PDA

View Full Version : نحوه ایجاد برنامه portable و dll؟

asemaneiran
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 17:01 عصر
سلاممن برنامه ای با بانک sqlite نوشتم میخوام بدونم چطور باید برنامه ام رو بصورت قابل حمل protable تبدیل کنمخواهش میکنم راهنمایی کنیدممنونو اینکه چطور میشه از قسمت های مختلف برنامه dll ساخت و کلا برنامه رو میشه بصورت یک فایل dll در اورد؟؟؟ممنون

Mousavmousab
پنج شنبه 14 فروردین 1393, 17:33 عصر
دوست عزیز سوال شما کمی مبهمه

اول گفتین به صورت Portable و بعد میگین کل برنامه را Dll کرد !!!؟

اگر می خواهید Portable کنید. خوب کاری نداره شما DLL مربوط به Sqlite کنار برنامه شما باشه و ران بشه.

ولی اگر کل برنامه هم DLL بشه خوب DLL که قابل اجرا نیست باید توسط یک فایل EXE استفاده بشه و این دو با هم تضاد دارن . شاید هم من بد متوحه شدم.

فقط یادتون باشه SQLite برای هر سیستم DLLش فرق میکنه یعنی توی سیستم های 32 بیتی و 64 بیتی باید DLL مربوط به خودش را داشته باشی و فکر کنم کار نکنه. احتمال قوی نباید کار کنه.
به هر حال آزمایش کنی بد نیست.
موفق باشی

asemaneiran
جمعه 15 فروردین 1393, 11:06 صبح
دوست عزیز سوال شما کمی مبهمهاول گفتین به صورت Portable و بعد میگین کل برنامه را Dll کرد !!!؟اگر می خواهید Portable کنید. خوب کاری نداره شما DLL مربوط به Sqlite کنار برنامه شما باشه و ران بشه.ولی اگر کل برنامه هم DLL بشه خوب DLL که قابل اجرا نیست باید توسط یک فایل EXE استفاده بشه و این دو با هم تضاد دارن . شاید هم من بد متوحه شدم.فقط یادتون باشه SQLite برای هر سیستم DLLش فرق میکنه یعنی توی سیستم های 32 بیتی و 64 بیتی باید DLL مربوط به خودش را داشته باشی و فکر کنم کار نکنه. احتمال قوی نباید کار کنه.به هر حال آزمایش کنی بد نیست.موفق باشیسلامممنونسوالم دوتا بود!!نه من میخوام بعضی از قسمت های برنامه رو dll کنم چطوری؟؟؟واینکه امتحان کردم بانک کنار exe گذاشتم اما portable نشدممنون میشم کمک کنید

Mousavmousab
جمعه 15 فروردین 1393, 15:05 عصر
شما بگو چه فایل هایی داری که میخوای اونا را DLL کنی.

باید یه پروژه بسازی بعد روی پروژه راست کلیک و گزینه properties را انتخاب کنی

بعد خروجی پروژه را از نوع Class Library انتخاب کن. کل فرمی که ساختی یک DLL میشه

117599

Mousavmousab
جمعه 15 فروردین 1393, 15:09 عصر
دوست عزیز شما در رابطه کار با SQLite باید آدرس بانک را از کنار فایل EXE پروژه خودتون بخونید.

با این حساب دیگه مشکلی نیست.
مشکل چیه؟ چه خطایی میده؟

asemaneiran
جمعه 15 فروردین 1393, 16:22 عصر
دوست عزیز شما در رابطه کار با SQLite باید آدرس بانک را از کنار فایل EXE پروژه خودتون بخونید.با این حساب دیگه مشکلی نیست.مشکل چیه؟ چه خطایی میده؟سلامممنونم دوستانمشکلم اینه که ادرس رو بانک رو نمی دونم چطور باید بدمبانک توی فولدر debug هست ادرسم هم اینهstring connection = "Data Source=baseTable.db;Version=3;New=False;Compress=T rue;";وقتی برنامه رو ستاپ می کنم با خود vs 2010 برنامه که نصب میشه و اجرا میشهخطا میده بانک رو پیدا نمیکنهممنون میشم کمکم کنیددر ضمن من میخوام قسمت لاگین به برنامه ام یا ارتباط با ما رو dll کنم ایا امکان dll کردن یه تیکه کد هست؟

