PDA

View Full Version : سوال: شبیه سازی رفتار navigation button روی کنترل های unbound

قله بلند
سه شنبه 12 فروردین 1393, 20:31 عصر
سلامدوستان من یک نمونه رو تهییه کردم (اکسس 2007) اما نمی دونم باید چه کار کنم تا دقیقاً کلیدهای navigation button رو روی کنترل های unbound اجرا کنم.1-رکوردها دونه دونه بر اساس جستجویی که انجام می شه، به کاربر نشون داده بشه (به سمت جلو).2-رکوردها دونه دونه بر اساس جستجویی که انجام می شه، به کاربر نشون داده بشه (به سمت عقب).ممنونم

alirezabahrami
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 12:45 عصر
سلامدوستان من یک نمونه رو تهییه کردم (اکسس 2007) اما نمی دونم باید چه کار کنم تا دقیقاً کلیدهای navigation button رو روی کنترل های unbound اجرا کنم.1-رکوردها دونه دونه بر اساس جستجویی که انجام می شه، به کاربر نشون داده بشه (به سمت جلو).2-رکوردها دونه دونه بر اساس جستجویی که انجام می شه، به کاربر نشون داده بشه (به سمت عقب).ممنونم
سلام
شاید بتوانی از نمونه ای که در تاپیک زیر قرار داده ام استفاده کنید .
یا علی
http://barnamenevis.org/showthread.php?427745-%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%85-unbound-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D9%88-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%88-%DA%86%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D9%88

قله بلند
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 13:54 عصر
سلام
خدا خیرتون بده
حتماً نگاه می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم

دیشب توی این لینک
http://www.fontstuff.com/access/afmc02.htm
حالت bound شده رو پیدا کردم ولی به دردم نمی خورد.

قله بلند
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 14:48 عصر
سلام
تفاوت نمونه شما با نمونه من در این است که در نمونه من با فشردن کلید جستجو، رکوردهایی در SQL می آیند که مطابق با معیار جستجوی کاربر باشد. مثلاً اگر کاربرد حرف a رو وارد کنه سه تا رکورد با این شرط همخوانی داره که می خوام کاربر با فشردن دکمه های navigation button ساخته شده در روی فرم، این سه رکورد رو بتونه ببینه و بینشون جابه جا بشه.

من یک سری تغییر در نمونه خودم دادم ولی نتونستم به نتیجه برسم.
درخواست می کنم که راهنمایی بفرمایید.

قله بلند
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 15:48 عصر
در نمونه شما، تابع showRecord، نقش مهمی رو بازی می کنه. من اینطور نتیجه گرفتم که برای دیدن گام به گام رکوردهای مورد نظر، باید این تابع را داشته باشیم وگرنه فقط نتیجه اول و نتیجه نهایی از جستجو را مشاهده خواهیم کرد که دقیقاً من با همین مشکل مواجه هستم.
اما ارتباط وقایعی رو که داره در دکمه های cmdPrevious_Click و cmdNext_Click می افته رو با تابع showRecord، متوجه نشدم. من اگر بخوام فیلدهای رکورد یا رکوردهایی رو که نتیجه جستجوی کاربر هستند رو نشون بدم چی رو باید به این تابع ارسال کنم.

ممنونم

قله بلند
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 18:02 عصر
جناب alirezabahrami
واقعاً ممنونم :تشویق:
برنامه، کار کرد.
خیلی ذوق زده شدم. اصل برنامه رو هم پیوست می کنم.

فقط یک درخواست:
چه طوری می تونم کلیدهای Next_btn و Pre_btn رو غیر فعال باقی بگذارم تا زمانیکه، نتیجه جستجوی کاربر، بیش از دو رکورد باشد؟ یعنی وقتی نتیجه جستجوی کاربر، بیش از دو رکورد بود، تازه این دو دکمه فعال بشن.

متشکرم

alirezabahrami
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 21:44 عصر
جناب alirezabahrami
واقعاً ممنونم :تشویق:
برنامه، کار کرد.
خیلی ذوق زده شدم. اصل برنامه رو هم پیوست می کنم.

فقط یک درخواست:
چه طوری می تونم کلیدهای Next_btn و Pre_btn رو غیر فعال باقی بگذارم تا زمانیکه، نتیجه جستجوی کاربر، بیش از دو رکورد باشد؟ یعنی وقتی نتیجه جستجوی کاربر، بیش از دو رکورد بود، تازه این دو دکمه فعال بشن.

متشکرم

سلام
فایل اصلاح شده را ببین!

