PDA

View Full Version : سوال: کتاب دیتل را خواندم حالا چگونه برنامه نویس شوم ؟

alihatam
سه شنبه 12 فروردین 1393, 13:44 عصر
سلام من پنج ترم رشته ریاضی کاربردی خوندم با میانگین معدل هفده
به مرور با برنامه نویسی آشنا و علاقه مند شدم و به کلاس برنامه نویسی مقدماتی و پیشرفته رفتم و به طور کامل مطالب ارائه شده در کلاس را یاد گرفتم به طوری که توانایی کامل برای یاد دادن هم دارم
اکنون نیز در حال تمام کردن کتاب c++ how to program نوشته deitel a & deitel میباشم .
برای این که برنامه نویس شوم و وارد بازار کار شوم چه کاری باید انجام دهم ؟
آیا باز هم باید کتاب بخوانم یا کلاس بروم ؟
دوره ای میشناسید که برنامه نویسی را درسطحی برای ورود به بازار کار یاد بدهد ؟
ممنون از راهنماییتون

one hacker alone
سه شنبه 12 فروردین 1393, 14:32 عصر
سلام علیک
اینکه رشته ی ریاضی بودید کمک خوبی خواهد بود در برنامه نویسی
اما انتخاب یک زبان میانی و نزدیک به سخت افزار مانند c++ برای بازار کار کمی جای تامل دارد چرا که برنامه های کاربردی بیشتر به زبان های .NET و در گذشته با VB Classic , Delphi نوشته می شوند
حال دو حالت برای شما وجود دارد اینکه صرفا به بازار کار فکر کنید که باید بگم بهتره برید سراغ C# . البته این به این معنی نیست که سی++ بازار کار ندارد اما به نسبت سی# بازار کار کمتری دارد
حالت بعد هم این است که شما به خود سی++ علاقه دارید و با این شرایط با پیشرفتی که در این زبان خواهید کرد میتوانید در شرکت هایی که به این برنامه نویس ها نیاز دارد مشغول شوید یا در کنار این زبان اقدام به یادگیری زبان دیگر کنید.
برای اینکه خودتون رو در برنامه نویسی محک بزنید باید مطالب مهم یک زبان مانند شی گرایی ، برنامه نویسی شبکه ، ارتباط با پایگاه داده و... رو مسلط باشید و بتونید برنامه هایی که میخواید رو پیاده سازی کنید و ربطی به کلاس و کتاب نداره بیشتر باید کد بزنید

alihatam
سه شنبه 12 فروردین 1393, 21:08 عصر
سلام علیک
اینکه رشته ی ریاضی بودید کمک خوبی خواهد بود در برنامه نویسی
اما انتخاب یک زبان میانی و نزدیک به سخت افزار مانند C++‎‎‎ برای بازار کار کمی جای تامل دارد چرا که برنامه های کاربردی بیشتر به زبان های .NET و در گذشته با VB Classic , Delphi نوشته می شوند
حال دو حالت برای شما وجود دارد اینکه صرفا به بازار کار فکر کنید که باید بگم بهتره برید سراغ C#‎‎‎ . البته این به این معنی نیست که سی++ بازار کار ندارد اما به نسبت سی# بازار کار کمتری دارد
حالت بعد هم این است که شما به خود سی++ علاقه دارید و با این شرایط با پیشرفتی که در این زبان خواهید کرد میتوانید در شرکت هایی که به این برنامه نویس ها نیاز دارد مشغول شوید یا در کنار این زبان اقدام به یادگیری زبان دیگر کنید.
برای اینکه خودتون رو در برنامه نویسی محک بزنید باید مطالب مهم یک زبان مانند شی گرایی ، برنامه نویسی شبکه ، ارتباط با پایگاه داده و... رو مسلط باشید و بتونید برنامه هایی که میخواید رو پیاده سازی کنید و ربطی به کلاس و کتاب نداره بیشتر باید کد بزنید
سلام از راهنماییتون خیلی ممنون
دلیل اینکه برنامه نویسی خوندم این بود که به حل مسئله و برنامه نویسی علاقه دارم و به همین دلیل هم با علاقه راحت تر یاد گرفتم
ولی بازار کار هم برام مهمه
راستش دلیل اینکه زبان C++‎ رو انتخاب کردم این بود که اولش نمیدونستم زبان ها چه تفاوت هایی دارند و هر کدوم چه بازار کاری دارن
به همین دلیل زبان C++‎ رو انتخاب کردم که هم ساخت یافته و هم شی گرایی را پشتیبانی میکرد و میتوانستم بعدا راحت تر به زبانهای دیگر برم
فکر میکنم جاوا بازار کار خوبی داره
دانشگاه صنعتی شریف سه تا دوره برای جاوا داره به ترتیب مقدماتی و پیشرفته و تکمیلی با یک دوره برای پایگاه داده اوراکل که در لینک زیر میتوانید توضیحاتش رو ببینید
http://laitec.ir/?page_id=2115
به نظر شما آیا جاوا خوبه که انتخابش کردم
اگه خوبه این دوره ها خوبن برم ؟
پس از اتمام این چهار دوره میتوانم وارد بازار کار شوم؟
میخوام یه کلاس هایی برم که کامل آموزش بدن شما چی پیشنهاد میکنید ؟
و سوال آخر اینکه چقدر راه مونده تا برنامه نویس بشم ؟
ممنون از اینکه راهنمایی میکنید

ebi_khatar00
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 00:08 صبح
سلام دوست من
بهترین راه برای اینکه یه برنامه نویس ماهر بشی نوشتن پروژست
سعی کن تمرین ها و پروژه های برنامه نویسی رو واسه خودت حل کنی یا پروژه های دانشجویی بگیری
خیلی کمکت میکنه

hadi0x7c7
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 00:22 صبح
شما اگه تهران هستی، جاوا یاد گرفتن خیلی خوبه و راحت میتونید برید توی بازار کار، همین جاوا رو ادامه بده، سعی کن از یه جای معتبر مدرک بگیری که حداقل یه حرفی واسه گفتن داشته باشی، جاوا SE میشه پایه برنامه نویسی java EE هم چیزی هست که بیشتر شرکتها نیاز دارن. واسه این سوال هم که چقدر مونده برنامه نویس بشین از نظر من باید این درسا رو پاس کنی: معماری کامپیوتر، مدار منطقی، طراحی الگوریتم، ساختمان داده، پایگاه داده، مهندسی نرم افزار 1 و 2، سیستم عامل، کامپایلر و ازمایشگاه این درسا:متعجب:. بع علاوه یه مدرک مهندسی کامپیوتر از یه دانشگاه معروف. دقیقا بحث اینه که مثلا من اگه انالیز 1 و 2 رو بخونم و جبر 1 هم بخونم و یه دوتا درس کلیدی رشته ریاضی، ایا من از ریاضی سر در میارم؟ نه تا ریاضی دان شدنم راه خیلی زیادی در پیش هست.
یه چیزی هم بگم که گول اسم دانشگاه شریف رو نخور، اگه تونستی با یه نفر که قبلا اونجا رفته یه مشورتی کن ببین راضی بوده یا نه تا یه وقت پول و وقتت هدر نده، ولی در کل همین جاوا رو ادامه بده که خیلی کلاس داره و ادمای متخصص توش کم هست.