Mousavmousab
جمعه 15 فروردین 1393, 23:20 عصر
این همان یک مثال از SQLite که روی ویندوز XP اجرا کردم و به درستی کار کرد.

با ویندوز 7 سیستم عامل 64 بیتی نوشتم. DLL برای سیستم عامل 32 بیتی انتخاب کردم. یعنی در سیستم عامل 32 بیتی میخوام برنامم را اجرا کنم.

http://www.parsgig.com/f/Zcjbg

موفق باشی

Mousavmousab
جمعه 15 فروردین 1393, 23:24 عصر
میخوام قسمت لاگین به برنامه ام یا ارتباط با ما رو dll کنم ایا امکان dll کردن یه تیکه کد هست؟

هدف شما از انجام این کار چیه؟ میخوای در برنامه های دیگه از همین فرم با کمترین کد نویسی کار را انجام بدی؟

فکر نمیکنم کار پسندانه ای باشه
به هر جهت میتونی این کار را هم انجام بدی.

منظورت از یک تکه کد چیه؟ یک بلاک؟ شما میتونی یک Component بسازی با هر تکه کد که دوست داشته باشی
باید در مورد ساخت DLL و کامپوننت در سی شارپ یا دات نت بیشتر تحقیق کنی

asemaneiran
یک شنبه 17 فروردین 1393, 12:26 عصر
سلامممنون از همه راهنمایی هاتون(هنوز اما نتونستم فایلتون رو بگیرم..)ببینید من بانکم طبق پست قبلی توی پوشه debug هست کانکشن استرینگم هم توی پست قبل گفتمبرنامه رو توی استارت اپ قرار دادمموقع بالا اومدن سیستم برنامه لود نمیشه و این پیغام رو میدهfile 'c:\windows\system32\basetable.db' does not exist.use connection string parameter new=true to create new file. اصلا چرا system32 رو میگه ؟؟اینی که میگه رو هم true کردم بازم نشد..ممنون میشم از این مشکل نجاتم بدیدخواهش...

asemaneiran
سه شنبه 19 فروردین 1393, 09:28 صبح
سلامممنون از همه راهنمایی هاتون(هنوز اما نتونستم فایلتون رو بگیرم..)ببینید من بانکم طبق پست قبلی توی پوشه debug هست کانکشن استرینگم هم توی پست قبل گفتمبرنامه رو توی استارت اپ قرار دادمموقع بالا اومدن سیستم برنامه لود نمیشه و این پیغام رو میدهfile 'c:\windows\system32\basetable.db' does not exist.use connection string parameter new=true to create new file. اصلا چرا system32 رو میگه ؟؟اینی که میگه رو هم true کردم بازم نشد..ممنون میشم از این مشکل نجاتم بدیدخواهش...سلامکسی نیست کمک کنه؟؟؟؟

asemaneiran
پنج شنبه 21 فروردین 1393, 18:57 عصر
سلامیکی کمک کنهخواهش می کنم..من بانکم طبق پست قبلی توی پوشه debug هست کانکشن استرینگم هم توی پست قبل گفتمبرنامه رو توی استارت اپ قرار دادمموقع بالا اومدن سیستم برنامه لود نمیشه و این پیغام رو میدهfile 'c:\windows\system32\basetable.db' does not exist.use connection string parameter new=true to create new file. اصلا چرا system32 رو میگه ؟؟اینی که میگه رو هم true کردم بازم نشد..ممنون میشم از این مشکل نجاتم بدیدخواهش...