یا علی

قله بلند
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 22:20 عصر
سلام
بسیار سپاسگزارم
استفاده کردم
متشکرم:تشویق:

قله بلند
جمعه 15 فروردین 1393, 00:18 صبح
با عرض سلام و تشکر مجدد از جناب alirezabahrami
من پروژه اصلی رو با کدهای جدید اصلاح کردم که خدا رو شکر برنامه کار می کنه ولی در حین تست برنامه، به یک خطایی برخورد می کنم که می خوام بدونم کد این خطا چیه تا وقتی برنامه باهاش مواجه شد، پیغام مناسبی به کاربر نمایش بده و برنامه هنگ نکنه:
من در پوشه پروژه ام، پوشه ای دارم که حاوی فایل های صوتی است. هر فایل صوتی نامی دارد که نام در واقع فیلدی از فیلدهای پایگاه داده است.
فرض کنید که نام فایل صوتی
x.mp3
است ولی من به اشتباه آن را اینگونه ذخیره کرده ام
xx.mp3
وقتی کاربر می خواد فایل رو گوش بکنه پیغام خطا می آید. می شه لطف کنید بفرمایید که شماره این خطا چیه تا اون رو مشخص کنم و برنامه بتونه پیغام مناسبی رو به کاربر نشون بده؟
ویرایش: متن خطا:
windows cannot find 'c:\users\user\desktop\testdb\xx.mp3'. make sure you typed the name correctly, and then try again.

alirezabahrami
جمعه 15 فروردین 1393, 09:39 صبح
با عرض سلام و تشکر مجدد از جناب alirezabahrami
من پروژه اصلی رو با کدهای جدید اصلاح کردم که خدا رو شکر برنامه کار می کنه ولی در حین تست برنامه، به یک خطایی برخورد می کنم که می خوام بدونم کد این خطا چیه تا وقتی برنامه باهاش مواجه شد، پیغام مناسبی به کاربر نمایش بده و برنامه هنگ نکنه:
من در پوشه پروژه ام، پوشه ای دارم که حاوی فایل های صوتی است. هر فایل صوتی نامی دارد که نام در واقع فیلدی از فیلدهای پایگاه داده است.
فرض کنید که نام فایل صوتی
x.mp3
است ولی من به اشتباه آن را اینگونه ذخیره کرده ام
xx.mp3
وقتی کاربر می خواد فایل رو گوش بکنه پیغام خطا می آید. می شه لطف کنید بفرمایید که شماره این خطا چیه تا اون رو مشخص کنم و برنامه بتونه پیغام مناسبی رو به کاربر نشون بده؟
ویرایش: متن خطا:
windows cannot find 'c:\users\user\desktop\testdb\xx.mp3'. make sure you typed the name correctly, and then try again.
سلام
فرض می کنیم فایل های صوتی شما در مسیر برنامه و در پوشه ای با نام Mp3Folder قرار دارند و و نام فیلد فایل صوتی Mp3Name باشد .
قبل از گوش کردن کاربر به فایل صوتی تایپ شده (ذخیره شده ) ، برنامه باید چک کند که آیا چنین فایل صوتی در پوشه فایل های صوتی وجود دارد یا نه ؟
باکد زیر این چک کردن صورت می گیرد و این کد باید در ابتدای کدهای اجرای فایل صوتی بکار رود .

If Len(Dir(Application.CurrentProject.Path & "\Mp3Folder\Mp3Name")) = 0 Then
MsgBox ".در پوشه فایل های صوتی یافت نشد" & Mp3Name & vbCrLf & vbCrLf & ".مطمئن شوید که نام فایل صوتی را صحیح تایپ کرده اید" , vbExclamation + vbMsgBoxRight, "!خطا"
Me.Mp3Name.SetFocus
Exit Sub
End If

یا علی

قله بلند
جمعه 15 فروردین 1393, 12:54 عصر
سلام
ضمن تشکر از پاسختون
من کد شما رو گذاشتم در رویداد click کلیدی که برای پخش فایل صوتی در نظر گرفته ام. برنامه می تونه خطا رو پیدا کنه و دیگه خبری از پیغام ویندوز نیست.

یعنی این پیغام شماره خطا نداره؟ مثل شماره 3021؟
شماره خطاهایی مثل 3021 رو چه طوری می شه پیدا کرد؟

alirezabahrami
جمعه 15 فروردین 1393, 13:20 عصر
سلام
ضمن تشکر از پاسختون
من کد شما رو گذاشتم در رویداد click کلیدی که برای پخش فایل صوتی در نظر گرفته ام. برنامه می تونه خطا رو پیدا کنه و دیگه خبری از پیغام ویندوز نیست.

یعنی این پیغام شماره خطا نداره؟ مثل شماره 3021؟
شماره خطاهایی مثل 3021 رو چه طوری می شه پیدا کرد؟
سلام
از طریق کنترل خطا هم میتوانید خطای 3021 را پیدا و پیغام خودت را جایگزین پیغام سیستم نمائید.
On Error GoTo Err را در ابتدای کدهای رویداد کلیک کمند باتن و بقیه کد ها را در آخر کدهای رویداد کلیک کمند باتن اضافه کن !
کد زیر:

On Error GoTo Err

Err:
Select Case Err.Number
Case Is = 3021
MsgBox ".ÏсæÔå ÝÇíá åÇí ÕæÊí íÇÝÊ äÔÏ" & Mp3Name & vbCrLf & vbCrLf & ".ãØãÆä ÔæíϘå äÇã ÝÇíá ÕæÊí ÑÇ ÕÍíÍ ÊÇí ˜ÑÏå ÈÇÔíÏ", vbExclamation + vbMsgBoxRight, "!ÎØÇ"
Me.Mp3Name.SetFocus
Exit Sub

'Else
'Response = acDataErrContinue
End Select

یا علی