PDA

View Full Version : سوال: باز کردن فرم فرزند در فرم فرزند دیگر ؟

uness12
سه شنبه 12 فروردین 1393, 20:25 عصر
با سلام ، یک فرم پدر دارم و چند فرم فرزند ، فرم های فرزند رو با این کد باز میکنم

Form f = new childfrm();
f.MdiParent = this;
f.Show();

حالا مشکلی که هست فرض کنیم یکی از فرم های فرزند باز شده و بخوای با یک button در داخل همان فرم فرزند ، یک فرم فرزند دیگر باز کنی ، چطوری ؟ممنون.

حسین.کاظمی
سه شنبه 12 فروردین 1393, 20:35 عصر
سلام
برای باز کردن فرمی که توسط فرم فرزند باز میشه از متد showdialog استفاده کن

uness12
سه شنبه 12 فروردین 1393, 20:42 عصر
اگر بخوای همزمان یک فرم فرزند دیگر باز کنی چی؟ یعنی وقتی فرمی با showdialog باز میشه تا وقتی که بسته نشه نمیتونی کار دیگه ای بکنی ولی من می خوام همزمان که فرم بازه از فرم پدر یک فرم دیگر هم باز کنم.

uness12
سه شنبه 12 فروردین 1393, 21:32 عصر
کسی نبود کمک کنه خواهش میکنم!.

Mousavmousab
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 01:11 صبح
می تونی از Overload دیگه از متد Show استفاده کنی

به این صورت

Form f = new childfrm();
f.MdiParent = this;

f.Show(this);

الان دیگه فرم فرزند شما که باز شده بلاگ(modal) نیست (همان مفهوم مودال modal در وی بی شش که قدیما باهاش کار میکردیم) و میتونی کارتو انجام بدی
موفق باشی

uness12
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 15:06 عصر
ممنون از راهنماییت البته یکم اشتباه متوجه شده بودید یعنی وقتی شما میگی f.mdiparent = this در واقع باید خاصیت IsMdiContainer اونو true کنی ولی فرم جاری (this) خودش فرم فرزند است و نمیشه این خاصیت رو در موردش true کرد و ارور میده اما با کد (f.show(this دوست عزیزمون Mousavmousab (http://barnamenevis.org/member.php?176004-Mousavmousab) تونستم کارم رو را بندازم .
از قول یکی کاربران همین جا بعضی مطالب حتی اگه خیلی ریز هم باشند میتونند مشکلات زیادی رو حل کنند.

Mousavmousab
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 19:53 عصر
ممنون از راهنماییت البته یکم اشتباه متوجه شده بودید یعنی وقتی شما میگی f.mdiparent = this در واقع باید خاصیت IsMdiContainer اونو true کنی ولی فرم جاری (this) خودش فرم فرزند است و نمیشه این خاصیت رو در موردش true کرد و ارور میده اما با کد (f.show(this دوست عزیزمون Mousavmousab (http://barnamenevis.org/member.php?176004-Mousavmousab) تونستم کارم رو را بندازم .
از قول یکی کاربران همین جا بعضی مطالب حتی اگه خیلی ریز هم باشند میتونند مشکلات زیادی رو حل کنند.

واقعیتش من هم خیلی خوب سوال شما را نخوندم و خوب متوجه نشدم. گفتم شاید این نکته بتونه مشکل شما را حل کنه
موفق باشید