PDA

View Full Version : سوال: بستن موقتی سایت

arash691
سه شنبه 12 فروردین 1393, 12:22 عصر
سلام
چطوری میشه سایت رو مثلا" برای بروز کردن مدتی بست

مثلا" کاربر وقتی وارد سایت شد فقط پیغام " سایت در حال بروز شدن است " رو مشاهده کنه و هیچ صفحه ای هم باز نشه. بعضی جاها گفتن که بجای صفحه ی اصلی index.php صفحه ی مورد نظر ور جاش قرار بده که خو درسته کار میکنه ولی اگه سایت چنتا صفحه تو فولدر های دیگه هم داشته باشه برای همه ی اونا هم باید این کارو دستی انجام داد که خیلی جالب نیست

Golsha
سه شنبه 12 فروردین 1393, 12:30 عصر
سلام دادا جون

من اگه جای شما بودم ، یه کد PHP جدا مینوشتم :

//header("location:pagex.php");
//exit();

بعد اونو تو صفحه های اصلی سایتم include میردم که هر وقت نیاز به بستنش بود اسلش ها رو ور دارم تا کاربر به pagex بره و نذاره سایت باز شه تازمانی که کار آپدیتم تموم شه :لبخند:

id1385
سه شنبه 12 فروردین 1393, 12:40 عصر
با سلام
روشهای مختلفی برای این کار هست،اون چیزی که اکثر cms ها استفاده میکنن اینه که یک سری آپشن برای سایت میزارن و اونو توی دیتابیس ذخیره میکنن همون کهری که وردپرس هم انجام میده مثل نام سایت و آدرس و ... رو ذخیره میکنه شما هم میتونید همچین کاری انجام بدید، همونطور که کاربر رو چک می کنید که لاگین کرده یا نه این مورد رو هم در ابتدای هر صفحه چک کنید و اگر مثلاً مقدار بسته بودن سایت مقدار دهی شده بود دیگر از سایت پردازش خارج بشید. البته این اطلاعات رو میتونید در یک مسیر مشخص در فایل و یا xml هم ذخیره نمایید.

نمونه :
من برای اینکه برنامه ام توی ie اجرا نشه در ابتدای هر صفحه اول مرورگر رو چک می کنم.

function :

public static function check_user_browser() {
$invalid = array('MSIE');
$user_agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
foreach ($invalid as $browser) {
$pos = strpos(strtolower($user_agent), strtolower($browser));
if ($pos && $pos >= 0) {
@include_once (admin_pages_path . 'invalid_agent.php');
exit();
}
}
}

use:

<?php
$error = 'default file missed!';

// include defaults file
if (!is_file('../globals.php')) {
exit($error);
}
include_once('../globals.php');

// check db connection
if (!globals::isConnectable()) {
include_once admin_pages_path . 'dberror.php';
return false;
}

// check admin browser
globals::check_user_browser();

موفق باشید

refugee
سه شنبه 12 فروردین 1393, 14:31 عصر
به نظر شما این یک ضعف نیست که کاربری با مرورگر به این معروفی که بیشترین کاربران ازش استفاده میکنند رو منع دسترسی کنید ؟

من بودم این کارو نمیکردم ...

اما در مورد اون صفحه که دوست استارتر مون فرمودند کسی اطلاعاتی داره بفرمایند ما هم یاد بگیریم .

id1385
سه شنبه 12 فروردین 1393, 16:42 عصر
به نظر شما این یک ضعف نیست که کاربری با مرورگر به این معروفی که بیشترین کاربران ازش استفاده میکنند رو منع دسترسی کنید ؟

من بودم این کارو نمیکردم ...

اما در مورد اون صفحه که دوست استارتر مون فرمودند کسی اطلاعاتی داره بفرمایند ما هم یاد بگیریم .

دوست عزیز فرمایش شما درسته ولی آیا IE یا همون مرورگر معروف شما کارایی های مورد نیاز برای انجام و نمایش صفحات با کدنویسی مدرن رو داره ؟ و اگه داره چرا پیشنها اکثر کارشناسا به استفاده از مروگرهای مدرنه؟ و اصلاً چرا مرورگرهای مدرن رو مدرن نامگذاری کردن ؟ و علت این دسته بندی چیه؟
من فکر می کنم دلایل قانع کننده ای برای این کار بوده.

استفاده اکثریت دلیل بر مقرون بودن چیزی نیست، ایرانیها اکثراً پراید سوارن ولی آیا پراید رو میشه با ماشینهای خارجی دیگه در همین رنج قیمت قیاس کرد؟

موفق باشید

MRmoon
سه شنبه 12 فروردین 1393, 17:13 عصر
دوست عزیز یک فایل htaccess بنویس.

کارت را ه میفته.

hamidhassas
سه شنبه 12 فروردین 1393, 19:35 عصر
موقع نوشتن برنامه تو هر فایلی یک شرط تعیین که که اگر مثلا مقدار 0 در فلان فیلد جدول دیتابیس بود اون صحفه نمایش داده نشه و همه رو لینک کنه مثلا به فایل UPLOAD SITE واگر مثلا 1 بود کل اطلاعات صحفه نمایش داده بشه