PDA

View Full Version : نحوه نوشتن نرم افزارهای اتوماسیون اداری تحت وب

razeghaik1
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 16:24 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
توی یه شرکتی نرم افزار اتوماسین اداری استفاده می شه که با asp.net نوشته شده و تحت وب هست.
طراحیش جوری هست که مثل ایمیله.نامه های دریافتی داره.ارسالی داره و ...
که البته خیلی راحت ظاهرا پنل هایی استفاده می شه که آپدیت می شن.
خواستم بدون این برنامه ها اصولا چجوری نوشته می شن.مثلا کلیک راست داره حتی با وجود اینکه تحت وب هستند.
دوستان راهنمایی کنند خیلی ممنون می شم که اطلاعاتی در این زمینه در اختیار من قرار بدن و شاید برای بقیه هم مفید باشه.راستش سرچ کردم چیز به درد بخوری ندیدم.
یک نمونه از برنامه ذکر شده هم در پایین هست.
با تشکر

117570

parvizwpf
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 16:28 عصر
خب دوست عزیز شما با jquery و سایر فریم ورکهای javascript هر کاری میتونید بکنید. این اتوماسیونها الان اگه با ام وی سی پیاده بشن راحت تر و کامل تر هستند. شما چه اطلاعاتی میخواهید؟

razeghaik1
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 17:49 عصر
خب دوست عزیز شما با jquery و سایر فریم ورکهای javascript هر کاری میتونید بکنید. این اتوماسیونها الان اگه با ام وی سی پیاده بشن راحت تر و کامل تر هستند. شما چه اطلاعاتی میخواهید؟
میخواستم بدونم که چطوری وقتی روی نامه های دریافتی کلیک می شه نامه های دریافتی بدون رفرش کل صفحه می آن؟چطوری وقتی روی نامه های ارسالی کلیک می شه بدون رفرش صفحه زود باز می شن؟
کلیک راست رو چطوری ساختن؟
همچنین تقریبا 3 تا باکس هست توی page.یکی واسه مکتوبات و دیگری برای جستجو و آخری برای نامه ها.از چی استفاده کردن واسه این کار؟
همچنین چطوری وقتی روی یک نامه کلیک می کنند جزییات نامه در صفحه جداگانه ای باز می شه؟(در مورد آخری اگه می شه یک کدی که 100 درصد کار کنه بزارید ممنون می شم)
با تشکر از جوابتون
دوستان دیگری اگه راهنمایی کنند هم ممنون می شم

ali.bahrami
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 18:37 عصر
فکر کنم با JQuery و JavaScript این کارا رو انجام میدن ولی منم خیلی دوست دارم اطلاعاتی در این زمینه داشته باشم
دوستان هر اطلاعاتی داره لطفا دریغ نکنه :چشمک:

sajjad6167
یک شنبه 17 فروردین 1393, 20:35 عصر
با سلام و تبریک سال نو
من هم دقیقا دنبال این هستم که کلا برای نوشتن همچین نرم افزارهایی از چه زبان هایی استفاده می کنن
ممنون میشم اگر کسی اطلاعات پایه ای برامون بذاره
البته ممنون از دوستمون که این سوالو پرسیدن

Mohammad_dn
یک شنبه 17 فروردین 1393, 21:45 عصر
طراحیش جوری هست که مثل ایمیله.نامه های دریافتی داره.ارسالی داره و ..

خوب نگاه کنید مسلما این اطلاعات در بانک اطلاعاتی ذخیره میشن..الآن من توی سایتم کاربرا میتونن به همدیگه پیام بفرستن و پیام های خودشونو مشاهده کنن...تمامی نامه های کاربران من در بانک ذخیره میشه و بعد در جای مناسب نمایش داده میشه

خواستم بدون این برنامه ها اصولا چجوری نوشته می شن.مثلا کلیک راست داره حتی با وجود اینکه تحت وب هستند.

برای کلیک راست به نظر من باید از جی کوئری و جاوا اسکریپت استفاده کنید

میخواستم بدونم که چطوری وقتی روی نامه های دریافتی کلیک می شه نامه های دریافتی بدون رفرش کل صفحه می آن؟
در مورد رفرش نشدن صفحه باید بگم که خوب ایجکس هست...حالا شما میتونی یا با جی کوئری ایجکس رو پیاده سازی کنی و یا از ایجکس خود asp.net استفاده کنی