PDA

View Full Version : سوال: کانفیگ کردن SMTP Server در Asp.net

8702073
دوشنبه 11 فروردین 1393, 11:51 صبح
سلام به همه دوستان
من خیلی وقته درگیره ارسال ایمیل هستم از طریق سرور SMTP در ASP.Net
پس از کلی جستجو به این نتیجه رسیدم که سرور SMTP رو برای رفع خطاها باید کانفیگ کرد و بعد متوجه شدم که خود ویندوز سون اون رو به صورت پیش فرض به صورت نصب شده نداره!!!! اینو توی سایت مایکروسافت پیدا کردم
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/ad9e940b-fe29-49fc-9bc4-6e572d505b2f/how-to-install-and-configure-smtp-server-in-windows-7?forum=csharpgeneral
بعد گفته بود از این لینک دانلود کنم
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=7887
من این کار رو کردم ولی الان نمی دونم این فایل رو کچا باید قرار بدم .
اصلا کسی تا حالا از سرور SMTP برای ارسال ایمیل در ASP.Net استفاده کرده؟؟؟؟؟ اگه کردین خواهش می کنم لطفا نحوه ی کار باهاش رو بگین ؟؟؟ این کانفیگ کردنش چه طوری باید انجام بشه؟؟؟؟؟؟ اگرم نکردین من از یه سری ممبر شیپ خود ASP استفاده می کنم که برای ارسال ایمیل از این سرور SMTP استفاده می کنه اسمش هم هست password recovery. برای همین خیلی به این سرور و کانفیگ کردنش احتیاج دارم.
کارم خیلی گیره:افسرده::ناراحت:
با تشکر فراوان

mRizvandi
دوشنبه 11 فروردین 1393, 14:17 عصر
دوست عزیز شما نیازی ندارید که سرور SMTP راه اندازی کنید!
تازه اگر نیاز به راه اندازی هم باشه، باید یک Mail Server راه اندازی کنید. (مثل Deamonیا Exchange یا...)
اگر یک ایمیل غیر رایگان داشته باشید، مثلا یک ایمیل سازمانی همه چی حل هست. اگر اینطوریه فقط کافیه این بخش رو در وب کانفیگ اضافه کنید:
تنظیمات ایمیل در بخش system.web قرار می گیره.

<mailSettings>
<smtp from="no-reply@domain.com">
<network host="mail.domain.com" userName="no-reply@domain.com" password="password" defaultCredentials="false"/>
</smtp>
</mailSettings>

8702073
دوشنبه 11 فروردین 1393, 14:50 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز که راهنمایی می کنید ، من تجربه خیلی خیلی کمی دارم تقریبا هیچی و این اولین کاریه که دارم انجام می دم هر چی هم سرچ می کنم کمتر به نتیجه می رسم
ببنید من منظورتون رو کامل نمی فهمم
ایمیل غیر رایگان یعنی چی؟؟؟ یعنی همون ایمیل شبیه یاهو یا جی میل؟؟
در ضمن دوست عزیز تو این کدی که نوشتید host, passsword,mailto با همین مقادیر باید قرار بگیره؟؟؟؟
خیلی خیلی ممنونم که کمک می کنید ولی اگه میشه خواهشا بیشتر توضیح بدید. ببخشید من یه ذره گیجم

mRizvandi
دوشنبه 11 فروردین 1393, 19:47 عصر
خواهش می کنم.
اول اینکه ایمیل غیر رایگان میشه ایمیلهای غیر از یاهو، جی میل و ... که سرویس SMTP یا POP3 به کاربران نمیدن.
ایمیلی که مربوط به یک هاستی باشه که دارید روش کار می کنید بهترین حالت هست.
مثلا من یک سایت دارم و برای ارسال ایمیلهام از یک ایمیل شخصی که توی هاستم دارم استفاده می کنم.
اگر می تونید یک ایمیل توی هاستی که دارید برنامه نویسی می کنید بگیرید. مشخصات SMTP اون رو هم بگیرید. (اگر هم نبود، مساله ای نیست، از مقادیر پیش فرض استفاده می کنیم تا پیداش کنیم)

8702073
دوشنبه 11 فروردین 1393, 23:27 عصر
واقعا ممنونم دوست عزیز انشاالله دانشتون پربارتر بشه حالا باز روش تحقیق می کنم اگه جواب نداد باز مزاحمتون می شم در همین تاپیک:چشمک:

ab_ir_007
سه شنبه 12 فروردین 1393, 00:27 صبح
دوست من ، از یه اکانت جی میل استفاده کن روش استفاده از ارسال ایمیل در asp.net توسط جی میل هم اگه سرچ کنی تو گوگل به نتیجه میرسی.

8702073
سه شنبه 12 فروردین 1393, 00:32 صبح
بسیار ممنونم دوست عزیز باشه حتما این کار رو می کنم