PDA

View Full Version : آیا میشه به TeamViewer اعتماد کرد؟

eshpilen
دوشنبه 11 فروردین 1393, 17:42 عصر
من روی سیستم سرور محل کارم TeamViewer نصب کردم بصورت دائمی که هر وقت میخوام سیستم رو کنترل کنم.
اما حس میکنم نمیشه زیاد به امنیتش اعتماد کرد. اولا که یه مقاله ای خوندم که طرف برنامش و ارتباطاتش رو بررسی و مهندسی معکوس کرده بود، ضعفهای امنیتی متعددی رو درش ذکر کرده بود. دوما یه روز که روی خود سرور بودم و تسک منیجر رو باز کردم توی لیست پراسسها یک پراسس TeamViewer_Desktop.exe بود که فکر میکنم فقط وقتی چنین پراسسی بوجود میاد که کسی از راه دور روی سیستم باشه (اینو قبلا متوجه شده بودم و چک کردم)؛ خلاصه شک کردم که کسی روی سیستم هست و End process کردم و TeamViewer رو هم آنیستال کردم رفت پی کارش!
در ضمن چون TeamViewer بازمتن نیست و تحت کنترل یک شرکت تجاری هست، طبیعتا احتمال سوء استفاده ازش توسط اون شرکت و مراجعی که ممکنه باهاشون همکاری کنه بیشتر میشه.

حالا یه ترفندی بنظرم رسیده و اون اینکه خودم یه برنامهء ساده درست کنم که هروقت از راه دور خواستم وصل شم به سیستم اول با اون برنامه چندتا دستور خط فرمان روی سرور اجرا بشه که سرویس TeamViewer رو استارت کنن، بعد وصل میشم و با TeamViewer کارم رو انجام میدم، بعدش هم دوباره میتونم سرویس TeamViewer رو از کار بندازم! این یه روش! (البته میدونم که روش اصولی و کاملا امنی نیست).

راستی ریموت دسکتاپ خود ویندوز چطوره؟ کندتره؟ مشکل خاصی داره؟

ferdin
سه شنبه 12 فروردین 1393, 16:14 عصر
یه راه دیگه هم استفاده از RAdmin هستش که خیلی خوبه و می تونی کنترل بهتری داشته باشی که چه کسی با چه ip به سرور وصل شده. نرم افزار های دیگه ای هم هستن مثا hamachi که یک شبکه ایجاد میکنه و تقریبا شبیه remote desktope ویندوز عمل میکنه.

ایمان اختیاری
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 08:13 صبح
منم همین نگرانی رو دارم. کلا نمی شه به این چیزا اعتماد کرد ... ریموت ویندوز خوبه اما یه وقتایی که آی پی ولید نیس مجبوری باید یا روی روتر اصلی پورت فورواردینگ انجام بشه یا نت بزنی یا کلا درگیر شبکه بازی بشی...
Radmin هم خوبه ولی یه وقتایی بدفرم کند می شه ... اونم البته مثه تیم می مونه تقریبا