شما هست با اطلاعت کمبوباکس فرم من فرق میکنه آیا در زمان ساختن کمبو باید این تغیرات رو انجام میدادم و حالا دیگه نمیشه کاری کرد؟من هر کاری کردم نتونستم فرم خودم رو درست بکنم اگه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
من تازه با اکسس آشنا شدم و تازه کار هستم ولی در حد limit to list و lock , enable آشنایی دارم

arminloty
چهارشنبه 20 فروردین 1393, 00:32 صبح
کسی نیست جواب منو بده

mhamedm2008
چهارشنبه 20 فروردین 1393, 00:50 صبح
نمونه اصلاح شد
موفق باشید

arminloty
یک شنبه 24 فروردین 1393, 01:35 صبح
نمونه اصلاح شد
موفق باشید

از کمکتون خیلی ممنونم فقط اگه میشه قرار دادن عکس رو هم آموزش بدین و فرمش رو هم طوری درست کنین که مثل دفعات قبل با انتخاب کالای مورد نظر عکس اون ظاهر بشه خیلی ممنون میشم اگر امکانش هست اگر چنین چیزی امکان نداره که دیگه هیچی:لبخندساده::لبخندساده:

arminloty
دوشنبه 25 فروردین 1393, 22:27 عصر
از کمکتون خیلی ممنونم فقط اگه میشه قرار دادن عکس رو هم آموزش بدین و فرمش رو هم طوری درست کنین که مثل دفعات قبل با انتخاب کالای مورد نظر عکس اون ظاهر بشه خیلی ممنون میشم اگر امکانش هست اگر چنین چیزی امکان نداره که دیگه هیچی:لبخندساده::لبخندساده:
کسی نیست جواب منو بده

mhamedm2008
سه شنبه 26 فروردین 1393, 01:38 صبح
این کار یکی وقت گیره
البته توی اکسس 2007

arminloty
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 11:29 صبح
از کمکاتون ممنون حالا میخواستم یه جدول درست کنم و تو form1 یه گزینه رکورد اضافه کنم تا با اتنخاب کالا و افزودن اون کالا به جدول دیگه اضافه بشه لطفا کمکم کنید و توضیح هم اگه میشه بدبن.

فایل پیوست

majid_tiger
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 11:58 صبح
سلام منظور از یک گزینه رکورد اضافه کنم چیه ؟ جدول هایی که می خواهید درون آنها داده ها ذخیره بشن کدام ها هستند ؟

arminloty
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 22:05 عصر
منظورم مشخص میخوام با زدن دکمه افزودن در form1 تو جدول foroosh یک رکورد اضافه بشه

majid_tiger
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 18:45 عصر
بفرمایید.
در ضمن وقتی شما عنوان نکرده بودید که به کدام جدول قصد اضافه کردن دارید ، پس مشخص نبود !

arminloty
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 03:13 صبح
بفرمایید.
در ضمن وقتی شما عنوان نکرده بودید که به کدام جدول قصد اضافه کردن دارید ، پس مشخص نبود !

با عرض معذرت فایل پیوست مشکل داره شاید تو آفیس 2007 باز نمیشه اگه امکانش هست درستش کنید

arminloty
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 01:09 صبح
لطفا یکی جواب منو بده

arminloty
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 02:59 صبح
فایل مشکل داشت اگه میشه دوباره آپلودش کنید

arminloty
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 23:41 عصر
کسی نیست جواب منو بده

arminloty
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 11:00 صبح
خواهشن یکی کار منو راه بندازه فکر نکنم اینقدر کار مشکلی باشه

arminloty
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 11:02 صبح
بفرمایید.

ببخشید جناب فایل پیوست مشکل داره لطفا درتش کنید

arminloty
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 13:24 عصر
میخواستم اطلاعات form 1 تو جدول foroosh ذخیره بشه لطفا کمکم کنید